„Albo rządzicie, albo przeproście i odejdźcie”

Lider PO Donald Tusk zaapelował we wtorek do rządu o wycofanie się z „nieczytelnych“ przepisów Polskiego Ładu, wezwał rząd do częstszej niż jednorazowa waloryzacji rent i emerytur
oraz do ograniczenia wydatków na administrację. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Tusk nie dość, że bezlitośnie wytknął rządowi wszystkie błędy w jego nieudolnej walce z pandemią koronawirusa, to jeszcze zaapelował do niego o wycofanie się z nieczytelnych przepisów „Polskiego Ładu”, wezwał rząd do częstszej niż jednorazowa waloryzacji rent i emerytur oraz do ograniczenia wydatków na administrację. Wspomniał też o bulwersującej sprawie Pegasusa oraz wprost powiedział, że to rząd jest odpowiedzialny za szalejącą drożyznę i gigantyczną inflację. – Albo rządzicie, albo przeproście i odejdźcie – zaapelował do rządzących nawiązując do tego, że podzielony obóz Zjednoczonej Prawicy nie potrafi zapanować w zasadzie nad niczym, a cierpimy na tym wszyscy.

Lider PO przypomniał, że zapowiadana przez rząd obniżka VAT-u, to ruch od dawna postulowany przez …niego. „Zgasił” przy tym entuzjastyczne doniesienia rządu o tym ruchu zauważając, że w międzyczasie inflacja zdążyła już „pogalopować”. – Mam nadzieję, że stać was, by sprowadzić opodatkowanie VAT-em paliw do absolutnego minimum, bo nawet jeśli spóźniona, byłaby to decyzja trafna – apelował do rządzących Tusk. -Nie trzeba tu wchodzić w konflikt z Unią Europejską. Zróbcie to wspólnie, a nie tylko aby zademonstrować, że znów idziecie na jakąś wojnę – zauważył.
Potem D. Tusk „wziął na warsztat” ukochany przez rządzących niewypał, czyli „Polski Ład”. – Jeśli urzędnicy skarbowi, księgowi, wykwalifikowani doradcy podatkowi rozkładają ręce i mówią: „naprawdę nie wiemy, jak ten rok będzie wyglądał, to jest tak nieczytelne. Jedyne, co jest czytelne, to to, że wprowadzono de facto nowy 9-procentowy podatek”, to oczekuję od premiera i od PiS, żeby te wszystkie przepisy (…), które tak bardzo obezwładniają Polaków i są tak nieczytelne, żebyście dali sobie z tym spokój” – stwierdził wprost lider PO dodając, że 30- tysięczna kwota wolna od podatku, którą tak chwali się Mateusz Morawiecki, nie wyrówna Polakom strat w ich portfelach. A jedną z grup najbardziej tym dotkniętych będą emeryci i renciści. – Ta waloryzacja, którą proponuje rząd, jest okradaniem emerytów – zauważył Tusk. -W momencie, kiedy inflacja osiąga poziom dwucyfrowy, potrzebna jest częstsza niż raz w roku waloryzacja”
– podkreślił.
Były przewodniczący Rady Europejskiej nie omieszkał też wytknąć rządzącym, że ich władza słono kosztuje Polaków i przypomniał, że rząd planuje wydać aż 800 milionów złotych na Kancelarię Premiera. Tymczasem, gdy on sam był premierem, koszty KPRM zamykały się w 120 milionach złotych.- Do tego, dosłownie w ostatnich godzinach, Morawiecki wydaje rozporządzenie, że nie ma żadnych limitów dla płac w jego kancelarii – oburzał się lider PO. -Ta władza każdego dnia dyskwalifikuje się coraz bardziej. Dla nich starczy z naddatkiem, dla całej reszty niepewność, poczucie zagrożenie, dla bardzo wielu ludzi bieda – zauważył.
Dodał też, że polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej, mimo rządowej propagandy, świadome, kto stoi za galopującą inflacją i gigantyczną drożyzną, a posiadanie władzy zobowiązuje. – Władza to nie są tylko wasze wysokie, bez limitów pensje i gigantyczne środki na wasze biura. Władza to także odpowiedzialność za to, co się dzieje w kraju. A więc, póki rządzicie, tak długo odpowiadacie za to, co się dzieje – nie miał litości dla rządzących Tusk.
Lidera PO dziennikarze pytali, jak ocenia aktualną sytuację w Zjednoczonej Prawicy, której pokłosiem jest wzajemne blokowanie się PiS i Solidarnej Polski, podczas gdy sytuacja w kraju jest już dramatyczna. – Tu odpowiedź jest bardzo prosta – albo rządzicie i podejmujecie decyzje, albo jesteście niezdolni do podjęcia decyzji, bo się blokujecie nawzajem. Mnie to kompletnie nie obchodzi, czy Ziobro blokuje Kaczyńskiego, czy Kaczyński blokuje Ziobro, czy Mejza blokuje Kukiza i na odwrót. Albo macie większość i rządzicie, albo przeproście i odejdźcie” – zaapelował do rządzących.
Było też o Pegasusie i o tym, że produkujący oprogramowanie Izrael wpisał Polskę na listę państw niecywilizowanych. – Doprowadziliście do tego, że nawet ci, którzy sprzedają tego typu możliwości i narzędzia, jak Pegasus, uznali, że Polska jest państwem, gdzie to się używa wbrew obywatelom, wbrew zasadom, czy wbrew prawu – uświadamiał mającym władzę Tusk. Na konferencji podjęto także sprawę pandemii i tragicznej liczby 100 tys. Polaków zmarłych na covid-19, a także szantażowania rząd przez antyszczepionkowców w kwestii obowiązkowych szczepień. – Jeszcze macie władzę, jeszcze odpowiadacie za kraj, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Szczególnie wicepremier Kaczyński, który odpowiada za bezpieczeństwo Polaków. Jeśli jesteście przekonani, że powszechne obowiązkowe szczepienia ratowałyby zdrowie i życie Polaków, to podejmijcie taką decyzję. Przecież dobrze wiecie, że opozycja nie będzie przeciwko temu protestowała, tylko trzeba naprawdę ruszyć swoje tyłki i podjąć taką decyzję – zwrócił się do rządu Tusk. -Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że ktoś powinien podejmować tu decyzje. Pytacie mnie państwo – tu lider PO zwrócił się z kolei do dziennikarzy – kto w Polsce zarządza problemem pandemii? Nikt – podsumował.
Można po młodzieżowemu powiedzieć, że Donald Tusk „zaorał” rząd i jego „Polski Ład”, ale i tak rządzący nie przyznają się do błędu, będą nam wmawiać, że wszystko jest wspaniale, a jeśli coś nie jest wspaniale, to „to wina Tuska i totalnej opozycji” . Taką mamy obecnie rzeczywistość …

