Amerykanie opuszczają G2A Arenę

CWK w Jasionce znowu będzie tętnić życiem. Fot. Archiwum

Od grudnia znowu będziemy mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Na dniach mają opuścić ją amerykańscy żołnierze.

Żołnierze Amerykańscy w G2A Arena stacjonowali od lutego. Ich obecność w Jasionce związana była z wojną w Ukrainie. To strategiczne położenie, bo blisko do lotniska i niewiele ponad 70 km do granicy. Nie wiemy, co dokładnie robili w tym budynku, ponieważ wokół niego zbudowali wyskoki płot, który zasłaniał widok. Wiemy, że wykorzystywali obiekt do ćwiczeń i magazynowania sprzętu. To właśnie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym swoich żołnierzy odwiedził w marcu prezydent USA Joe Biden. I to tam, spróbował on słynnej ostrej pizzy z Głogowa Młp., która doprowadziła go do łez. Przez obecność Amerykanów, firmy, które wynajmowały pomieszczenia w lokalu, musiały je zimą opuścić. Nie odbywały się tam też kongresy, targi czy koncerty. Największa impreza gospodarcza na Podkarpaciu, czyli Kongres 590, która co roku odbywała się w Jasionce, w tym roku gościła w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego.

G2A Arena znowu dla ludzi

Jednak na dniach żołnierze centrum opuszczą. Jak poinformował naszą redakcję Bartosz Staniszewski, dyr. komunikacji G2A Areny, ma ona w najbliższych dniach wrócić do swojej stałej działalności. 2 grudnia w jej przestrzeniach będą szkolić się specjaliści od kadr, 4 grudnia organizowany jest koncert „Queen Symfonicznie”, 7 – 9 grudnia 2022 r. zaplanowany jest szczyt „World for Ukraine Summit”. Koncert Metallica Symfonicznie, który był zaplanowany na 19 listopada, został przeniesiony na 11 grudnia 2022 r. 14 grudnia natomiast odbędzie się Podkarpacki Kongres Gospodarczy.

Kinga Dereniowska