Beton architektoniczny w nowoczesnym ogrodzie. Zobacz Inspiracje

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

W ostatnich latach wyraźnie widać zmieniające się trendy w aranżacji nowoczesnych ogrodów. Coraz rzadziej decydujemy się na rattan czy styl skandynawski. Dominować zaczyna klasyczny minimalizm, o modernistycznym charakterze, surowy, oryginalny, z niewielką ilością detali. Coraz powszechniejsza staje się zasada, że mniej znaczy więcej i takie podejście właśnie staje się powszechne w dzisiejszych aranżacjach ogrodowych.

Nasze ogrody i tarasy to dodatkowa przestrzeń rekreacyjna, są one również wydłużeniem salonu, w którym przyjmujemy gości, więc miejsce poniekąd reprezentacyjnym. W związku z tym łącząc się z budynkiem, tworzą one z nim rodzaj harmonijnej całości, w której idealnie sprawdza się beton architektoniczny. Ta odmiana tego popularnego materiału daje możliwość stworzenia bardzo kreatywnych aranżacji, którą chętnie wykorzystują architekci.

Modern – czyli jak?
Nowoczesne wnętrza i przestrzenie są modernistyczne, minimalistyczne, industrialne czy loftowe. Podstawą aranżacyjną są tu takie barwy jak czerń, szarość, biel i brąz. Rezygnujemy tu z wymyślnych figur i wzorów, jak również dużej ilości dodatków, które mogą powodować powstawanie chaosu.

W ten sam sposób przebiega odpowiednie dobieranie roślinności. Podstawą jest równy, gładko przystrzyżony trawnik, oprócz tego najczęściej wystarczające jest posadzenie kilku kopiastych krzewów, które idealnie na okrągło przytniemy. Takie elementy są wystarczające dla stworzenia w pełni modernistycznego nurtu.

Podstawa nowoczesnych ogrodów i tarasów to geometryczne wzory. Na ziemi najczęściej pojawiają się wielkie płyty, zaś same meble swoim kształtem przypominają równe prostokąty lub kwadraty. Wszystko bazuje na prostej i oszczędnej koncepcji.

Beton na pierwszym planie
Modernistyczny wystrój nierozerwalnie łączy się z funkcjonalnością. To, jakie wybieramy materiały, również nie może być przypadkowe. Wykorzystanie betonu architektonicznego w różnych elementach wyposażenia i wykończenia przestrzeni ogrodu czy tarasu jest chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu i jednoczesnej prezentacji wyjątkowego, praktycznego, ponadczasowego stylu swojego ogrodu. Wykonane z architektonicznej odmiany betonu meble są łatwe w przenoszeniu, gładkie i wygodne, a jednocześnie wyjątkowo funkcjonalne. To wyznacznik nowoczesności.

betonogrod5b7bdc33bc4b5.jpg

Jakie zalety ma beton architektoniczny?
Główną cechą betonu architektonicznego jest jego uniwersalność, dzięki której pojawia się niezwykle szeroka paleta zastosowań. Wykorzystuje się go na posadzce, w ścianach, jako połączenie pomieszczeń w stylu industrialnym, jak również jako nietuzinkowe elementy wyposażenia. Za niezwykłą popularność tego materiału odpowiada jego wygląd, możliwości kolorystyczne, ale i ogromna funkcjonalność. Pielęgnacja nie jest kłopotliwa, a warunki atmosferyczne nie wyrządzają mu szkody.

Beton architektoniczny to materiał niezwykle uniwersalny, który świetnie sprawdzi się w połączeniu z innymi surowcami, takimi jak stal czy drewno. Oryginalna kompozycja jeszcze podniesie efekt wizualny, jaki osiągniemy w naszym ogrodzie.

Odwiedź https://www.festfloor.pl/beton-architektoniczny-archifest/

Artykuł sponsorowany