Akademiki tylko dla zaszczepionych?

W październiku rozpocznie się nowy rok akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim i Politechnice Rzeszowskiej. Część studentów będzie dojeżdżała na uczelnie, ale część zamieszka w domach studenckich, takich jak: Laura, Olimp, Ikar czy Nestor. Czy czwarta fala pandemii spowoduje, że starający się o miejsce w akademiku studenci będą musieli okazać certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19?

– Wszyscy studenci, którzy do 30 lipca 2021 r. wnioskowali o przyznanie miejsca w pokojach 2- lub 3-osobowych w domu studenckim UR, uzyskali pozytywną decyzję – taka informacja widnieje na stronie internetowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Wnioski o przyznanie miejsca w pokojach jednoosobowych będą rozpatrywane we wrześniu. Kwaterowanie w domach studenckich będzie odbywać się z kolei od 30 września. – Do zakwaterowania nie wymagamy certyfikatów potwierdzających zaszczepienie przeciw COVID-19 ani aktualnych wyników testów. Akademiki działają w zgodzie z aktualnym reżimem sanitarnym – informuje Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR. Zainteresowanie wynajmem jest bardzo duże. – Obecnie zajęte jest około 95 proc. posiadanej bazy noclegowej (100 proc. to ok. 2200 miejsc – przyp. red.). Studenci najczęściej wybierają DS Olimp, ponieważ oferuje pokoje z kuchnią i łazienką, i DS Laura, ponieważ pocztą pantoflową przenosi się informacja, że to „fajny” akademik – dodaje Ulita.
Jeżeli chodzi o Politechnikę Rzeszowską, nie udało się zdobyć informacji o dokładnej liczbie wynajętych pokoi w akademikach tej uczelni. – Nie mamy na ten moment szczegółowych danych o zainteresowaniu wynajmem pokoi w domach studenckich Politechniki Rzeszowskiej – mówi rzecznik prasowy PRz, Damian Gębarowski. Istotną kwestią jest to, kto będzie mógł wynajmować pokoje w akademikach, jednak tutaj również jeszcze niewiele wiadomo. – Decyzja leży zdecydowanie po stronie władz uczelni, rektora, ale aktualnie jej nie ma – informuje Damian Gębarowski.

ks

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
4 dni temu

Studenci do szczypinia a p osły jakoś nie muszą…

habeins
9 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

epidemiolog
epidemiolog
11 dni temu

Popieram !
Porządek musi być i przynależność nawet do jedynie słusznej partii nie może być czynnikiem który pozwala na omijanie przepisów sanitarnych.

michał
michał
12 dni temu

Słynny malarz też zaczynał od segregacji sanitarnej .

Marian
Marian
12 dni temu
Reply to  michał

On to zużył dużo gazu na dezynfekcję

Jacek
Jacek
13 dni temu

Studenci i tak maja w nosie akademiki, wola kwatery prywatne tam nikt ich o szczepienia nie pyta i nie wymaga.A tak to nie widomo czy długo to stidiowanie w budynkach akademickich potrwa,może znów wprowadza wirtualna naukę.

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Jacek

No tak a ciekawe czy pod tymi no :
Mostami jak będzie miejsce wolne to kto będzie sprawdzał? – umyślny z ratusza.