A4 coraz bardziej zagrożona

Czy nad odcinkiem Brzesko – Wierzchosławice wisi jakieś fatum? Na tym kontrakcie, jak na śliskim błocie, “wywróciła” się już druga firma. Fot. a4szarow-krzyz.pl

KRAJ. Zbankrutowała kolejna firma budującą autostradę A4. Tym razem plajta miała miejsce na odcinku między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce. Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną budowlanej firmy Poldim. Ta spółka należała do konsorcjum budującego ten odcinek. Teraz pozostałe firmy będą musiały sobie radzić same.

Odcinek Brzesko – Wierzchosławice nie ma szczęścia. Na jego realizację podpisywano umowę dwukrotnie. Poprzednie konsorcjum, którego liderem była macedońska firma nie podołała zadaniu i została usunięta z placu  budowy przez krakowski oddział GDDKiA. Potem podpisano kolejna umowę z konsorcjum 5 firm. Teraz na “placu boju” pozostało już tylko cztery.

Odcinek ma być zgodnie z umową skończony do stycznia 2013 roku. Do tego czasu wszystko wskazywało, że jest to możliwe. Co jednak stanie się z odcinkiem po bankructwie jednego z członków konsorcjum?

W ciągu ostatniego miesiąca splajtowały 3 duże  firmy budujące autostrady, została też zerwana jedna umowa z wykonawcą. Wszystko oto coraz gorzej wróży zakończeniu budowy autostrady. Do tego w kraju także na Podkarpaciu protestują firmy, które nie otrzymały pieniędzy za udział w budowie autostrady. Nie tak miała wyglądać autostrada A4 podczas Euro.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Janusz , żeby to zależało od tego co napiszesz , albo od tego co niedawno było w programie „Bliżej” J.Pospieszalskiego w tym temacie?. W mojej ocenie ” ten mechanizm ” tkwi w braku jakiejkolwiek odpowiedzialności ekipy rządzącej w każdej dziedzinie , nie tylko budowy autostrad?.

Janusz
Janusz
8 lat temu

Najwyzsza pora aby tymi sprawami zjaęły się ABW i CBA. Z drugiej strony ustawa o zamówiniach publicznych jest tak zmontowana aby cwaniakom pomogać. Pytanie dlaczego ? Może ktoś pokusi się o zestawienie kwot wypłaconych upadłej firmie przez inwestora GDDKiA i ile z tego otrzymali podwykonawcy wówczas wydzie na jaw jak funkcjonuje ten mechanizm .