Była szefowa prokuratury czuje się źle psychicznie. Nie stanie przed sądem

Decyzją rzeszowskiego sądu Anna H., była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, ma pozostać w areszcie tymczasowym do 17 stycznia 2017 r. Fot. Archiwum
Nie wiadomo, kiedy ruszy proces Anny H., byłej szefowej rzeszowskiej apelacji. Fot. Archiwum

RZESZÓW, TARNÓW. W tarnowskim sądzie nie wiedzą nawet, kiedy rozpocznie się jej proces.

We wtorek, 14 listopada, w Sądzie Rejonowym w Tarnowie miała odbyć się pierwsza rozprawa w procesie Anny H., zamieszanej w tzw. aferę podkarpacką byłej szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Proces nie ruszy, bo była prokurator ze względu na bardzo zły stan zdrowia nie mogła zostać przetransportowana z oddziału psychiatrycznego aresztu śledczego we Wrocławiu, gdzie aktualnie przebywa, do aresztu w Krakowie, skąd miała być dowożona na rozprawy do Tarnowa. Co dalej ze sprawą, która zelektryzowała podkarpackie środowisko prawnicze i polityczne?

Wtorkowa rozprawa była jedną z trzech, które zostały zaplanowane. Następna miała odbyć się w środę, a kolejna w czwartek. – Wszystkie rozprawy są odwołane – potwierdza sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Tarnowie. – Zgodnie z opinią lekarską, Anna H. mogła przebywać w warunkach aresztu śledczego, w którym jest zapewniona opieka psychiatryczna i psychologiczna. Do takiego właśnie aresztu śledczego w Krakowie miała zostać przeniesiona z Wrocławia w środę, 8 listopada, i miała być stamtąd dowożona na rozprawy do Sądu Rejonowego w Tarnowie.

Musi trafić do szpitala psychiatrycznego lub na oddział szpitalny w areszcie
Okazało się jednak, że konwój nie został zrealizowany, bo oskarżona nie została z Wrocławia wydana. – Otrzymaliśmy opinię od lekarza z Wrocławia z oddziału psychiatrycznego, na którym przebywa Anna H., że jej stan zdrowia uległ pogorszeniu i w związku z tym nie może być umieszczona już w areszcie śledczym z podstawową opieką psychiatryczną, lecz musi być umieszczona albo w szpitalu psychiatrycznym, albo na oddziale szpitalnym psychiatrycznym aresztu śledczego – wyjaśnia sędzia Kozioł. – Sąd Rejonowy w Tarnowie o takim obrocie spraw dowiedział się w miniony piątek i zwrócił się do oddziału szpitalnego aresztu śledczego w Krakowie, do doktora Patli, by Anna H. mogła tam trafić. Doktor nam odmówił ze względu na fakt, że wszystkie miejsca w tej chwili są zajęte i ma kolejkę kilkudziesięciu osób oczekujących na umieszczenie w nim na obserwację.

Policjanci odmówili konwoju byłej prokurator
Ostatnią deską ratunku, by proces mógł ruszyć, był konwój z Wrocławia. – Pomysł obarczony był dużą dozą ryzyka, bo z Wrocławia do Tarnowa nawet autostradą jedzie się około 5 godzin – przyznaje sędzia Kozioł. – Jednak sędzia chciała zrobić wszystko, by te rozprawy doszły do skutku. Niestety, konwojówka odmówiła nam zorganizowania takiego transportu zarówno teraz, jak i w przyszłości. Na tę chwilę nie wiadomo więc w ogóle, kiedy odwołane rozprawy będą mogły dojść do skutku – kończy nasz rozmówca.

Akt oskarżenia przeciwko Annie H. zawiera 6 zarzutów: dwa mają charakter korupcyjny – przyjęcia łapówek w kwocie prawie 180 tysięcy zł, dwa dotyczą nadużycia uprawnień, kolejny dotyczy wpływania na jednego z podległych jej prokuratorów, by ten uchylił karę grzywny nałożoną na biegłego, a ostatni dotyczy przedłożenia w instytucji dysponującej środkami publicznymi poświadczającego nieprawdę dokumentu w celu uzyskania pożyczki w wysokości 350 tysięcy złotych.

