Budżet bez rewelacji

RZESZÓW. Znany jest już projekt planu finansów miasta na 2011 rok

Władze miasta przygotowały projekt budżetu na przyszły rok. Zajmą się nim już radni nowej kadencji. W projekcie trudno znaleźć jakieś zaskakujące inwestycje. Większość z nich była planowana od dawna.

Zgodnie z przygotowanym przez ekipę Tadeusza Ferenca planem, dochody budżetu wyniosą 800,9 mln złotych. Wydatki będą wyższe od dochodów i wyniosą 887,4 mln zł. Oznacza to deficyt w wysokości 86,5 mln zł. Ma zostać pokryty z pożyczek i emisji papierów wartościowych. Na wydatki majątkowe w projekcie budżetu zapisano ponad 278,8 mln zł.

Najważniejszą inwestycją będzie 2,52-kilometrowa droga prowadząca od ronda im. Kuronia na Załężu w kierunku węzła autostradowego. Zaplanowano na nią 50,5 mln zł. Na przebudowę stadionu przy ul. Hetmańskiej, czyli budowę trybuny wschodniej miasto chce przeznaczyć 39,9 mln zł.

Kolejna pod względem wielkości wydatków inwestycja to połączenie ul. Przemysłowej z Podkarpacką za prawie 29 mln zł. Na długo oczekiwany zakup nowych autobusów dla komunikacji miejskiej w budżecie pojawi się 18,3 mln zł.

Wśród pozostałych inwestycji znajdują się: przebudowa ul. Podkarpackiej – 15,6 mln zł, przebudowa al. Rejtana – 8,75 mln zł, kontrowersyjna budowa nowego mostu Narutowicza (w miejscu jednokierunkowego) – 8,1 mln zł oraz połączenie ul. Przemysłowej z ul. Zawiszy Czarnego – 6,45 mln zł. Na wykupy nieruchomości miasto chce przeznaczyć 5 mln zł.

Uchwaleniem budżetu zajmą się już radni nowej, VI kadencji.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments