Akacja złamała się na Rynku

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W nocy z poniedziałku na wtorek wichura ułamała jeden z konarów akacji, która rośnie na rynku w Rzeszowie. Wstępne oględziny wykazały, że drzewo w środku jest spróchniałe. Ekspertyza dendrologa zadecyduje, jakie losy czekają teraz akację. – Stoimy przed poważnym problemem. Na pewno będziemy robić wszystko, aby drzewo uratować. Musimy jednak pamiętać o tym, aby nie doszło tu do tragedii, bo może się okazać, że w każdej chwili może ono runąć. Mam nadzieję, że znajdzie się sposób, aby drzewo pozostało na swoim miejscu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Ekspertyza dendrologiczna powinna być gotowa w ciągu najbliższych dwóch dni. Na razie teren wokół akacji został ogrodzony ze względów bezpieczeństwa.
Do incydentu doszło w poniedziałek w nocy ok. godz. 23. Łamiące się drzewo spadło niemal pod nogi przechodzących obok rzeszowian, wśród których była znana w Rzeszowie projektantka mody Basia Olearka wraz z 8-letnim synkiem.
– Wróciliśmy właśnie z wakacji z zagranicy, a jako że mam lęk przed lataniem samolotem, chciałam spokojnie odreagować ten stres udając się na kolację na jedno z bezpieczniejszych miejsc w mieście, jakim jest Rynek. Nagle usłyszałam trzask i instynktownie złapałam syna. Ułamek sekundy później akacja się złamała i spadła m.in. na stolik i krzesła jednej z restauracji. Tylko cudem nikomu nic się nie stało, lecz cała sytuacji napędziła sporo strachu – relacjonuje dla Super Nowości Basia Olearka.
O wynikach badań dendrologicznych poinformujemy.
kl

5 30 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
z Kmity
z Kmity
1 dzień temu

Jak pod blokiem na placu zabaw w pobliżu piaskownicy posadziłem 10 czereśni licząc że chociaż połowa się przyjmie. Lepiej aby dzieci miały za darmoche jakieś owoce jak krzaki.
ŻADNA nie przeżyła ! Wszystkie były połamane !

lowdiee
1 dzień temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

ROMAN
ROMAN
4 dni temu

No minie tydzień a co dalej
Z akcją – Czy ratusz śpi czy konsultuje i duma i dywaguje ciąć czy sadzić nową.

Jan Pakosławic Rzeszowski

Zdjęcie należy podpisać:
„Prezydent Fijołek (łysy w środku) prezentuje publiczności spróchniałą akację na rzeszowskim Rynku.”

ROMAN
ROMAN
8 dni temu

Dzisiaj czwartek to jeszcze decyzja nie podjęta – sprawa prosta jak budowa cepa :

1- wycinamy / korzenie sru posprzątane
Sadzimy nowe.
2- ratujemy jak jest sens że będzie rosło potrzebna opinia ” Magika”
I po sprawie a nie bicie piany przez kolejną dobę ; O!

hijena
hijena
8 dni temu

Będzie rozpisany przetarg na wycinkę i wywoz tego drapaka zagrażającego zdrowiu i zyciu mieszkanców

sentimz
8 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
9 dni temu

Wyciąć wszystkie stare , spróchniałe drzewa które stwarzaja faktycznie zagrożenie dla ludzi i w te miejsca posadzić nowe. Ciekawy jestem kto będzie odpowiadał jeśli jakieś stare drzewo kogoś zabije. Takie dwa kwiatki stoją na ul Lubomirskich obok trafo. Urzędnicy o nich wiedzą ale ponoć nawiedzony konserwator nie pozwoli nawet usunąć listka.

ROMAN
ROMAN
8 dni temu

No tradycyjnie nikt nie będzie odpowiadał za nic tak jak to trwa od 1945 więc „drapak” czy jakaś stara topola jak pier….tnie komuś na łepetyne to będą czynniki niezależne u nieprzewidywalne przez urzędników : O!