Będzie przetarg na światełka świąteczne

Ulice Rzeszowa w okresie świątecznym są regularnie ozdabiane. Nie inaczej będzie i w tym roku. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przez ostatnie kilkanaście lat ulice Rzeszowa, a także sam Rynek i ścisłe centrum miasta były regularnie ozdabiane przed okresem świąt Bożego Narodzenia. Polityka prezydenta Tadeusza Ferenca była jasna – w grudniu i styczniu ma być świątecznie i kolorowo. Kilka miesięcy temu nowym włodarzem stolicy regionu został Konrad Fijołek, który, jak słyszymy, nie zamierza rezygnować z przyozdabiania Rzeszowa nastrojowymi iluminacjami. – Miejscy urzędnicy przygotowują się do poszukiwania firmy, która przystroi miasto. Sam przetarg zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia – tłumaczy Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Ozdoby świąteczne rozświetlą ulice po raz pierwszy 1 grudnia. Jakich iluminacji mogą się spodziewać rzeszowianie? Przede wszystkim światełek oraz ozdób, które montowane będą na latarniach ulic. Pojawią się one m.in. na ul.: Kościuszki, 3 Maja, Matejki, Grunwaldzkiej, Sokoła, Mickiewicza, Jagiellońskiej, Krakowskiej, Hetmańskiej, Lisa-Kuli czy placu Farnym. Na Rynku tradycyjnie już zamontowana zostanie olbrzymia choinka (16,5 m wysokości) oraz pojawią się nowe ozdoby, o których ratusz na razie nie chce mówić. Przypomnijmy; w ubiegłym roku na Rynku stanął świecący pociąg z wagonami, do którego można było wejść i np. zrobić sobie zdjęcie. Na ul. 3 Maja spacerowicze obserwowali 3-metrowe niedźwiedzie świetlne 3D, na skwerze Górskiego nieckę fontanny 3D w formie zimowej, na rondzie Jana Pawła II napis Rzeszów z kokardą, a obok Galerii Rzeszów świetlny prezent z gwiazdobombkami.
kl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Whoever it was on here that prescribed the site Emini S&P Trading Secret I need to say much appreciated.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 dni temu

O ile sobie przypominam, Super Nowości ciągle krytykowały Ferenca za oświetlenia świąteczne. Teraz ani słów krytyki, ani komentarzy ile to mieszkań, domów jednorodzinnych itp. można by za te pieniądze wybudować.
To tylko tak dla przypomnienia, bo ja osobiście jestem za tym aby miasto było w święta ładnie oświetlone. Przynajmniej tego Fijołek nie chce spieprzyć, i chwała mu za to.

fasr3e
5 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

Maria
Maria
6 dni temu

Tylko nie ten „świetlny prezent z gwiazdobombkami bok Galerii Rzeszów” bo to okropne i szkaradne paskudztwo, które zamiast zdobić szpeci

RSHA
RSHA
4 dni temu
Reply to  Maria

Gusta i guściki. Może sama pani też otoczenie swoją osobą szpeci

bloger
bloger
7 dni temu

Panie Fijolek ,a co z budownictwem socjalnym w Rzeszowie,bo społeczeństwo mimo nachalnej propagandy ubożeje w zastraszającym tempie?

cielna locha
cielna locha
7 dni temu
Reply to  bloger

Jak chcesz żeby Ci państwo za darmo wybudowało dom to się spóźniłeś o jakieś 30 lat.

Masz dwie możliwości. Poprosić o azyl na Kubie(nie tym co obok wynajmuje!) lub Korei Północnej albo skorzystać z rady myśliciela platformy do Bulu Komorowskiego:

comment image

Last edited 7 dni temu by cielna locha
ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  cielna locha

Chwila, chwila ;
co to znowu za gniot?
: a który to budynek w Rzeszowie w 1991 był przekazany za friko chętnym, który .
Konkrety a nie wyciskanie wazeliny i pitolenie – za długo mieszkam w Rzeszowie aby mi kit bez szpachelki ładować pod korę mózgową ; O!

bloger
bloger
6 dni temu
Reply to  cielna locha

czy ty głupia babo potrafisz czytać ze zrozumieniem ?Czy ja napisalem cos o swoim mieszkaniu,lub próbie wyłudzenia?

Jan
Jan
7 dni temu

Te pieniądze lepiej przeznaczyć na dodatkowe doświetlenia ulic jak i budynków rzecz jasna stałą CAŁOROCZNĄ nowoczesną ledową infrastrukturą oświetleniową niż marnować na jakieś kiczowate przaśne świąteczne świecidełka!

kazek
kazek
8 dni temu

Patrząc po tym z kim się Fikołek fotografował w czasie kampanii wyborczej a potem jeszcze dołożył do pieca i popierał aborcję na dzieciach. Nie zdziwiłbym się gdyby ledami podświetlili czerwony młot i sierp na rynku.

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  kazek

Ja bym proponował aby nowi włodarze Ratuszowi pozakładali sobie takie ledowe podświetlenie aby świecie non-stop. Ba widać by ich było z kosmosu : O!

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  kazek

A co?
Postawią na przeciwko Kościuszki koło studni?
no to byłbym bardzo ostrożny bo Naczelnik zejdzie z pomnika i rozdupczy to ” „Cudo” a jak pojawią się jeszcze kosynierzy to będzie łola Boga i w Brukseli totalnej sraczki dostaną i nawet te śliwki robaczywki nie pomogą : O!

Polak
Polak
5 dni temu
Reply to  kazek

Kaziu, młodość się przypomina?

RSHA
RSHA
4 dni temu
Reply to  kazek

Ciemniaku idź się dokształcić