Budowa parkingu zakończona

Parking przy moście Zamkowym jest już gotowy. Oddanie do użytku - za 2 tygodnie. Fot. Wit Hadło
Parking przy moście Zamkowym jest już gotowy. Oddanie do użytku – za 2 tygodnie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Parking przy moście Zamkowym wciąż zamknięty.

Za dwa tygodnie zaparkujemy na Olszynkach. W sumie na dwóch parkingach będzie 285 miejsc dla samochodów.

Budowa parkingu przy moście Zamkowym rozpoczęła się w zeszłym roku. 6 listopada został wmurowany kamień węgielny. Obecnie prace na placu zostały ukończone. Jednak dwupoziomowy parking, który ma zmieścić 243 samochody, wciąż jest zamknięty – Lada chwila kończymy prace kosmetyczne związane z trawnikiem – mówi prezes Apklanu Krzysztof Karwański. – Mamy dwa tygodnie na oddanie parkingu od momentu zgłoszenia obiektu do odbioru. Na miejsca parkingowe będą udostępnione dwa wjazdy: z mostu Zamkowego oraz od strony hali sportowej. Na górnym poziomie oddanych zostanie 88 miejsc do parkowania, a na dolnym 155. – Równolegle oddajemy parking na 42 samochody przy parku linowym na Olszynkach – mówi prezes.

Rzeszowski drapacz chmur
Obok ma powstać także jeden z najwyższych w Polsce wieżowców o wysokości 160 metrów i 36 kondygnacjach, z czego trzy najniższe będą przeznaczone na biura i pomieszczenia usługowo-handlowe. – Mamy jakieś koszty szacunkowe całej inwestycji, ale z konkretami trzeba poczekać do zakończenia przetargu – mówi Krzysztof Karwański. – 8 kwietnia ruszamy z przetargiem, który potrwa 3 miesiące – kończy prezes.

W apartamentowcu będzie znajdować się także 240 mieszkań. Z miejsc parkingowych na Olszynkach i przy moście będą mogli korzystać wszyscy. Czy po ukończeniu budowy zostaną one zarezerwowane tylko dla mieszkańców i pracowników drapacza, okaże się za 2,5 roku. Tyle ma potrwać budowa wieżowca.

mz

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek z Sianek
Janek z Sianek
7 lat temu

285 miejsc parkingowych na 240 apartamentów i 3 kondygnacje biur, usług i handlu…
Kto wydał taką decyzję wzizt? No bo planu zagospodarowania nie ma zgodnie z planem.

janek
janek
7 lat temu
Reply to  Janek z Sianek

Jak coś się pisze to trzeba mieć wiedzę a nie od razu krytykować !! To jest parking zewnętrzny, a w 2 poziomach parkingu pod budynkiem będzie jeszcze 300 miejsc !!!

Janek z Sianek
Janek z Sianek
7 lat temu
Reply to  janek

Komentuję to, co przeczytałem w artykule. Nie ma tam nic o parkingu podziemnym, za to autor zastanawia się, czy ten „zewnętrzny” parking nie będzie w całości przeznaczony dla pracowników i mieszkańców, więc wyciągam wnioski.

hijena
hijena
7 lat temu

Panie Kierowniku Miasta ,panie ferenc.Parking przy Ofiar Katynia w świątek ,piątek świeci pustkami,parking przy moscie zamkowym podobnię.Czy trzeba niszczyć zieleń,wydawać PIENIĄDZE SPOŁECZEŃSTWA NA KOLEJNY PARKING który będzie stać odłogiem ibędzie oddalonym kilkanaście metrów od innego?Czy pan ma kontakt z rzeczywistościa

Janek z Sianek
Janek z Sianek
7 lat temu
Reply to  hijena

przeczytaj artykuł do końca – jak zbudują ten wieżowiec, to i nowy parking i ten na Podpromiu będą pełne.

janek
janek
7 lat temu
Reply to  hijena

Pieniądze wyłożył Deweloper APKLAN, a nie społeczeństwo !

pat
pat
7 lat temu

a too chyba juz nie twój problem;p

rzesza
rzesza
7 lat temu

to odmulcie zalew żeby w razie większych deszczów nie było pływających aut bogaczy którzy zamieszkają w tym apartamentowcu bo wisłok tam często wylewa

Bitek
Bitek
7 lat temu
Reply to  rzesza

Z tymi pretensjami do sądu w gdańsku oraz green-psowców