Będziesz pan wisiał…na plakacie

Rzeszowianie żartują, że plakaty po czerwcowych wyborach prezydenckich wciąż wiszą, bo być może partia rządząca przygotowuje reasumpcję głosowania. Fot. Wit Hadło

Jest październik 2021 r. Jadąc jedną z ulic Rzeszowa można zauważyć duży billboard. Przedstawia wojewodę Ewę Leniart, byłą kandydatkę na prezydenta stolicy Podkarpacia. Na ogrodzeniu posesji przy ul. Podkarpackiej również rozwieszone są plakaty wyborcze z wizerunkiem uśmiechniętego ministra Marcina Warchoła. Nic dziwnego – tworzenie i umieszczanie plakatów i banerów w przestrzeni miejskiej jest standardowym elementem kampanii wyborczych. Sztaby kandydatów na prezydenta Rzeszowa stawiały je w każdym możliwym miejscu. Od ogłoszenia wyników czerwcowych wyborów minęły prawie 4 miesiące, ale kampanijne billboardy nie zniknęły. Kto jest odpowiedzialny za usunięcie wprowadzających w błąd plakatów i jaka kara grozi za zaniechanie tego obowiązku?

Za banerem z wizerunkiem wojewody Ewy Leniart znajduje się drugi – przedstawia Wiesława Buża, kandydującego w 2019 r. z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej na stanowisko posła. – Wygląda to nieestetycznie – zwraca uwagę jeden z Czytelników Super Nowości. – Plakaty powyborcze psują wizerunek miasta. Trudno ich nie zauważyć – mieszkam w Rzeszowie i codziennie mijam je w drodze do pracy, czy podczas spaceru z psem. Są nieaktualne – informują o dawno zakończonych wyborach. Mogą wprowadzać w błąd – dodaje.
– Może ogłoszono reasumpcję głosowania i wybory trzeba powtórzyć? – dodaje żartobliwie drugi Czytelnik.
– Nie wiem nic na temat nieaktualnych plakatów – odpowiada Marcin Fijołek, szef sztabu wyborczego Ewy Leniart i członek partii Prawo i Sprawiedliwość. – Przyznam szczerze, że sam codziennie jeżdżę samochodem i nie zauważyłem żadnych banerów z plakatami wyborczymi naszego sztabu. Każdy sztab wyborczy jest zobowiązany do usunięcia plakatów czy banerów po zakończeniu kampanii – mówi.
– Wszelkie banery czy plakaty wykorzystywane w prowadzeniu kampanii wyborczych powinny zostać usunięte z przestrzeni publicznej do 30 dni od daty wyborów – przekazuje Karolina Domagała, członkini sztabu wyborczego prezydenta Konrada Fijołka i obecna dyrektorka Kancelarii Prezydenta Miasta. – Dotyczy to każdej nieruchomości należącej do Skarbu Państwa, różnych jednostek samorządowych, czy billboardów w pasach ruchu drogowego. Jeśli komitet wyborczy zalega z ich usunięciem, może zostać upomniany. W najgorszym wypadku zostanie ukarany mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Inaczej postępuje się w przypadku, gdy plakat wisi np. na ogrodzeniu prywatnej posesji. Wtedy zdjęcie nieaktualnego plakatu zależy od umowy zawartej pomiędzy komitetem wyborczym, a właścicielem posesji lub osobą zarządzającą reklamą outdoorową – wyjaśnia.
Zużyte banery niekoniecznie musiały zostać wyrzucone. – Służyły do ocieplania bud dla psów – mówi Aneta Piękoś, pracowniczka schroniska dla zwierząt „Kundelek”. – Banery są wykonywane z odpowiednio grubych materiałów. Po jakimś czasie okazało się jednak, że jest problem z ich utylizacją przez rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Na plakatach znajdują się nazwiska różnych osób, co nie pozwala na swobodne wykorzystywanie ich przez schronisko. Mimo chęci ponownego wykorzystania banerów, ostatni raz korzystaliśmy z nich 2 lata temu – przyznaje.

Monika Możdżeń

2.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.

Chłop ze Wsi Rzeszów
Chłop ze Wsi Rzeszów
5 dni temu

Koło Millenium wisi Braun na latarni, no moze bardziej jest spadniety niż wiszący ale jego gęba razi w oczy

fasr3e
5 dni temu

It’s so easy to make $5,000 for every day trading, if you want to understand how it is Google Emini S&P Trading Secret.

Marek Cz
Marek Cz
7 dni temu

Dobrze że nie zostały plakaty Macierewicza

mąż Prezesa
mąż Prezesa
7 dni temu

Wszystko rozumiem ale żeby na plakacie sugerować, że Ferenc jest warchołem… ;)))

radek
radek
8 dni temu

Tylko godnie reprezentujący swój region wyborczy,pan poseł Braun jest w stanie wytłumaczyć sytuację. Co prawda ostatnio promował baner z wiszącym na nim ministrem ale może skierować swoje propozycje również wobec innych kandydatów.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  radek

dał plamę,jak Pani Marszałkini Sejmu pogoniła go jak sztubaka z sali obradSejmu RP

Jan
Jan
9 dni temu

Może poseł się wytłumaczy przed mieszkańcami miasta kto finansował banery na pasach drogowych czy na wszystkich galeriach skazanego inwestora albo dewelopera u którego podobno zakupił drugie mieszkanie a którego nie ma w oswiadczeniu majątkowym.Kto finansował sadzonki drzew które rozdawła sztab wsparcia ze Stalowej Woli czy samochód Mercedes oblepiony wizerunkiem posła z Niska.Do dziś nie wiadomo, wie tylko szef Banaś dlaczego w czasie kampani wyborczej skorzystano akurat z funduszu sprawiedliwości na darowizny.A były to darowizny dla szpitala miejskiego czy na kamizelki dla strażaków albo samochod dla gminy a nie był wykorzystany zgodnie ze statutem dla ofiar przestępstw.

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  Jan

Panie Janie a kiedy to było od 1945 wszystko na tip – top co? ±
To śmiechu warte – lody kręcą wszyscy jak chcą i jest pikuś bo jeszcze nikogo nie przepędzili w skarpetkach po 3-go Maja
jak jeden obiecał w 1989 a minęło 32 lata i nic : O!
Ba nawet samych skarpetek ni ma nie mówiąc o pierwszym przepędzanym

ola
ola
9 dni temu

A co sie stało z plakatem Warchoła i dziadka Ferenca czy tez jest potrzebny na ocieplanie psich bud w Kundelku.Ten plakat miał pokazać niedowiarkom jak sie załatwia sprawy karne w sadach powszechnych i prokuraturze.Trzeba było powołać do prokuratury okregowej człowieka z Niska by patrzył na łapki innym prokuratorów szczegółnie tym nioeposłusznym.Bo ci wykładowcy od ,,posłusznego ,,,maja już wyroki karne. A szefowa Anna H. teraz siedzi i nie może nawet wyrejestrować telewizora na poczcie.

lola
lola
9 dni temu

Tadzio Ferenc i Marcinek Warchoł za takie zachowanie powinni dostać karę 5000 od PKW…normalny śmiertelnik by dostał….

MUPA
MUPA
9 dni temu

Na Podkarpackiej wisiały jeszcze nie dawno plakaty szanownego Warchoła z dziadkiem Ferencem, na ul. Dominikańskiej obok szkoły na słupie nadal wiszą….Czyżby wnuczek myślał że Tadzio pojedzie i zdejmie….przegrał wybory z kretesem i ma Rzeszów daleko gdzieś….

emeryt
emeryt
9 dni temu

To jest szerszy problem. Info o wyłączeniu gazu prądu wody obwiązane taśmą klejącą na drabiniance białek wiszą tygodniami aż deszcz i wiatr tego sam nie zerwie. Drogowcy coś remontują okleją tymczasowo znak drogowy i ludzie potrafią zapomnieć o remoncie drogi a znak zaklejony i ludzie niepotrzebnie robią objazdy. Most z taaaaki pylone postawili zrobili drogi i puścili autobusy MPK to dopiero po 2 latach aktualizowali stronę www i to po monitach zagranicznych studentów w prasie. Można to było wybaczyć staruszkowi Ferencowi który skupiał się na budowach i inwestycjach ale dziś „rządzi” ten nowy Fikołek? Ani inwestycji ani obwodnicy ani parku… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek
9 dni temu
Reply to  emeryt

A czytał pan o sekundnikach w Rzeszowie? Fijołek powiedział że się nie da i nie mogą być sekundniki równocześnie gdy jest komputerowy system sterowania ruchem. Tylko takie małe miki w Szczecinie jest też komputerowy system s.ruchem a na każdych światłach wiszą sekundniki :)

https://nowiny24.pl/rzeszow-nie-poszedl-droga-szczecina-sekundnikow-na-skrzyzowaniach-nie-bedzie/ar/c4-15838497

Last edited 9 dni temu by Tomek
olabości
olabości
9 dni temu
Reply to  Tomek

Miasto jest słabo zarządzane jeśli w ogóle. W Parku Papieskim zapomniano włączyć fontanne multimedialną. To niestety nie żart, cały rok ten sztuczny strumień suchy!!!

Miał byc Rzeszów większy o Racławówkę to ratusz zapomniał wysłać swojej delegacji do Warszawy i przepadło! Tak że przy tym pracusiu plakaty wyborcze powiszą do kolejnych wyborów :)

matka Polka
matka Polka
6 dni temu
Reply to  olabości

nie właczono fontanny,żeby menele w tym poświęconym miejscu nie myli nóg

jan
jan
5 dni temu
Reply to  matka Polka

kim ty jetes? tak Was ucza to ta nauka papieska

bloger
bloger
2 dni temu
Reply to  olabości

ten Park Papieski ,to jedna wielka pomylka ,miejsce orgii pijackich i miejsce kopulowania wałęsających się kundli

ROMAN
ROMAN
9 dni temu
Reply to  Tomek

Bo tam to robił profesjonalista ; super magik u nas widocznie był ktoś z łapanki dlatego się nie da nic się nie da : O!

hijena
hijena
8 dni temu
Reply to  Tomek

automatyczna regulacja światłami na skrzyżowaniach w Rzeszowie nazwana na wyrost inteligentnym system,to smiech na sali.Kiedyś na skrzyzowaniu Kolejowa- Piłsudskiego czekałem ponad 5 minut na zielone świało.Dopiero wtargnięcie na jezdnię pod nadjeżdzający samochód ,ktory hamował z piskiem hamuców spowodowało zmianę świateł.Natomiast przejście na drugą stronę ulicy osobie spieszącej się koło hotelu Rzeszów na jednej zmianie świateł ,mógłby stworzyć problem nawet dla uznanego sportowca w chodziarstwie

ROMAN
ROMAN
9 dni temu
Reply to  emeryt

Nie nie chodzi – podobno jeździ tylko na czym : auto czy rower?
Oto jest pytania zdjęć jeszcze nie ma : O!