Bezpieczniej na “skrzyżowaniu śmierci”

W Łańcucie były już dwie blokad drogi na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja. Fot. Justyna Paszkiewicz

ŁAŃCUT. W lipcu będą światła na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja.

O trudnej sytuacji na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja w Łańcucie pisaliśmy już wielokrotnie. To bardzo niebezpieczne miejsce. W listopadzie ub.r zginęły tam dwie kobiety. Kilka dni temu śmierć poniosła kolejna ofiara. Okoliczna ludność walczy o poprawę bezpieczeństwa. Domagają się przebudowy obwodnicy i zamontowania sygnalizacji świetlnej. W tym celu dwukrotnie już blokowali drogę. Planują kolejny protest w lipcu.

Po informacji o ostatnim tragicznym wypadku nasi Czytelnicy zaczęli pytać, kiedy w końcu będzie tam bezpieczniej i zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna? Już jakiś czas temu została podjęta decyzja o ogłoszeniu przetargu “zaprojektuj-wybuduj” na budowę sygnalizacji.

– Przetarg został rozstrzygnięty, prace zostały zatwierdzone. Do końca lipca sygnalizacja świetlna powinna zostać zamontowana. Zwróciłem się z prośbą o skrócenie czasu oczekiwania – informuje Adam Krzysztoń, starosta łańcucki.

Skrzyżowanie pozwoli obsługiwać ruch od strony Przemyśla w kierunku Rzeszowa, centrum Miasta Łańcuta oraz Soniny. Od strony Rzeszowa będzie można jechać tylko prosto w kierunku Przemyśla oraz w prawo w stronę Soniny. Nie będzie można skręcić od strony Rzeszowa na ul. 3 Maja do centrum Łańcuta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała płytę drogi. Pieniądze na finansowanie inwestycji wyłoży Marszałek Województwa Podkarpackiego, Powiat Łańcut, Miasto Łańcut i Gmina Łańcut.

Mieszkańcy planują już kolejną blokadę drogi. – Cel, który chcemy osiągnąć to przebudowa obwodnicy i montaż sygnalizacji świetlnej. Jesteśmy już zniecierpliwieni czekaniem. Ponowimy nasz protest 13 lipca 2012r. o godz. 15.30. To będzie nasza 3 blokada drogi. O proteście zawiadomiliśmy Sławomira Nowaka, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – mówi Roman Skomra ze Stowarzyszenia “ Bezpieczny Przejazd”.

***
Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja w Łańcucie jest niezbędna. Ludzie nie bez powodu określają tą krzyżówkę jako “skrzyżowanie śmierci”, a przejazd przez skrzyżowanie jako “ucieczkę przed śmiercią”.

Justyna Paszkiewicz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments