Beniaminek ostro trenuje

Kapitan PGE Marmy, Maciej Kuciapa

EKSTRALIGA. Rzeszowscy żużlowcy szlifują formę przed trudnym sezonem

Żużlowcy beniaminka Speedway Ekstraligi, PGE Marmy Rzeszów na dobre rozpoczęli przygotowania do sezonu 2011. Część zawodników trenuje w Rzeszowie pod okiem Macieja Kuciapy. Wszyscy obcokrajowcy oraz Rafał Okoniewski przygotowują się indywidualnie. Niewykluczone, że w styczniu drużyna wyjedzie na krótki obóz.

W stolicy Podkarpacia oprócz Macieja Kuciapy, w zajęciach uczestniczy Dawid Lampart, Łukasz Kret i Kamil Prokop oraz adepci szkółki. Z gościnności rzeszowskiego klubu korzystają także jego wychowankowie: Paweł Miesiąc i Rafał Trojanowski, którzy uczestniczą w zajęciach PGE Marmy. – Treningi odbywają się raz dziennie od poniedziałku do piątku. W poniedziałki, środy i piątki prowadzone są w hali sportowej. Trochę gramy w piłkę nożną, trochę w koszykówkę, chociaż w naszym wykonaniu bardziej przypomina ona rugby. Ale głównie są to ćwiczenia na macie wyrabiające gibkość. Dużo pomaga w tych zajęciach trener zapasów Bronisław Ginalski i bardzo mu za tą pomoc dziękuję, on ma ogromne doświadczenie. Po zajęciach na sali idziemy jeszcze na siłownię popracować nad siłą. Natomiast wtorki i czwartki są przeznaczone na zajęcia w terenie. Biegamy wzdłuż Wisłoka, najczęściej od zalewu do Boguchwały i nie straszna nam żadna pogoda, ani deszczyk, ani mrozy, jesteśmy po prostu przygotowani na każde warunki. W czwartki po joggingu mamy jeszcze zajęcia na basenie – informuje na łamach oficjalnej strony internetowej rzeszowskiego klubu Maciej Kuciapa, który dodaje: – W tym cyklu pracować będziemy do Świąt Bożego Narodzenia, pod jego koniec planuję sprawdzian siłowo-sprawnościowy, aby przekonać się kto jakie zrobił postępy. A od stycznia rozpoczynamy nowy etap.

Pozostali indywidualnie

Pozostali rzeszowscy zawodnicy do sezonu przygotowują się indywidualnie. Anglicy Chris Harris i Lee Richardson ćwiczą na Wyspach. Rehabilitację po przebytej w październiku operacji barku kończy powoli najnowszy nabytek PGE Marmy Rzeszów, Australijczyk Jason Crump. „Kangur” jeszcze w tym roku planuje pojawić się na torze. Brązowy medalista tegorocznego cyklu Grand Prix wystartuje 27 grudnia w zawodach Braintree Bonanza, które odbędą się na krótkim, krytym torze w Towerlands Park w hrabstwie Essex. Inny rzeszowianin, Rafał Okoniewski do sezonu przygotowuje się w Śmiglu. – Mam bardzo dobre warunki w Śmiglu, w którym mieszkam. W sali sportowej miejscowej szkoły wraz z Rafałem Dobruckim oraz Krystianem Klechą wynajęliśmy sobie instruktora, który prowadzi z nami zajęcia ogólnorozwojowe. Takie treningi mam trzy razy w tygodniu. Poza tym jeżdżę na crossie. Niedaleko domu wybudowano taki fajny tor, przede wszystkim piaszczysty, więc wchłania wodę i nie tworzy się na nim błoto. Jeśli nie ma silniejszego mrozu można na nim trenować także zimą – mówi „Okoń”.

Szkółka zaprasza

Rzeszowska szkółka żużlowa zaprasza wszystkich kandydatów, chcących uprawiać sport żużlowcy. Wymogiem dla wszystkich chętnych jest określony wiek (najlepiej 12-15 lat) oraz zgoda rodziców i pomyślnie przebrnięte badania lekarskie. Klub zapewnia sprzęt dla wszystkich adeptów. Więcej informacji o zapisach do szkółki żużlowej można uzyskać w siedzibie rzeszowskiego klubu (kontakt u pana Zbigniewa Polaka).

mj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments