Będą utrudnienia w ruchu na ul. Kwiatkowskiego

Przebudowa prawoskrętu ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Fot. Wit Hadło
Przebudowa prawoskrętu ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Firma Strabag zajmie się budową dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy

Miasto przygotowuje się do przebudowy prawoskrętu, który ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. W ramach postępowania przetargowego na realizatora prac remontowych wyłoniono firmę Strabag.

W godzinach porannych, kiedy większość mieszkańców zmierza do centrum miasta, w rejonie ul. Kwiatkowskiego tworzą się gigantyczne korki. Jednym z pomysłów na ich rozładowanie miała być budowa mostu łączącego ul. Żeglarską z ul. Grabskiego. Pomysł ten nie zyskał sympatii ani mieszkańców, ani też większości radnych, którzy murem stoją za obroną terenów zielonych nad Wisłokiem. Obecnie opracowywana jest koncepcja jego budowy, jednak nie przesądza ona o tym, że planowana przeprawa w ogóle powstanie.

Nie czekając na most, miejscy urzędnicy skupili się na innym projekcie. Mowa tutaj o budowie dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Dodatkowy pas powstanie mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Cichą.

Zakres robót obejmie również budowę 18 miejsc parkingowych, budowę chodnika i przebudowę zjazdów po lewej stronie drogi. Przebudowie ulegnie również oświetlenie uliczne, sieci energetyczne i teletechniczne.

Wykonawcą tych prac będzie firma Strabag. Prace budowlane powinny ruszyć w najbliższym czasie i zakończyć się pod koniec listopada br.

af

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
6 lat temu

P Ola – tak pgływałem na wielkiej dętce od Ursusa na wodachWisłoka – w latach 50 -tych super zabawa
Co do mostu – im więcej tym lepiej – ale nie ten na Długosza – ten nic nie da

ola
ola
6 lat temu

zamiast mostu zrobić prom – będzie ekologicznie, można też kajakami, na dętkach przepływać. Ci co wszystko opretostowują chcą, aby Rzeszów był za-dupiem całkowitym

Only bridge
Only bridge
6 lat temu

Popieram budowę nowego mostu. Tam prawoskręt to tak jak tamować krew z obciętej kończyny tamponem ciasnej zakonnicy

Administrator
Administrator
6 lat temu

A ja się pytam….GDZIE BYLI RODZICE?!Gdy wioskowi dostawali prawko?!Toż oni nie potrafią w mieście się poruszać!Kupi sobie Janusz CB RADIO i myśli że w promieniu 20 kilometrów będzie bezpieczny….

Jimmy
Jimmy
6 lat temu

Jak najszybciej wybudować planowane połączenie Sikorskiego z Podkarpacką!

co za osiołki
co za osiołki
6 lat temu

Czy most czy droga czy blok czy spalarnia śmieci … no nie było jeszcze pomysłu żeby go ktoś nie oprotestowywał. Tylko tak to my panowie nie dogonimy nawet Polski B.

Most spina brzegi i ułatwia komunikacje ludziom. Jakim trzeba być samolubnym ujjjem żeby blokować most?

ieszkanka drabinianki
ieszkanka drabinianki
6 lat temu

Tam prawoskręt nie pomoże. Ludzie z drabinianki w tym ja jak i z białej jadą na wprost albo w lewo. Na niewiele to się zda. Budowa mostu wydaje się być dobrym pomysłem i jedynym który może rozwiązać problem który z racji ilości nowych domów będzie eskalował. Teraz wakacje i jako tako. Ale 1 września Ci co dziś protestują sami będą za budową.

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

zgadzam się prawoskręt tam nic nie da

Rosuł
Rosuł
6 lat temu

Most jest konieczny. Już raz ekolodzy bronili terenów zielonych i teraz pół miasta pije żółtą wodę z mułem. A wspomniany most ma się kończyć na parkingu WSK. Jakie to zielone tereny jak tam codziennie z 200 aut parkuje :)

gerd
gerd
6 lat temu

No i bardzo dobrze !!!!
Do czasu wybudowania mostu, przynajmniej