Bezpłatna mammografia na placu AK

Taki mammobus stanie dziś
na placu AK. Fot. Lux Med

MIELEC. Uwaga, mieszkanki Mielca i okolic! Dziś (24 bm.), w godz. 11 – 17 na placu Armii Krajowej w Mielcu stanie mobilny mammobus, w którym będzie można poddać się bezpłatnemu badaniu. To efekt Programu Profilaktyki Raka Piersi, którego celem jest przebadanie jak największej liczby Polek, tak aby wykryć chorobę na jak najwcześniejszym etapie.
W badaniach na placu AK mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały przeprowadzonej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Dotyczy to także tych kobiet, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie roku.
Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie jest bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie wymaga skierowania lekarskiego. Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.
Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie wykonano ich w pracowni LuxMed. W związku z epidemią koronawirusa pacjentki proszone są o stosowanie środków ochrony sanitarnej. Dwa tygodnie później, 7 i 8 grudnia, w tych samych godzinach, mammobus pojawi się na parkingu przy dawnym Tesco.
pg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments