Bezkarni generałowie mogą umierać spokojnie

Najpotężniejsi ludzie PRL-u Kiszczak i Jaruzelski są tak okrutnie chorzy, iż nie mogą odpowiadać przed sądem za zbrodnie z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Polski sąd od wielu lat daje się nabierać na opinię biegłych lekarzy, zdaniem których, panowie generałowie są bezterminowo niezdolni do uczestniczenia w procesach.

A oskarżeni nie są o jazdę po pijaku na rowerze czy niepłacenie alimentów, bo takich “zbrodniarzy” polski sąd pakuje za kraty bardzo szybko. Sędziwi dziś wojskowi oskarżeni są o przyczynienie się do śmierci kilkudziesięciu stoczniowców w grudniu 1970 roku i górników w stanie wojennym.

Obaj generałowie od kilku już lat straszą sąd, że właśnie “odmeldowują się” z tego świata. Choć tak naprawdę to umierają już dłużej, niż grecka gospodarka. Dlatego dziwi mnie niemoc naszego wymiaru sprawiedliwości i coraz częściej skłaniam się ku powszechnie panującej opinii, iż jest to wynik układu pomiędzy ówczesną władzą a liderami opozycji. Generałowie mają pozostać bezkarni. Niech żaden sąd nie waży się ich skazać. Mają pobierać fajne wojskowe emerytury. Aż do śmierci. Amen.

Tylko sprawiedliwość społeczna nie lubi próżni. Jest wina musi być kara. Nie ma równych i równiejszych wobec prawa. Rozumieją to bardziej i mniej cywilizowane kraje niż Polska. W Niemczech doszło do procesu schorowanego 90-letniego Johna Demianiuka oskarżonego o mordowanie Żydów. Stanął przed sądem na noszach i w szpitalnej pidżamce. We Włoszech mafijnych bossów sądzono bez względu na stan zdrowia. Ostatnio w Egipcie skazano na dożywocie dyktatora Mubaraka. Przed obliczem Temidy zameldował się uskarżając na fatalny stan zdrowia na szpitalnym łóżku. Nie pomogło.

Panowie sędziowie jeśli wynikiem pracy niezawisłego sądu ma być sprawiedliwy wyrok to pokażcie, że władza sądownicza w Polsce jest rzeczywiście niezawisła. Bo jak się nie pęka i chce sprawiedliwości to można.

Mariusz Włoch

PRZECZYTAJ: „Generałowie bezkarni”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
8 lat temu

Polacy to tylko żyją historią, tylko publicznie rozliczają i ciągle się nad sobą użalają.

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu
Reply to  marian

marian – jeżeli masz taki pogląd że historia jest matką głupich , to wychowuj tak swoje dzieci , a tutaj nie mąć autentyczna głupotą nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Naród bez historii nie istnieje!!

hk
hk
8 lat temu
Reply to  K. Bimbała

Historia——jak będziemy się tak do tyłu oglądać to nigdy do przodu nie pójdziemy!!!A K Bimbała to wg.mnie katolik bo wpisy odnośnie chodzenia do kościoła kojarzę—a co Jezus nakazywał???Zapomniało się???WYBACZAĆ!!!!a NIE NIENAWIŚĆ SIAĆ !!
Co by mi dało ukaranie schorowanego człowieka???Nic….ponoć za wszystko i tak po śmierci „zapłaci”……….

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu
Reply to  hk

hk- Nie bełkocz , jeśli nie potrafisz coś mądrzej napisać. Ocenę mojej osoby jako katolika zostaw komuś rozumniejszemu. Schorowani obaj generałowie są już ponad 30 lat i czuja się nadal pełni buty nie zapominając jak zachować wobec sądu udając głuchego , co C.Kiszczakowi nie przeszkadza w wypoczynku na plażach Egiptu i wielu innych czynnościach , jakie nie potrafi wykonać prawdziwie chory. W.J też nie zapomina na córkę przenieść majątek willi wyłudzonej dekretem Bieruta, a potem za grosze „wykupioną”. Wyroki Boskie są faktycznie nie zbadane, ja zaś wypowiadam się tylko w kwestii życia doczesnego, o którym zapewne w tym wypadku ciężko… Czytaj więcej »

hk
hk
8 lat temu
Reply to  marian

Marian…racje masz!!!My tylko potrafimy gderać!!!!

stary
stary
8 lat temu

panie Mariusz sady sadami a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie. to jasne jak slonce ze solidaruchy sie z komuchami przy okraglym blacie dogadali. nikt wladzy nie oddaje za darmo jak swiat swiatem. prawdziwi zabojcy Ppopieluszki tez do dzis sie dobrze maja. Zrobili pokazowke dla pionkow, ktorym sie krzywda nie stala i za milczenie niezle sobie zyja. gdyby komus zalezalo na sprawiedliwosci czy bardziej poprawnie na odwecie to panowie generalowie ze wzgledu na stan zdrowia juz dawno by do siebie strzelili jadac np. lozkiem do garazu. A tak moga spac spokojnie wlos im z glowy nie spadnie

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Sąd ,sądem po trzydziestu ponad latach, ale szlify generalskie obydwaj panowie powinni wraz z olbrzymimi z tego tytułu emeryturami powinni dawno stracić. Co do C.Kiszczaka i serii zdjęć publikowanych dawniej z plaż Egiptu i kilka dni temu przez SE wystarczyło mu podesłać uzdrowicieli z ZUS (jak każdemu innemu) mit słuchu by zniknął . Zresztą wyrok sąd może mu napisać grubszą czcionką i to wystarczy!.
Staruch wobec nich pikuś , wobec jednakowego prawa?!.

Natalia
Natalia
8 lat temu

Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość. Jeśli ktoś myśli inaczej to lepiej, żeby do czynienia z Temidą nie miał.