Monika Kamińska

Subscribe
Powiadom o
guest
61 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
radek
radek
6 miesięcy temu

Władza,która nie radzi sobie z problemami powinna dawno odejść w polityczny niebyt. Zamiast pomagać społeczeństwu w trudnych momentach, rządzący politycy postawili na szpiegowanie ludzi najnowszymi systemami,wartymi miliony złotych. Kaczyński rękami Ziobry i Kamińskiego szukał /i pewnie nadal szuka/ haków na wszystkich,także we własnym obozie politycznym. W normalnym kraju /z normalnym rządem/ za takie,nielegalne działania byłaby dymisja winnych i Trybunał Stanu oraz sprawy w sądach. W San Escobar próbuje się sprawę wyciszyć,ośmieszyć,przypisać winę zagranicy. Jak można tolerować rząd, który własnych obywateli szpieguje i uważa za wrogów. Prezes i spółka idą za radą Gomułki: „raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy”. Zdziczenie na… Czytaj więcej »

ciotka z Ropczyc
ciotka z Ropczyc
6 miesięcy temu

Prezes Kaczyński chce dobra dla narodu ale mu te KOMUCHY nie dajo. On nam daje bo sie nam należy. Zięć to się buduje bo bioro co miesiąc 2 tys z tych PINCET PLUS a bedo brali wiency już niedlugo jak sie kolejne dziecko urodzi. Mówi że ni ma na co czekac i za 5 lat sie wybudujo i to bez żadny pożyczki bo zyjo z zasilkow MOPS i gminy. A teroz jak bedo dawać po 12 tysięcy na dziecko to bedzie jeszcze lepiej.

maniek
maniek
7 miesięcy temu

To kiedy Tusk przeprosi i odejdzie na zawsze?

Olo
Olo
7 miesięcy temu

PIS odejdzie, przyjdą aferałowie.

radek
radek
7 miesięcy temu

Ludzie uwierzą,że ta władza jest nieszczęściem i zagrożeniem dla państwa dopiero wówczas,kiedy zacznie brakować chleba i podstawowych artykułów żywnościowych. Igrzyska fundują społeczeństwu każdego dnia natomiast po wyczerpaniu zapasów kiełbasy wyborczej /darowizn/ ludowi zacznie być potrzebny przysłowiowy chleb.

maniek
maniek
7 miesięcy temu
Reply to  radek

I po nich przyjdzie jeszcze większe nieszczęście. Dzięki pisowi przynajmniej są igrzyska. Zobaczysz jak szybko skończą się zapasy jak wygra PO.

radek
radek
7 miesięcy temu
Reply to  maniek

Igrzyska są teatrem dla gawiedzi, nie powodują rozwoju kraju ani wzrostu dobrobytu ludności. O tym,która partia /czy koalicja/ wygra wybory zdecydują wyborcy i wcale nie jest problemem,czy będzie to PO lub inne ugrupowanie. Polska musi wrócić do rodziny praworządnych krajów europejskich i stać się wiarygodnym partnerem w stosunkach dwustronnych i wielostronnych. PiS pod złudnym hasłem naprawy państwa,niszczy wszystko,za co się zabierze.Realizuje własne hasło przypisywane kiedyś opozycji. „Polska w ruinie” to ich cel nadrzędny.

maniek
maniek
7 miesięcy temu
Reply to  radek

„Rodzina praworządności” dobre dobre ta twoja rodzina zamordowała 6 mln Polaków, taka rodzina, praworządna i i europejska, dlatego teraz musimy się podporządkować? Kim byśmy dzisiaj byli, gdyby nie zbrodnicze Niemcy, pomyśl trochę, zanim napiszesz.

radek
radek
7 miesięcy temu
Reply to  maniek

Dopóki wraz z innymi krajami będziemy przestrzegać prawa i umów,jakie zawieramy,nic nam nie grozi. Pomyśl wcześniej,zanim cokolwiek napiszesz.

maniek
maniek
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Póki będę płacił haracz to mam „ochronę” i nic mi nie będzie. Twój mózg działa na częstotliwościach „dość dyktatury kobiet”. Biegnij szybko do Marty KJW, to wielka wspaniała europejka, mocno popierana przez „demokratyczną rodzinę”, dzięki niej będziemy żyć godnie.

radek
radek
7 miesięcy temu
Reply to  maniek

Społeczna bierność Polaków /pani Marta to wyjątek/ ciągle radykalnie różni nas od Zachodu. Kaczyński z otoczeniem i przekupionym ludem narzuca rozwiązania dziś już archaiczne, wbrew opiniom fachowców czy ekspertów spoza kraju, co jest jeszcze przez większość jego wyborców tolerowane. Partyjni propagandziści zalecają: „zróbmy to po naszemu,niebyt rozgarnięty elektorat to kupuje. Ukuli nawet hasło; Unia ma płacić i milczeć. Opozycja jako całość od zawsze ma większe poparcie od rządzącej partii w sondażach i w wynikach wyborów ale nie jest ona jednolita lecz rozbita na wiele ugrupowań. Dlatego władza nieudolnych i niekompetentnych ludzi ciągle trwa.

maniek
maniek
7 miesięcy temu

Posłanka TVN z podkarpacia dobrze widziała Sienkiewicza jak go Budka wyprowadzał. Czy zrobicie wywiad z tą panią? Przekonamy się czy powie prawdę i jest wiarygodna. Macie odwagę KODziarze czy pod dywan niewygodne fakty?

maniek
maniek
7 miesięcy temu

Tusk ma dużo szczęścia, że rządzi PiS bo ma temat dla czcicieli TVN, mózg mózg mózg mózg mózg mózg…

Robol bez dopłat z UNI
Robol bez dopłat z UNI
7 miesięcy temu

Podkarpacie nie głosowało na PiS, ale na tego KTÓRY DAJE na kolejną flaszke !
Głosowali by nawet na diabła rodzonego gdyby dawał.
Jak komuna rozparcelowała majątki i nadała im PAŃSKIE ziemie pozwalając okradać dwory i folwarki to sekretarzom PZPR stawiali BRAMY FRIUMFALNE na wsiach.
Teraz gdy komuna przestała dawać to znalezli se nastęnego który daje. Oczywiscie tak jak komuna która miała goły tylek a rozdawała cudze, tak samo PiS rozdaje to co zrabował innym. Komuna okradła posiadaczy ziemskich których obecnie nie ma, a więc PiS okrada teraz robotników aby dawać tym którym się SŁUSZNIE NALEŻY !

Student historii
Student historii
7 miesięcy temu

Polska to tak jak Cesarstwo Rzymskie gdzie też była demokracja, ale tylko dla rzymian.
Demokracja w Polsce dotyczy TYLKO PiS jak dotyczyła TYLKO RZYMIAN w Cesarstwie Rzymskim a reszta hołoty to są NIEWOLNICY.
O taka jest prawda o tym co się dzieje w Polsce. 

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

Kochany ty chodzisz na zajęcia czy bąki zbijasz
no pitolisz dokładnie
ja wolę inną demokrację ;

Kiemlicze za mną ociec prać
– prać
I to jest demokracja 😆

lasowiok
lasowiok
7 miesięcy temu

Najciekawsze jest to że OBECNI polscy politycy przychodzą na swoje stołki JAKO DZIADY i gołodupce. Po kilku miesiącach zaczynają już podskakiwać jak wszy na powrózku, a po roku się okazuje że nabyty w tym czasie majątek KILKADZIESIĄT RAZY a nawet KILKASET RAZY przekracza ich możliwości zarobkowe w tym okresie.
Czy mam jeszcze coś dodać ?  

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  lasowiok

No bo tam widocznie dochodzi do cudu
: z gołodupca robi się książe

Portier z Żoliborza
Portier z Żoliborza
7 miesięcy temu

Nie po to my sie pchali DO KORYTA żeby dziadować.
Nam sie należy i jus !

ela
ela
7 miesięcy temu

Donek ,,rudy,, cwaniak z Sopotu chciałaby aby rząd obecny sam ustąpił bo on wtedy może by zasiadł na tronie.Tylko jest jedne problem że PO nie ma programy i wiekszość mieszkanców nie chce rządów PO i PSL bo już pokazali na co ich stać.Głównym celem ich rzadów było zabrac skałdki z OFE i wysprzedać za bezcen społki Skarbu Państwa bo oni o nich nie dbali tylko sprzedawali oszustom i złodziejom.I co ciekawe wiekszoć tych co za bezcen przejeli majątek Skarbu Państwa za symboliczą złotówkę jest notowana w zbiorach IPN.Wystarczy sparwdzić kto przejmuje kamienice w rzesszowskim rynku od byłych spadkobiorców,przy pomocy tow.Tadeusza… Czytaj więcej »

kaczy spryt
7 miesięcy temu

Zrobimy porządek z pedofilia w kosciele, wtedy pisowscy złodzieje sami sie zagryzą, bo w większosci to typowi polscy katolicy ziejący nienawiścią

radek
radek
7 miesięcy temu

Pisowski lud,nietknięty przez oświatę,kupuje bez zastanowienia,papkę medialną,serwowana całą dobę przez upartyjnione media. Propagandowe knoty, w których obwinia się rząd Tuska o wysokie ceny gazu obalił szef PSL,informując wszem i wobec,że nieudacznicy zrezygnowali z długoterminowych umów /i cen/ na rzecz zakupów doraźnych,czyli obowiązujących na giełdzie gazu w momencie kupna. Ceny gazu w kontraktach długoterminowych były stałe i jak się okazuje,niższe o ok.10 % od giełdowych,płaconych przez rządzących nieudaczników. Powstał w UE dylemat,czy władzy,która unika niezależnej sądowej kontroli swoich poczynań warto wierzyć i dawać środki finansowe. PiS nie na darmo doprowadziło do rozmontowania systemu sądownictwa i nęka niezależnych sędziów postępowaniami dyscyplinarnymi lub… Czytaj więcej »

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
7 miesięcy temu

Cyt. „Potem D. Tusk *wziął na warsztat* ukochany przez rządzących niewypał, czyli *Polski Ład*„. Niewypałem jest właśnie niejaki Donald T. (nie mylić z byłym prezydentem USA), a nie program opracowany przez nasz antykomunistyczno-narodowy rząd, który ułatwia wyjście z pandemii i polepsza życie naszego Narodu.

Olo
Olo
7 miesięcy temu

Ten co w czołówce naszych największych szkodników ma czelność zabierać głos.

nowy
nowy
7 miesięcy temu

Facet, który podnosił wiek emerytalny, który zabierał Polakom pieniądze z OFE.

maniek
maniek
7 miesięcy temu

Typowy poseł PO

https://www.youtube.com/watch?v=l4ZPT4Olwzk

https://www.youtube.com/watch?v=KwFtZQXS_aI

Kodziarze, cała Polska z was się śmieje xD

Last edited 7 miesięcy temu by maniek
RSHA
RSHA
7 miesięcy temu

Ruda wywłoka razem z kaczorem powinna iść do gazu z resztą czerwonej hołoty

katolik z fary
katolik z fary
7 miesięcy temu
Reply to  RSHA

Reichssicherheitshauptamt (RSHA, z niem. Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy). Napiszę w języku twoich przyjaciół ze wschodu – paszoł won ty nazisto.

radek
radek
7 miesięcy temu

Nie można w nieskończoność obwiniać pana Tuska za ewidentne błędy pisowskiej władzy wynikające z niekompetencji polityków okupujących najwyższe stanowiska w państwie. Siódmy rok rządzenia krajem i brak jakichkolwiek sukcesów w naprawie państwa. Udało się tylko dokonaie podziałów a skutkiem nieustającego jątrzenia jest to,że Polacy zaczęli się zwyczajnie nienawidzić i życzyć sobie jak najgorzej. Osoby inaczej myślące od obozu rządzącego określane są mianem zdrajców,wrogów,ludźmi złej woli czy też obdzierani z patriotyzmu. Duża część niezbyt wykształconych wyborców PiS chce krwi,czyli ujrzenia „lewactwa” czy „targowicy” autentycznie bitych bitych po twarzy, podeptanych,poniżonych i cierpiących realnie fizyczny ból. Krytyka rządzącego ugrupowania jest widoczna nie tylko… Czytaj więcej »

KEMOT
KEMOT
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Ja już raz ci napisałem, ale warto to powtórzyć jeszcze raz !  „A może ty w wojsku byłeś poddany superarbitracji z powodu idiotyzmu i urzędowo zostałeś przez nadzwyczajną komisję lekarską uznany za idiotę ? No tak, ty jesteś po prostu idiota z urzędu !!!” – „Słowo „idiota” nie jest określeniem stanu umysłu czy oceną wiedzy ale może być użyte dla krytyki postępowania osoby obdarzanej tym mianem.” ( to już twoja definicja !) : )

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Można obwiniać tego człowieka, którego wymieniłeś na wstępie swojego postu, ponieważ błędy przez niego popełnione i popełniane musi cały czas naprawiać nasza polska (a nie jakaś tam „pisowska” – nowomowa – neologizm) władza.

radek
radek
7 miesięcy temu

Niedawno jeden z pisowskich dygnitarzy stwierdził,że błędów nie popełnia ten co nic nie robi.W normalnych warunkach miałby rację ale w naszych,stworzonych przez rządzących warunkach brzmi to jego spostrzeżenie śmiesznie i brutalnie zarazem.Oni przez sześć lat rządzenia nic pozytywnego nie uczynili,same błędy niszczące kraj i ludzi.

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
7 miesięcy temu

Pisowskie trolle już aktywne i to IP jednej i tej samej osoby

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
7 miesięcy temu

A ty jakim jesteś trollem? Peowskim, niemieckim, czy rosyjskim?

maniek
maniek
7 miesięcy temu

Tuskowi te teksty chyba pisze sam naczelny Lolo KODziolo xD

KEMOT
KEMOT
7 miesięcy temu

„Tusk nie dość, że bezlitośnie wytknął rządowi wszystkie błędy w jego nieudolnej walce z pandemią koronawirusa, to jeszcze zaapelował do niego o wycofanie się z nieczytelnych przepisów „Polskiego Ładu”,(…)”. No zaprzągł Pegasusa i zaorał ! „Lidera PO dziennikarze pytali,(…)” Dziennikarze pytali ? To Przydupas Grabiec jest dziennikarzem czy rzecznikiem prasowym PO ? Jakoś tak się dziwnie składa, że od pewnego czasu gdy na konferencji prasowej „chyży ruj” dostał parę nie wygodnych pytań dziennikarze zostali odsunięci od zadawania pytań „Królowi Europy”, a to co ma powiedzieć „jego wysokość” jest animowane przez rzecznika PO. No i tym razem jak i na poprzednich „konferencjach… Czytaj więcej »

twardy
twardy
7 miesięcy temu
Reply to  KEMOT

Moja dziewczyna która pracuje w sklepie mówi że najwięcej zwrotów mają SN. Nikt nie chce wydawać pieniędzy na fiksum dyrdum działaczy KOD którzy udają tylko dziennikarzy. Ten kabaret nie przejdzie. Za rok nie będzie czego repolonizować. Ten tytuł prawdopodobnie idzie do plajty! Co do Tuska. Wyobrażacie sobie że Sousa który prowadził polską reprezentację wróci za 5 lat jak wrócił Tusk idalej zostanie trenerem? Tusk był premierem, decydował, rządził… a jak Sousa przed mistrzostwami w piłce uciekł do Brukseli bo tam lepiej płacili. Dlatego KOD może stawiać na Tuska ale ten koń już nie pociągnie. Jego twarz wywołuje w Polakach złość… Czytaj więcej »

KEMOT
KEMOT
7 miesięcy temu
Reply to  twardy

!!! : )

Je.... P
Je.... P
7 miesięcy temu

PiS wprowadził 38 nowych podatków. Żyje się gorzej coraz gorzej

maniek
maniek
7 miesięcy temu
Reply to  Je.... P

Ale dzięki lewej strony możesz sobie wybrać płeć i więcej od nich nie dostaniesz, jeszcze będziesz wspominał 500+ i inne dodatki

Mirek z coupe
Mirek z coupe
7 miesięcy temu

Wszyscy veyp…..ć

maniek
maniek
7 miesięcy temu

KODziarze, cała Polska z was się śmiej. Oto skrót co Tusk powiedział? Pis pis pis pis pis pis pis pis kaczyński pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pispis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis kaczyński pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pispis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis pis… Czytaj więcej »

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
7 miesięcy temu
Reply to  maniek

***** *** i wyborców też razem z PO

404
404
7 miesięcy temu

-Polski Ład- to zwiększenie kwoty wolnej od podatku z8000 zł do 30 000 zł. Do tego emerytury i renty bez podatku. To kilka stówek w każdym porfelu. Takie 500+ ale dla wszystkich. Pis zadbał o 80% wyborców. Kolejne 15% nie straci ani nie zyska. A krytykują deweloperzy, szefofie fim czy właściciele galerii handlowych 🤣

A co ma do zaoferowania społeczeństwu ta cała śmieszna opozycja? Tuska co był premierem i uciekł do Brukseli? Sienkiewicza pijanego jak bela w sejmie, łapownika z senatu czy tego z Warszawy co wycina starodrzewie w Natura2000 i wylewa gówna do Wisły?

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
7 miesięcy temu
Reply to  404

Dureń!

minuta prawdy
minuta prawdy
7 miesięcy temu

EPL zgłosiła ustawę ” Fit for 55 ” w UE. Ustawa ma wprowadzić taki sam podatek od wszystkich aut spalinowych jak od węgla! Wtedy będzie dopiero drożyzna.

… a szefem Europejskiej Partii Ludowej jak myślicie kto? Oczywiście TUSK.

kierowca MPK
kierowca MPK
7 miesięcy temu
Reply to  minuta prawdy

UE się rozpadnie. W tym roku zadłużone Włochy mają wybory i wszystko wskazuje że zrezygnują z euro. Do tego UE w swym szaleństwie wymyśliła już za 2 lata zakaz poruszania się autami spalinowymi w weekendy a od 2027 całkowity zakaz aut spalinowych!

https://wrc.net.pl/mz-pilne-za-3-lata-unia-europejska-chce-wprowadzic-zakaz-jazdy-autami-spalinowymi-w-weekendy-diesel-tylko-we-wtorki-i-czwartki

Last edited 7 miesięcy temu by kierowca MPK
ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  kierowca MPK

A kiedy zaczną importować;
Wielbłądy, konie, muły i osiołki co?
No transport musi jakoś działać a wiem wiem —
nosiłki na plecy i zapierdalać za łyżke ryżu : O!

twardy
twardy
7 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Weź kredyt zmien pracę kup telektryczną teslę

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
7 miesięcy temu
Reply to  twardy

Wystarczy że ciebie zrobili na kredyt

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  twardy

No ok. Masz bank na jaki procent dajesz kredyt co?

radek
radek
7 miesięcy temu

Ludzie tej władzy nie zrezygnują z rządzenia wskutek apeli. Zaczynają zdawać sobie sprawę z ogromu szkód,jakie uczynili obywatelom i instytucjom państwa. Ich upadek jest nieuchronny ale do tego potrzeba działania,na początek w lokalach wyborczych.

srary
srary
7 miesięcy temu

Przez tego rudego króla europy wszedł w życie podatek ekologiczny od CO2 podpisany przez premier Kopacz!

Teraz każda rodzina płaci rachunki za prąd o 60% wyższe! Podziękujcie Tuskowi i Kopacz za drożyznę.

comment image

Zygmunt62
Zygmunt62
7 miesięcy temu
Reply to  srary

Targowica narobiła Polakom kłopotu przez swoje głupawe decyzje a teraz szczytem hipokryzji że główny winowajca mówi że to ten rząd winny. To jednak pani premier złožyła podpis pod długoterminową umową która skazuje zwykłych ludzi na wyzsze rachunki. I tak będziemy musieli płacić aż do 2030 roku. Szkoda że „dziennikarz” cytując te bzdury ma tak nikłą wiedzę w zakresie artykułu pod którym się podpisuje.

Marian
Marian
7 miesięcy temu

A kiedy mieszkańcy wylicza błedy rudego z Sopotu,zaczynał jako gołodu… w spółce ,,Świetlik,, na UG ale gdy wyjechał do Nirwegii to od razu stał się prowodyrem i jednym z ,,tenorów ,,KLD który założył ,,Platformę OIbywatelską,, z tym że miła tyle wspołnego z obywatelami co ,,milicja obywatelska w PRL.

kolo
kolo
7 miesięcy temu

Już wkrótce na zakupach:
-przepraszam nie mam drobnych mogę być winna 200 zł

:D

Acha – drodzy redaktorzy – napiszcie proszę o wycieku bazy danych zasobów WP :D Już nawet w chinach i rosji o tym wiedzą :D

***** ***

kolo
kolo
7 miesięcy temu

Ciężko jest zliczyć ile małych biznesów zostało zamkniętych przez pierwsze tygodnie stycznia lub nawet wcześniej gdy „cwaniacy” przeliczyli zyski i koszty prowadzenia działalności po wprowadzeniu zasad qrwiego ładu :) Nikt tyle nie zrobił dla korporacji, dużych firm i zagranicznych marketów jak nsdapis :)

kolo
kolo
7 miesięcy temu

– Bądź sklepikarzem – Prowadzisz sobie swój mały sklepik – Rachunki za prąd by oświetlić lokal i utrzymać włączone lodówki rosną Ci o 40% – Rachunki za gaz by ogrzać lokal rosną Ci o 400% – Cały dzień odbierasz telefony i emaile od dostawców z informacja o wzrostach cen produktów – W międzyczasie dzwoni do Ciebie twoja księgowa i tłumaczy Ci że będziesz płacił wyższe składki w związku z Polskim Ładem – A i przy okazji ona też podwyższa cenę swoich usług – Gdy zamykasz już sklep tego dnia podchodzi do Ciebie pracownik i mówi, że potrzebuje podwyżki, bo jemu… Czytaj więcej »

404
404
7 miesięcy temu
Reply to  kolo

Nawet lewackie Demotywatory już piszą kto winien drożyzny!
Dziecko skończ pisać bzdury.

comment image

maniek
maniek
7 miesięcy temu
Reply to  404

Nawet nie wiedziała co podpisuje, miała tylko w głowie, że ona, premier platfusowego rządu coś może podpisać. Podpisała i poszła rzucać kamieniami w dinozaury, cała historia. Jak głosujecie tak teraz macie, najważniejsze to drzeć japę „kuw’a” „jeb.ć” „wyp.rrrrrrrrać”. Po tym spacerze na dywanie z makrelą już każdy widział że to…. nie chcę trafić na sbeckiego europejskiego sędziego, każdy rozumny człowiek wie co się kryje pod kropkami.

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  404

Boski lesiu wraz z braciszkiem podpisując umowę w latach 2007-2008 dał podwaliny pod politykę klimatyczną UE :) Druga sprawa jest taka że pisowskie nieogary bawiąc się w spekulacje na rynku cen gazy dali d.upy robiąc prezent putinowi i powodując niebagatelne wzrostu cen gazu dla polskiego odbiorcy :)