Będą monitorować pracę i wydolność serca biegaczy

Fot. Archiwum CLChC
Fot. Archiwum CLChC

RZESZÓW. Zawodnicy chcący wziąć udział w Biegu Niepodległości mogą wcześniej zrobić bezpłatne badania!

Bieg Niepodległości, który jak co roku zgromadzi na starcie setki entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia, tym razem odbędzie się pod silną medyczną egidą. Ostatnio na różnego typu imprezach sportowych w Polsce i za granicą coraz więcej jest przypadków nagłych zgonów lub zasłabnięć sportowców, dlatego w tym roku Medicarpathia przyłącza się do walki organizatorów „Rzeszów Biega” o zdrowie i bezpieczeństwo sportowców.

Obok biura zawodów, na stanowisku Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia, 10 listopada każdy uczestnik Biegu Niepodległości w godz. 15-18 będzie mógł bezpłatnie wykonać oburęczny, synchroniczny pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu glukozy we krwi, otrzymać porady dietetyczne i kardiologiczne oraz posłuchać wskazówek trenera personalnego. Także w dniu biegu, stoisko medyczne będzie do dyspozycji sportowców w godzinach od 9.30 do 12.30.

– Jeden z zawodników, który zgłosi się na stanowisko Medicarpathii w dniu 11 listopada do godziny 11, weźmie udział w Biegu Niepodległości z zainstalowanym nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli zdalnie monitorować częstość akcji jego serca, zapis EKG oraz poziom tlenu we krwi tętniczej. Po zawodach, oczywiście także nieodpłatnie, przeanalizujemy wyniki monitorowania – mówi kardiolog Adam Młodziankowski, prezes Medicarpathii.

Zapisy na pakiety imprez biegowych odbywają się w biurze zawodów Biegu Niepodległości w Rzeszów Plaza, w dniu 10.11., godz.15-18, i w dniu 11.11. od godz. 9 do 12.

am

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments