Bądź „optimistą”!

Nauka żeglowania prowadzona jest na prostej w obsłudze, jednoosobowej łódce dla dzieci, klasy Optimist. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Klub Żeglarski Opteam Sailing zaprasza na Dzień Dziecka nad rzeszowskim Zalewem.

„Żegluj razem z nami” – pod takim hasłem odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca nad rzeszowskim Zalewem impreza z okazji Dnia Dziecka. W godzinach 10-18 będzie można bezpłatnie spróbować żeglarstwa na łódkach klasy Optimist. – Jeśli twoje dziecko jeszcze nie żegluje, zapisz je do naszego klubu – zachęca Wacław Kielich, wiceprezes zarządu ds. sportowych Rzeszowskiego Towarzystwa Sportowego Opteam Sailing.

Wacław Kielich o bliskiej swojemu sercu dyscyplinie sportu mógłby rozprawiać godzinami. – Żeglarstwo to zabawa i sport. Buduje silną psychikę, uczy samodzielności – tłumaczy z błyskiem w oku.

Klub RTS Opteam Sailing powstał w 2011 roku, mając za cel propagowanie żeglarstwa wśród dzieci. Prowadzi naukę żeglowania dla maluchów od 7. roku życia. – Umiejętność żeglowania zdobyta w dzieciństwie pozostaje na zawsze i często przeradza się w pasję dającą mnóstwo radości. Dzięki żeglarstwu nawiązałem wiele wspaniałych przyjaźni. Takich na całe życie – przekonuje Kielich.

Warto wiedzieć, że RTS Opteam Saling organizuje nabór do sekcji regatowej dziewczynek i chłopców z roczników 2003-2006. Więcej informacji pod numerem telefonu 792 679 128.

tsz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dziecko PRL-u
dziecko PRL-u
8 lat temu

Daj Boze aby jak najwiecej dzieci moglo zyc w inny sposob a wiec w lepszym zyciu jak my dzieci z lat bierutowo-gomolkowskich. Dla nas kupno 5 dkg cukierkow to byl sukces jaki pamietalismy latami, a zabawkami byly stare dziurawe garki ze smietnika i kije do gry w kiczki. Czekolada Wedla 100g jaka dostalem od chrzestnego na prezent I komunijny (jedyne co dostalem) to musialem sie podzielic ze wszystkimi w rodzinie. Jak sobie chcialem zrobic latawca to za wypozyczenie z domu szpulki nici dostalem takie waly ze juz nigdy wiecej w zyciu nie odwazylem sie cokolwiek wziasc z domu. Pierwsze dlugie… Czytaj więcej »