Autorytet w chirurgii oka operuje w Rzeszowie najtrudniejsze przypadki

Prof. Anselm Junemann co miesiąc wykonuje w Rzeszowie kilkadziesiąt najtrudniejszych operacji. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. Prof. Anselm Junemann z kliniki Okulistyki Uniwersytetu Erlangen w Norymbergii skonsultował dzieci odesłane z innych ośrodków. Za miesiąc je zoperuje

– W piątek zdiagnozowałem ośmioro dzieci, jedno z zespołem Marfana, pozostałe z genetycznie uwarunkowanymi schorzeniami oczu współistniejącymi z zaćmą wrodzoną. Dzieci były już badane w Warszawie, ale nikt nie podjął się ich leczenia. Za miesiąc sam je zoperuję – mówi prof. Anselm Junemann z kliniki Okulistyki Uniwersytetu Erlangen w Norymbergii, który od roku przyjeżdża do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na konsultacje i zabiegi.

Profesor jest znanym autorytetem w chirurgii oka u dzieci i dorosłych. – Specjalizuje się w pourazowej rekonstrukcji gałek ocznych oraz powikłanymi schorzeniami zaćmy, jaskry i siatkówki. Do Rzeszowa przyjeżdża co miesiąc. Operuje kilkadziesiąt najtrudniejszych przypadków – mówi prof. nadzw. dr n. med. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki UM w Lublinie, konsultant oddziału okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments