AZS się umocnił

I LIGA KOBIET. Koszykarki rzeszowskiego AZS-u udanie zakończyły I rundę rozgrywek. W sobotę, w własnej hali pokonały Ostrovię i umocniły się na pozycji lidera I ligi.

Ten mecz śmiało można było uznać, za hit tej kolejki. Wszak w szranki stanęły zespoły, które do soboty wygrały po sześć spotkań i poniosły tylko jedną porażkę. To zwiastowało ciekawe i emocjonujące zawody i rzeczywiście do czasu, takie one były. Głównie jednak za przyczyną gospodyń, które nie potrafiły złamać oporu rywalek. Co z tego, że nasz zespół zdecydowanie wygrywał walka tablicach, skoro nie umiał tego przełożyć na korzystny wynik. I tak I kwarta zakończyła się niespodziewaną wygraną ekipy przyjezdnej.

W kolejnych dwóch odsłonach akademiczki mozolnie niwelowały przewagę rywalek. Właściwy rytm rzeszowianki złapały dopiero w ostatniej odsłonie tego pojedynku. Zmęczone rywalki nie były już w stanie dotrzymać im kroku, w końcu też górę wzięło większe doświadczenie podopiecznych Grzegorza Wiśniowskiego. Ostatecznie wygrały tę część meczu 14 punktami, a w całym meczu triumfowały różnicą 18 „oczek”.

Komentarz:

Grzegorz Wiśniowski, trener AZS-u: Łatwo nam to zwycięstwo nie przyszło. Trudno jednak, by tak się stało, skoro rywalizowaliśmy z drużyną, która miała taki sam bilans jak my. Ostrovia pokazała, że nieprzypadkowo wygrała 6 spotkań do tej pory. Na początku niepotrzebnie wdaliśmy się w szarpaninę, co akurat przeciwniczkom było na rękę. Czasem też sędziowie niepotrzebnie ingerowali w grę. Dopiero IV kwarta była w naszym wykonaniu, taka jak oczekuję od dziewcząt. Cieszą mnie rozmiary wygranej, w rewanżu powinniśmy tę przewagę obronić i wyjść z Ostrovią na plus. To ważne, bo na pewno ten zespół, po fazie zasadniczej załapie się do grupy silniejszej.

AZS Rzeszów -Ostrovia 76:58 (19:23, 18:13, 15:12, 24:10)

AZS: Rafałowicz 6, Włodarz 8, Łodygowska 11, Bibrzycka 16, Rosochacka 11, P. Misiek 14, Furdak 0, Miszczuk 6, Arodź 4

OSTROVIA: Cebulska 5, Krzyżaniak 9 (1×3), A. Misiek 8 (1×3), Krygowska 11 (2×3), Kaczmarek 15 (1×3), Paździerska 6, Nowicka 4 (1×3), Czaska 0, Klimczak 0, Parysek Skrzyczpczak 0.

Widzów: 150.

p

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments