Będą konsultacje w sprawie ul. Jagiellońskiej

Władze miasta nie podejmą decyzji o wyłączeniu z ruchu samochodowego ul. Jagiellońskiej zanim w konsultacjach na ten temat nie wypowiedzą się mieszkańcy. Fot. Wit Hadło

Prezydent Konrad Fijołek chce, żeby samochody nie wjeżdżały na ul. Jagiellońską i planuje stworzyć w tym miejscu strefę przyjazną pieszym. Powodem tego jest notoryczne zawracanie pojazdów na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Jagiellońskiej. Jednak zanim tak się stanie, muszą jeszcze zostać przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami.

Ratusz informował, że na próbę od 1 sierpnia część ulicy Jagiellońskiej będzie na miesiąc wyłączona z ruchu samochodowego. Jednak zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy, którzy tam prowadzą swoje firmy mieli zastrzeżenia do tego pomysłu, z którego ostatecznie ratusz się wycofał.
Kierowcy robili sobie bowiem „rondo” na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Jagiellońskiej gdzie zawracali i to było niebezpieczne dla spacerowiczów. Temat zakazu lub ograniczenia ruchu na ul. Jagiellońskiej jest jednak nadal aktualny. Wcześniej, jak zadeklarował włodarz miasta, przeprowadzone zostaną konsultacje wśród mieszkańców. – Nie ma jeszcze ustalonej daty konsultacji – poinformował nas Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Mieszkańcy stolicy Podkarpacia przekonywali, że absolutny zakaz parkowania aut jest nie do przyjęcia. W zamian proponują rotacyjne miejsca parkingowe. Inne propozycje to m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Zygmuntowskiej (odcinek od siedziby Kurii Rzeszowskiej do Domaru). Dzięki temu można by wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców ul. Jagiellońskiej i w konsekwencji ograniczyć ruch na tej ulicy. Inny pomysł to wyłączenie z ruchu jednego pasa ulicy Jagiellońskiej, dzięki czemu mogłaby tam powstać część piesza z kawiarnianymi ogródkami, ławkami i zielenią. Mieszkańcy podpowiadają, że przy ul. Zygmuntowskiej, w pobliżu ulicy Jagiellońskiej, powinny być stworzone miejsca do parkowania ukośnego. Dodawali też, że ruch samochodowy przeniósł się na ul. 3 Maja i to trzeba powstrzymać. Inni mówili z kolei, że robienie deptaka z ul. Jagiellońskiej to nie najlepszy pomysł. – Kto tam będzie wypoczywał, mieszkańcy, turyści? – pytali. Złym też według nich jest pomysł wyłączenia części ulicy Jagiellońskiej z ruchu, bo trzeba zapewnić dojazd m.in. do apteki i umożliwić dojazd towarów.

and

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
10 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

Jan Pakosławic Rzeszowski

Jeszcze 2 lata będzie konsultował tą Jagiellońską i inne, podobnie jak ta kluczowe dla Rzeszowa sprawy. Parę razy jeszcze wyjedzie do Warszawy oddawać hołdy Trzaskowskiemu. Potem odejdzie z Ratusza. Chyba nikt nie spodziewał się po nim czegoś więcej?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu

To co chce Fijołek jest mało ważne. Ważne co chcą mieszkańcy. Minął prawie kwartał od objęcia prezydentury, a ten tylko donice poustawiał na chodnikach i inwestycje powstrzymywał, vide połączenie Krzyżanowskiego z Wieniawskiego.
Do bani z takim Prezydentem nieudacznikiem.

ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

No nie tylko w donice ratusz zainwestował nasze piniądze
– została zakupiona puszka białej farby + pędzel angielski i odmalowsno stare pasy przy króla Kazimierza no faktycznie ruch pieszy jak w Sajgonie bardzo to było potrzebne i ważne ; O!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  ROMAN

Zapomniałem dodać, że kostkę brukową na przejściu koło ratusza zmieniają. Jak widać inwestycje kwitną i to takie bardzo ważne dla mieszkańców. Ciekawe ile jeszcze takich nowatorskich pomysłów ma Pan Fijołek.

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

No nie byłem ostatnio to nie widziałem –
Ale tak :
czy dają nową czy tą starą obracają i robota się robi a tempo wszyscy widzą jakie jest : O!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  ROMAN

Kładą starą, a tylko z nowej szarej pasy robią, że to niby przejście dla pieszych jest. Bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Ja osobiście wprost nie mogłem się doczekać.

bloger
bloger
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Rzeszów bogate miasto,ale pieniędzy na dodatkowe kursy MPK nie ma,ale mamy za to ZTM rozbudowaną firmę od ukladania rozkladów jazdy , ściągania mandatów i zamiatania przystanków od wielkiego święta.Na dodatek zarządzaną przez jakąś przypadkową prowincjonalną kobiecinę ,podobno uczycielkę języka rosyjskiege

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  bloger

No nie taka przypadkowa
bo zaprojektowała swego czasu nowe bilety
no do tego to też ten łeb trzeba mieć i trzeba mieć wyobraźnię jak taki ten bilecik powinien wyglądać , bo to prawie małe dzieła no sztuki ; O!

bloger
bloger
9 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

nie siej prymitywnej propagandy rodem z PRL .Stara kostka koło ratusza jest przekładana z miejsca na miejsce i to jest cala inwestycja. Jedynie jakiś koleś za to wystawi ratuszowi odpowiednią fakturę ,a miasto zaplaci z podatków mieszkańcow

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu
Reply to  bloger

O jakiej prymitywnej propagandzie piszesz. Czytaj ze zrozumieniem, to Ci łatwiej w życiu będzie.

bloger
bloger
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

jaki profesur ,taki uczeń

natsibols
14 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

rzeszowiak
rzeszowiak
14 dni temu

A czy mieszkaniec centrum ma prawo parkowac swoj pojazd obok domu w ktorym mieszka ? Czy mieszkaniec bloku placi za parkowanie swojego samochodu. Czy wlasciciel domu w innej czesci miasta placi za parkowanie na ulicy ? Byłem na wycieczce w Pradze (Czeskiej) i obserwowałem jak tam system parkowania dla mieszkancow jest rozwiazany. Wzdłuz ulic sa namalowane ZÓŁTE CIĄGŁE LINIE (krawezniki) przy ktorych stoja zaparkowane samochody mieszkancow tych ulic. Nie widac aby ludzie marnowali miejsca parkowania i parkowali na 2 miejscach parkowania. Ciekawe dlaczego ? Moze maja inna kulture ? Kazdy kto moze zaparkowac za taka linia miał przylepiona od wewnatrz nalepke na… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
14 dni temu
Reply to  rzeszowiak

W Brukseli gdzie mieszkałem 2012/13 w tej dzielnicy dom koło domu
( z suterynami) było jedno miejsce dla mieszkańca jak miał drugie czy 3_ cię auto trzymał w garażu który był zrobiony z suteryny ( podniesiony poziom do poziomu ulicy) można można tylko nie tu w mieście imitacji

rzeszowiak
rzeszowiak
14 dni temu
Reply to  ROMAN

Praga (czeska) to wyglada jak nasz Krakow z waskimi ulicami i kamienicami gdzie nic sie nie da zrobic zadnych podkopow pod domami a jedynie pilnowanie porzadku daje takie sukcesy jakie powyzej opisalem.

ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  rzeszowiak

Wiem znam Pragę jeździłem jeszcze w latach 1984_85 wiem jak jest.

bloger
bloger
13 dni temu
Reply to  rzeszowiak

z moich wnikliwych obserwacji wynika ,że najwięcej problemow z parkowaniem mają przyjezdni furmani na egzotycznych blachach RB,RK,RS i innych z okolicznych wioch,na zasadzie „jo tu postawie swoje auuto i tu ma stoć”.Widzę małą aktywność rzeszowskiej Straży Miejskiej w karaniu tej uciązliwej plagi .Tak wogóle miejscy wachmani zniknęli z pejzażu miasta.Jedynie jednego,aktywnego można spotkać pod ratuszem, pilnującego czarną chyba służbową limuzynę i podczas uroczystego przemarszu procesji jako obstawa baldachimu.Wzorem innych miast należy podziekować za uslugi tym amatorom ,a odzyskane fundusze przekazać fachowcom z Policji Państwowej

ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  bloger

No jak jest ten jeden ten Pachołek miejski używam określeń ze średniowiecza bo lepiej pasują do tej formacji
to jak tam stoi to niech stoi byle by się nie zamienił w słup soli jak żona Lota; O!

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
14 dni temu

Panie Fijołek , wybudować mieszkańcom domy poza centrum i będzie robił pan sobie deptaki. Póki co mieszkają tutaj ludzie i oni powinni mieć coś do powiedzenia.

elo
elo
13 dni temu

Jak sobie wykupicie ulice na własność to będziecie mogli kwiczeć :) Tak to jest dobro wspólne, a jego przeznaczenie powinno być dawać korzyści jak największej liczbie osób :)

ROMAN
ROMAN
13 dni temu
Reply to  elo

Chwila, chwila ;
Ulica od wieków była do tego aby po niej odbywał się ruch ciężki: wozy, karety, fury, furmanki, osły, konie itd. przez stulecia ludzie piechotą chodzili obok potem dla bezpieczeństwa powstały chodniki. Teraz nawiedzeni eliminują ruch ciężki, wprowadzają na ulice ruch pieszy a na chodnikach stoliki stawiają no normalnie :
szał- pał , totalne przegięcie ; O!

bloger
bloger
15 dni temu

przywrócić funkcjonalność wielu ulic w centrum ,zamienionych na deptaki i rabatki przez nawiedzonego starca

ROMAN
ROMAN
14 dni temu
Reply to  bloger

No tak – racja
Miasto to miasto a wypoczynek poza miastem samochód, autobus, kolej ta podmiejska – chwila moment : zieleń, woda, powietrze
A tu co na krzesłach będą siedzieć i patrzeć na trotuary i elewacje wdychać zapach przytartej gumy, czy zapach spalin jak bloki postawione i zatrzymany naturalny ruch wiatrów .
No faktycznie musi być reset cywilizacji bo następuje w niektórych łbach na coraz większą skalę wypalenie mózgu – kretynizm do potęgi entej jak mówił w latach 60- tych mój profesor z matematyki 9!

ROMAN
ROMAN
15 dni temu

Komuś się już na dobre pokręciło z tymi deptakami, stolikami na trotuarach, jakiś kurort wypoczynkowy na Jagielońskiej w centrum? no bije pod deklem równo. Są sklepy więc musi być dojazd proste jak budowa cepa. Są mieszkańcy muszą dojechać j postawić auta nikt go pod pachę nie weźmie i nie zaniesie do domu i schowa w szafie. Teraz dalej – są goście co mają ochotę wjechać , zostawić samochód pozałatwiać sprawy i tu do roboty Ratusz, Ratusz – zrobić parking, parking b w centrum nie ma a to podobno miasto innowacji – nikt nie będzie łaził jak muł w kieracie –… Czytaj więcej »