Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne dla seniorów

Kiedy wózek jest zbyt duży a kule niewystarczające, dobrze sprawdzą się balkoniki, podpórki i chodziki rehabilitacyjne. To optymalne rozwiązania dla seniorów i osób mających trudności z chodzeniem. Przeznaczone głównie dla osób starszych, które potrzebują więcej samodzielności w poruszaniu się.

 

Rodzaje balkoników

Balkonik statyczny (sztywny), jako ten najbardziej stabilny, pomoże seniorom mającym problem z utrzymywaniem równowagi. Balkonik kroczący z kolei dopasowuje się do ciała, angażuje wiele partii mięśniowych i nie wymaga podnoszenia za każdym krokiem. Dla seniorów bez problemów z utrzymaniem równowagi najlepszą wersją jest zaś balkonik na kółkach.

Dużym ułatwieniem w życiu są także komfortowe chodziki rehabilitacyjne. Stanowią rozbudowaną wersję podpórki na kółkach, mają dodatkowe akcesoria, jak kosz, torba czy hamulce. Wspomagają chodzenie, pozwolą wyjść na spacer i zakupy do sklepu. Wszystkie akcesoria posłużą dla osób starszych, a także dla pacjentów po wypadkach i w trakcie rehabilitacji. Ułatwiają pionizację, poruszanie i przewożenie bagażu. Szeroki asortyment produktów cenionych producentów można znaleźć między innymi tutaj: https://akson.pl/mobilnosc/kule-laski-balkoniki/podporki-balkoniki/ –  pozwoli on wybrać najbardziej odpowiedni wariant.

 

Kule i laski rehabilitacyjne przy problemach z chodzeniem

W sytuacji nieco bardziej komfortowej, kiedy mobilność utrudniona jest w mniejszym stopniu, pomóc mogą klasyczne kule i laski ortopedyczne. Są sprzętem pomocniczym przy poruszaniu się i w rehabilitacji kończyn dolnych. Kule inwalidzkie odciążają aparat ruchu, co umożliwia samodzielnie chodzenie w domu i na zewnątrz, kiedy są do tego warunki.

Kule łokciowe i pachowe niezbędne są w trakcie rehabilitacji, załamań kończyn oraz różnego typu leczenia i hospitalizacji. Jedynie dobrej jakości kule i laski renomowanych marek, dostępne także tu: https://akson.pl/mobilnosc/kule-laski-balkoniki/kule/, gwarantują bezpieczeństwo i trwałość. Jako produkty medyczne przechodzą różnego rodzaju testy (w przeciwieństwie do modeli niepewnych producentów). Możliwości regulacji, lekkie i mocne materiały, wygodne uchwyty i dodatki pozwolą na długie i komfortowe użytkowanie.

 

Artykuł partnera