85-lecie Ligi Ochrony Przyrody (ZDJĘCIA)

Wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny LOP w Warszawie. Fot. Materiały prasowe
Wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny LOP w Warszawie. Fot. Materiały prasowe

SANOK. Liga Ochrony Przyrody obchodzi w tym roku 85 lat swojego istnienia. Bieszczadzki Okręg w Sanoku zorganizował z tej okazji uroczystości.

Konferencja z okazji 85-lecia Ligi Ochrony Przyrody rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego na plakat „85 lat Ligi Ochrony Przyrody”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół, w których działają szkolne koła LOP. W poszczególnych kategoriach wiekowych przedszkolaki i uczniowie projektowali plakat tematycznie związany z jubileuszem.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny LOP w Warszawie zasłużonym działaczom, osobom, które przyczyniły się do rozwoju LOP, a także idei ochrony przyrody ojczystej.

Srebrne i złote odznaki
Srebrną Odznakę Honorową otrzymali: Franciszek Kita, Janusz Nastyn, Maria Siedlecka, Stanisław Naumowicz, Marian Pęcak, Wojciech Szczepanik, Bartosz Błażewicz, Ewa Handryś, Stanisław Jucha, Bolesław Radwański, Jan Wodzyński, Władysław Sołtysik.

Złotą Odznakę Honorową odebrali: Zenon Jewdokimow, Sebastian Koń, Piotr Wojnarowski. Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Ochrony Przyrody” dostali: Bolesława Witkowska, Elżbieta Zagrobelna-Kłoda, Ernest Nowak, Piotr Kutiak, Marek Marynowicz.

Burmistrz Sanoka uhonorowany
Najważniejszym z odznaczeń – Medalem Komisji Edukacji Narodowej – został uhonorowany Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. Medal KEN nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.  Pamiątkowym dyplomem i pucharem podziękowano również osobom i instytucjom, które przez lata wspomagały działalność LOP.

Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk wspomniał przy tej okazji początki działalności Krośnieńskiego, a od 2002 r. Bieszczadzkiego Okręgu LOP, jego rozwój, współpracę z wieloma instytucjami, osobami. Podzielił się także kilkoma faktami ze swojej działalności w LOP, zarówno w Krośnieńskim i Bieszczadzkim Okręgu, a także jako wiceprezes Zarządu Głównego LOP. Podkreślił rolę Ligi w edukacji i wychowaniu dzieci oraz młodzieży. Podziękował wszystkim, którzy przez lata propagowali i wspomagali działalność na rzecz poszanowania zasobów naturalnych. Historię Okręgu Bieszczadzkiego przybliżył prezes Marek Marynowicz. Nie zabrakło także gratulacji i życzeń dla członków LOP od przybyłych gości, m.in. z Przemyśla, Krosna, Rzeszowa. Uroczystości urozmaicili swoim występem laureaci Festiwalu Piosenki Ekologicznej.

Obchody zakończyło odsłonięcie posadzonego w Parku Miejskim drzewka oraz tablicy pamiątkowej z okazji jubileuszu, którą odsłonił Kazimierz Wojewoda – pierwszy prezes Okręgu Krośnieńskiego.

Lista nagrodzonych uczniów w konkursie plastycznym:
KATEGORIA – PRZEDSZKOLA
1. Wiktor Tomasz
2. Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku, dzieci 5 – letnie z grupy V
3. Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku, dzieci 4 – letnie z grupy VIII
4. Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku, dzieci 6 – letnie z grupy VII

SZKOŁY PODSTAWOWE, KLASY I-III
1. Natalia Kramarz – SP nr 6 w Sanoku,
2. Amelia Kobiałka i Nikola Maślanka – SP nr 2,
3. Kacper Brejta – SP nr 6 w Sanoku,
4. Adam Bosacki – SP nr 16 w Przemyślu, Szkolne Koło LOP „ Ekoludki”, nauczyciele: Romualda Szabaga, Joanna Demko
5. Zuzanna Niemiec – SP im. M. Kopernika w Jaćmierzu,

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI
1. Julia Stasicka – SP nr 6 w Sanoku
2. Julia Dudek – SP nr 2 w Sanoku
3. Ola Fejdasz – SP nr 1 w Sanoku
4. Katarzyna Grzybowska – SP nr 1 w Sanoku
5. Magdalena Bober, SP w Łukowem,
6. Anna Filipczak – SP nr 2 w Sanoku
7. Ania Milczanowska – SP nr 2 w Sanoku
8. Klaudia Kludacz – SP w Kobylanach

GIMNAZJA
1. Joanna Pocztańska – Gimnazjum nr 3
2. Anna Wasilewska – Gimnazjum nr 4 w Przemyślu,
3. ODK Gagatek – Anna Dżugan 14 lat
4. Gimnazjum nr 4 w Sanoku
5. Julita Bujas – Gimnazjum nr 2 Sanoku

[print_gllr id=101023]

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments