Budownictwo: Co warto wiedzieć o styrodurze XPS marki Zentyss?

Stosowanie w budownictwie styroduru ekstrudowanego spotyka się z coraz większym uznaniem. Dzisiaj wiele osób decyduje się w ten sposób ocieplać swoje domy. Do wyboru mają oni produkty różnych marek, jednak dużą popularnością cieszy się styrodur XPS od Zentyss. Co to za wyrób? Dlaczego zasługuje na Twoją uwagę? Czym się charakteryzuje? Wyjaśniamy!

Zentyss – znany producent materiałów izolacyjnych

Zentyss to rumuński producent polistyrenu ekstrudowanego, który oferuje materiały izolacyjne wysokiej jakości. XPS Zentyss https://www.diamondexpert.pl/kategoria/styrodur-xps/ to zastrzeżony znak towarowy dla płyt termoizolacyjnych z polistyrenu ekstrudowanego produkowanych przez Opal Technologies. Firma ma własną technologię produkcji, która doskonale wpisuje się we współczesne osiągnięcia oraz wyzwania, jakimi jest np. ochrona zasobów środowiska naturalnego.

Potwierdzeniem wysokiej jakości materiałów Zentyss jest to, że posiadają stosowne certyfikaty o ogólnoeuropejskim znaczeniu. Oznaczają one zgodność z ogólnie przyjętymi normami oraz ograniczoną emisyjnością odpadów powstających w procesie produkcji. Zgodnie z międzynarodowymi porozumieniami dotyczącymi ograniczenia emisji substancji degradujących warstwę ozonową, płyty XPS od Zentyss nie zawierają związków CFC – HCFC i HBCD oraz nie przyczyniają się do pogłębiania globalnego ocieplenia.

Jakość styroduru XPS marki Zentyss

Kupujący zastanawiają się przede wszystkim nad tym, jaką jakość prezentuje styrodur XPS od Zentyss. Czy jest to standard, jakiego potrzebujesz? Na pewno, biorąc pod uwagę, że masz do wyboru produkty uniwersalne, ale też dedykowane konkretnym częściom budynku:

  • dachom,
  • strychom i poddaszom użytkowym,
  • tarasom,
  • ścianom zewnętrznym,
  • ścianom wewnętrznym,
  • stropom,
  • posadzkom,
  • piwnicom,
  •  

Co jest istotne przy wyborze styroduru? To, jakie ma właściwości techniczne, w tym współczynnik przewodzenia ciepła wyrażany w jednostce lambda. Im mniejsza wartość, tym wyższa termoizolacyjność materiału. W polskim klimacie optymalnym wyborem są te posiadające współczynnik 0,028- 0,038. Jest on wystarczający, aby zapewnić ciepło w chłodne dni, a dodatkowo ograniczać nagrzewanie latem. Dobra izolacja jest przydatna przez cały rok!

Wśród dostępnych wariantów styroduru XPS znajdziesz wafle z krawędzią D i F o lambdzie 0,035, a także 0,037 i 0,038. W sklepie Diamond Expert znajdziesz styrodur odporny na wilgoć, o niskiej wadze i wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne.