Budowa nowej sali gimnastycznej przy VI LO już w tym roku?

Radni chcieliby rozpoczęcia budowy nowej sali gimnastycznej już w tym roku. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zwrócili uwagę, że nowa hala przy ul. Towarnickiego pozwoliłaby na rozwój uczniów, a także służyłaby m.in. klubom sportowym.

Temat budowy nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie to marzenie wielu mieszkańców. Plan inwestycji pojawił się już wiele lat temu, lecz uruchomienie funduszy ma nastąpić dopiero w 2020 r. Podczas sesji, radni zaapelowali, aby część środków (300 tys. zł) przenieść już na ten rok i rozpocząć budowę obiektu.

W Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, w którym mieście się VI LO oraz Technikum Budowlane, istnieje już jedna sala gimnastyczna. Zdaniem rzeszowian, nie spełnia ona dzisiejszych standardów hali sportowej. To samo z resztą dotyczy zniszczonych boisk zewnętrznych przy obiekcie, które od lat stanowią antywizytówkę szkoły. W związku z tym w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta znajdują się środki w kwocie ok. 15 mln zł na budowę nowej sali gimnastycznej. Pierwsze fundusze na inwestycje zapisane są na rok 2020, natomiast ostatnie na rok 2022. Zdaniem części radnych, hala powinna powstać znacznie wcześniej. – Już w tym roku należy przeznaczyć pierwsze pieniądze w kwocie ok. 300 tys. zł na budowę sali – mówił Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa).

Część radnych poruszyła kwestię złego stanu technicznego obecnych obiektów przy ul. Towarnickiego. – Jeśli chodzi o boiska zewnętrzne to są one popękane, zniszczone, a sanepid w pewnej części wstrzymał możliwość ich użytkowania – wyjaśniał Grzegorz Koryl (PiS). W podobnym tonie wypowiedziała się Grażyna Szarama (PiS). – Zwróćmy uwagę w jak trudnych warunkach odbywają się lekcje wychowania fizycznego. Obecnie w szkole uczy się ok. tysiąc osób, a przecież niedługo przyjdą kolejne oddziały – zaznaczyła radna.

Nowa sala dla dwóch szkół?

Nieco inne zdaniem w tej materii miał Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta. – Nie wiem czy szkoła, która już dysponuje salą gimnastyczną, powinna jako pierwsza otrzymać kolejną halę – zastanawiał się. Na te słowa odpowiedział Witold Walawender, wskazując że „nie można bać się budowy przy szkołach podwójnych sal gimnastycznych, zwłaszcza gdy chodzi o rekreacje i sport”. – W mieście jest zapotrzebowanie na infrastrukturę sportową chociażby m.in. ze strony klubów sportowych – dodał.

Na koniec z ciekawą propozycją wyszedł przewodniczący Dec. – Obok siebie znajdują się dwie szkoły (Zespole Szkół nr 1 i II LO), może więc warto byłoby pójść na kompromis i wybudować jedną salę dla obu szkół – powiedział przewodniczący.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antoni
2 lat temu

To bardzo dobre miejsce aby stanął pomnik słynnego pedofila z Gdańska !!!
Niech dzieci widzą jak stoi pedofilowi !

Ala
Ala
2 lat temu

Kiedyś było info, że szkoła s. Prezentek szuka budynku na szkołę podstawową. Nie możnaby wyremontować budynku po hotelu przy Okulickiego? Z restauracji zrobić salkę gimnastyczną, poburzyć ściany, zrobić toalety. Budynek niszczeje a możnaby go wykorzystać. Na niewielką szkołę by się nadał, tak mi się wydaje. Albo budynek gdzie teraz mieści się szkoła Unicef. Nie jest cały budynek zajęty jest przez szkołę, nawet straż miejska się tam zmieściła.

Artur
Artur
2 lat temu

A co z 10 ką na Dominikańskiej? Salka gimnastyczna jak w Pcimiu, boisko do gry w piłkę to asfalt i tak od lat.

ROMAN
ROMAN
2 lat temu

No i znowu biją piane zamiast klepnąć temat i budowac o taką samą jak przy hetmańskiej projekt jest tylko budowac i zalatwiac następny palący temat a nie wałkowac i sie kisic we własnyn sosie ; O !