Bandyta zabrał staruszce ostatnią złotówkę

Sprawca rozboju został zatrzymany. Fot. Wit Hadło

TARNOBRZEG. Brutalny napad na 81-latkę.

28-letni mężczyzna okradł i dotkliwie pobił spacerującą z psem 81-letnią kobietę. Następnego dnia, jakby nigdy nic, przyszedł do jednostki Policji podpisać dozór policyjny, którym był objęty za inne przestępstwo, którego dopuścił się wcześniej.

– Do przestępstwa doszło kilka dni temu przed godz. 4 na ul. Skalana Góra w Tarnobrzegu. Wczesnym rankiem 81-letnia kobieta wyszła ze swoim psem na spacer. Idąc alejkami została zaatakowana przez młodego człowieka – relacjonuje nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Napastnik zażądał pieniędzy. Gdy seniorka oddała mu jedyną złotówkę, jaką przy sobie posiadała, rozzłoszczony napastnik przeszukał kieszenie pokrzywdzonej. Nic w nich jednak nie znalazł, ale jego uwagę przykuły pierścionki, jakie kobieta miała na ręce. Bez skrupułów usiłował je zabrać staruszce. Ostatecznie, spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia.

– Poinformowani o zajściu policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Zbierali w tej sprawie informacje, weryfikowali je i analizowali. Ich praca przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą rozboju może być 28-letni mężczyzna, który na swoim koncie miał już podobne przestępstwo – dodaje pani rzecznik.

Następnego dnia wieczorem 28-latek przyszedł do jednostki Policji podpisać dozór w związku z wcześniejszym napadem. Został zatrzymany.

Pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.

W piątek Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci kolejnego policyjnego dozoru. Za rozbój grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments