Antypartia buduje struktury na Podkarpaciu

– Przewodniczący Stowarzyszenia Antypartia, Marek Ciesielczyk zachęcał na spotkaniu w Jarosławiu do współpracy wszystkich tych, którym obecna scena polityczna Polski nie odpowiada i chcieliby na niej konkretnych zmian.
Fot. Monika Kamińska

W jarosławskim Centrum Ratownictwa Medycznego działacze Antypartii spotkali się z sympatykami tego ruchu z Podkarpacia, by omówić strategię budowania jego struktur w regionie. – Stawiamy na ludzi aktywnych, którzy wiedzą czego chcą, a czego nie chcą w polskim systemie politycznym – mówił na spotkaniu lider Antypartii, Marek Ciesielczyk, tarnowski radny od wielu kadencji.

Antypartia to stowarzyszenie, które jak podkreślał jego przewodniczący, Marek Ciesielczyk ma skupiać ludzi niezadowolonych z obecnego systemu partyjnego w Polsce. – Nie jesteśmy anarchistami – zastrzegł. – Nie chcemy „rozwalać” systemu, tylko go zmienić na taki, który będzie sprawiedliwy i transparentny -wyjaśniał. Szczegółowy opis tego co chciałaby zmienić w polskiej polityce Antypartia znajdziemy na stronie www.oburzeni.pl. Antypartia domaga się gruntowanej reformy polskiego systemu politycznego. Chce m.in., by każde referendum było bezprogowe (jak np. w Szwajcarii), a jego wynik wiążący dla władzy. Nowe ugrupowanie żąda zmiany obecnej, niedemokratycznej ordynacji wyborczej na większościową, ograniczenia liczby kadencji parlamentarzystów do dwóch, zniesienia wszelkich immunitetów, chroniących przedstawicieli władzy przed odpowiedzialnością sądową, dwukrotnego obniżenia wynagrodzenia parlamentarzystów do poziomu średniej krajowej (tj. do ok. 5 tys. zł miesięcznie), likwidacji wielomilionowych subwencji partyjnych, wprowadzenia faktycznej odpowiedzialności karnej i finansowej sędziów, prokuratorów i urzędników za błędne decyzje, bezpośredniego wyboru prezesów sądów i szefów prokuratur, zniwelowania niczym nie uzasadnionych dysproporcji w wynagrodzeniu Polaków, zniesienia podatku PIT i CIT, wprowadzenia dobrowolności składek ZUS i konkurencji ubezpieczeniowej w Polsce, Zakończenia dyskryminacji polskich rolników przez UE, likwidacji Parlamentu Europejskiego i innych pasożytniczych instytucji unijnych, odszkodowań wojennych od Niemców, wprowadzenia oceny placówek ochrony zdrowia nie na podstawie kosztów, ale parametrów jakościowo-kosztowych (np. koszty vs. ilość/szybkość wyleczeń itp.) – czytamy na wspomnianej stronie.

Chcą trafić do Sejmu

Docelowo Antypartia miałaby jednak stać się… partią i trafić do Sejmu. – To jest możliwe -przekonywał Marek Ciesielczyk w Jarosławiu. – Ruchy oddolne, obywatelskie cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem i poparciem, jak widać było choćby po Kukiz’15, który jednak wielu rozczarował – zauważył. – Uważamy, że nie musimy naszej Antypartii „firmowaćżadną znaną w całej Polsce twarzą. Wystarczy, że będą w niej działać i porządnie pracować na jej rzecz ludzie znani lokalnie i na takich stawiamy – podkreślał. Zdaniem przewodniczącego Antypartii sukces ruchowi może zapewnić sprawny system działania w 41 okręgach wyborczych, które mamy w kraju zbudowany na działaczach działających na poziomach gmin, miast i powiatów. – Zapraszamy wszystkich, którzy dziś są niezadowoleni z tego co dzieje się na polskiej scenie politycznej i nie identyfikują się z żadną partią. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i aktywnych ludzi – zachęcał M. Ciesielczyk. Zebrani na spotkaniu zadeklarowali chęć pracy na rzecz ruchu i wszystko wskazuje na to, że struktury Antypartii na Podkarpaciu już się budują.

emka

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antypartia
2 lat temu

Nie,mogę zapewnić, że nie jest projekt Korwina. Owszem jest u nas dużo ludzi rozczarowanych i Kukizem i Korwinem, ale jest to nasz samodzielny plan działania.

nobo
nobo
2 lat temu

Patrząc na zdjęcie i program, widzę Korwina i Kukiza w jednym. Pewnie wcześniejsze pomysły nie wypaliły, to próbuje z kolejnym. Mam nadzieję, że robi to za własne pieniądze. Ale dlaczego akurat w Centrum Ratownictwa Medycznego??

Antylewak
2 lat temu

Ten ” koleś” już pięć razy został wybrany bdo Rady Miejskiej z najlepszymi wynikami i to zawsze jako bezpartyjny. Jako bezpartyjny zajął pierwsze niemedalowe miejsce do Senatu. Mało brakowało by się dostał jako niezależny do Senatu. To chyba najlepsza rekomendacja, czy ten koleś cieszy się zaufaniem. A krety jak widać już zaczęły działać….

Litwin
Litwin
2 lat temu

Koleś startował już ze wszystkich partii i ugrupowań, w ostatnich wyborach prosił nawet SLD o miejsce na listach lewicy. To zwykły oszust i kombinator, który nigdy nic dobrego nie zrobił tylko żyje z jątrzenia i plucia nawet na ręce które mu ktoś podał z pomocą. Jedyny główny dochód to dieta radnego w Tarnowie. Czyli uwlaszcza się na społecznej kasie nic nie robiąc pożytecznego.

Antylewak
2 lat temu
Reply to  Litwin

No to jak wytłumaczyć, że tarnowianie głosowali na zawsze bezpartyjnego Ciesielczyka aż 5 razy i miał raz najlepszy wynik do Rady Miejskiej, raz drugi , raz drugi na liście. Czyli bezpartyjny Ciesielczyk ciągle wygrywa. Jak to więc wytłumaczyć? Dlaczego na Ciesielczyka mówią ” sumienie Tarnowa” ?

Olo
Olo
2 lat temu

Podobnych projektów było w Polsce już kilka. Jednak zawsze pojawialy się tam krety rozwalające wszystko. Poza tym najpierw potrzeba by dogłębnie uświadomić klasycznego Polaka, oglacza Tv, że by w kraju coś zmienić, to nie potrzebne są do tego partie działające na zasadach hierarchczno-mafijnych.

Wiesław Szostak
Wiesław Szostak
2 lat temu

Bardzo dobry program polityczny. Zgadzam sie w 99,99% bo Parlamentu Europejskiego nie zlikwidujemy. Chyba,że nastapi oswiecenie spoleczne i ludzie sami zrozumieja co to jest za twór bezużyteczny.

Marek Ciesielczyk
2 lat temu

Oczywiście nie ma przecież żadnej gwarancji, że nasz projekt zakończy się sukcesem, ale, powiem ostrożnie, jest duże prawdopodobieństwo, że zbudujemy alternatywę polityczną dla obecnego systemu, która może zrealizować swe główne punkty programu.

wojownik ninja
wojownik ninja
2 lat temu

Następny reformator. Już takich było wielu i nic lub niewiele z tego im wyszło. Polacy to naród niezgodny, wojowniczy, najczęściej walczy między sobą i dlatego jest jak jest.