Katarzyna Szczyrek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maurycy
maurycy
3 lat temu

” Doktor nam odmówił ze względu na fakt, że wszystkie miejsca w tej chwili są zajęte i ma kolejkę kilkudziesięciu osób oczekujących na umieszczenie w nim na obserwację”
Jak widać, podejrzani też mocno chorują i to na choroby przewlekłe ? szpital pęka w szwach ?

Boguslaw
Boguslaw
3 lat temu

„Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości”, „Bezmiar bezprawia”.
http://demotywatory.pl/4801762/Gangrene-usuwa-sie-tak-by-nie-psula-calego-organizmu
„Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
Wspieramy polski rząd PiSu i w walce z korupcją w Polsce !
A to z kolei potwierdza receptę na reformę sprawiedliwości Cejrowskiego.
Wszyscy won!!!
Przez lata Polską rządziła banda złodziei !
„PO było grupą przestępczą!”
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

Tarnowianin
Tarnowianin
3 lat temu

Wszyscy znawcy tematu – plujący jadem jak zwykle. Ta Pani jest wydalona z zawodu i nie pobiera wynagrodzenia. Nie mi oceniać co zrobiła i kto ja nakłonił do tego – ale jeśli ktoś z Was by trafi do aresztu z osadzonymi tez moglibyście podupaść na zdrowiu psychicznym- w końcu to nie sanatorium a zbieranina różnych ludzi, gdzie znęcanie się psychiczne i fizyczne jest na porządku dziennym. Łatwo jest kogoś osądzać nie znając prawdy.A gdzie jest teraz poseł B… z PSL i kapelan wojskowy który jest wymieniany w sprawie? czyżby cieszyli się wolnością i włos z głowy im nie spadł jak… Czytaj więcej »

Michał
Michał
3 lat temu

Gdy posłowie Solidarnej Polski na prośbę Stowarzyszenia zwrócili się do jeszcze urzędującej szefowej Prokuratury Apelacyjnej o objecie nadzoru na sprawa karna to dostał to zlecenie prokurator Walter.Prokurator który był po wypadku samochodowym.ciagle przebywał był na zwolnieniu lekarskim a inni nic na temat nadzoru i sprawy na szkodę spółki RZG SA nic nie wiedzieli albo mieli takie zadanie nic nie mówić.Podobno ktoś ja uprzedził że przyjdą do niej agenci z firmy ABC bo przed ich wizyta wcześnej przychodziła do pracy aby chyba posprzątać nie tylko papiery ale i wykasować pliki w komputerze.

janek
janek
3 lat temu

Fajna babka dajcie spokój kobiecie. A co z ks.Pułkownikiem Mokrzyckim , dlaczego tak wstydliwie ukrywa się jego sprawę. Przecież podobno proces już się odbył i co?. jaką dostał teraz parafię?.

hijena
hijena
3 lat temu
Reply to  janek

janek ,dawaj temat .O co chodzi z z tym klechą z oficerska szarżą?Łapownictwo,molestowanie nieletnich,czy opilstwo i przeniewieżenie słuzbowego sprzetu kielicha i miotełki?

Olo
Olo
3 lat temu

CBA powinno zaopiekować się adwokatem oskarżonej oraz powiązań jego z lekarzami wydającymi opinie.

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Wsadzić na salę wieloosobową to choroba przejdzie. Ps. Rozumiem że pełne uposażenie dostaje nadal? W końcu nie została skazana więc pełne przywileje się należą. Ile? Kilkanaście tysiów co miesiąć? Sala jednoosobowa z TV i netem?

hijena
hijena
3 lat temu

pieprzenie w bambus .Wszystkim wszem i wobec wiadomo jest,że w miescie Jaroslawiu przy ul.Kościuszki znane jest sanatorium bez klamek.Za atestowanymi kratami przebywaja nie tylko drobni oszuści i symulanci ,ale zbiry ,gwalciciele i wszelkie spoleczne mendy.Nie ma powodu wozić tej delikwentki po Krakowach ,narazać spoleczenstwo na niepotrzebne wydatki,jak mozna przypadek symulanctwa i zawodowego cwaniactwa skutecznie wyleczyć w tej zacnej leczniczej firmie.

Uwaga.Tekst nie podlega moderacji.

razor
razor
3 lat temu

Kolejna swieta krowa

ROMAN
ROMAN
3 lat temu

Nie rozumiem problemu z transportem a sprawa prosta jak budowa cepa;
– Ta Pani na nosze ( przypięta pasami podpięta kroplówka)+ doktor do asysty- samochodem na lotnisko i sru samolotem na Jasionke -potem autostradą do Tarnowa oczywiście asysta Policyjna aby nikt jej np. nie odbił
Po rozprawie droga taka sama można czy nie można bo jak dalej tak bedzie z tym odwlekaniem z dotarciem do Sądu to sie przedawni i bedzie ; Pikuś cały

Karl Krematorzysta
Karl Krematorzysta
3 lat temu

Pałą w tyłek i do łagrów na 10 lat….U Putina to by biedna była….Chora chyba na wora.Może Rysiek też chory?

tomek
tomek
3 lat temu

do zamkniętego psychiatryka i tyle w temacie

konrad
konrad
3 lat temu

ładna. Mogłaby zostac matką moich dzieci

Radek
Radek
3 lat temu
Reply to  konrad

Wolała chyba robić ,,karierę,, na uczelni i w Prokuraturze Apelacyjnej niż rodzić dzieci.Teraz to już jest chyba za póżno na rodzicielstwo a na dodatek jest podobno,chora psychicznie.Wiele osób próbowało zwrócić do niej jako szefowej o pomoc ale zbywała ich chyba kłamstwami,że jest bardzo zajęta. Mówiła że nie ma teraz czasu, bo ma teraz telekonferencję z ministrem Sprawiedliwości.

Wanesa Padalec
Wanesa Padalec
3 lat temu
Reply to  konrad

nie przeszkadzaloby ci ,że twoja kobieta to pospolity przestępca?Chyba ,że wyznajesz zasadę,że pieniadze nie śmierdzą

konrad
konrad
3 lat temu
Reply to  Wanesa Padalec

tak. pieniądze nie śmierdzą

sdds
sdds
3 lat temu

Żenada. Ta baba nie ma za grosz honoru. W pracy była silna i odważna wobec oskarżonych a gdy role sie odwróciły to majty pełne i trzeba bajer z chorobą zapodać

Jan
Jan
3 lat temu

Jak Prokurator Generalny Seremet powoływał na stanowisko szefa Prokuratury Apelacyjnej to chyba była całkiem zdrowa nie tylko na ciele ale i na duchu.Ale jej poprzedniczka tez szefowa Prokuratury Apelacyjnej (Anna P. chyba z Nosówki) też miała jakiś dziwny zespół chorobowy. Ochrona w francuskim markecie przyłapała ją na kradzieży markowej bielizny osobistej.Za karę wylądowała na wniosek Prokuratora Generalnego w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie. Teraz podobno z cała determinacja ściga przestępców gospodarczych.A tego wynika że szefami w chorym systemie prokuratorsko-sadowniczym byli ludzie chorzy i szeryf Ziobro ma racje, że trzeba ten zbiór oczyścić.Tylko dlaczego to czyszczenie trwa tak długo.Mieszkańcy Podkarpacia maja nadzieję… Czytaj więcej »

zulik z Zaleza
zulik z Zaleza
3 lat temu

To do chodzenia do pracy i brania uposazenia nie czuje sie chora, a do odpowiedzialnosci przed Sadem to czuje sie zle psychicznie.
CIEKAWE oj bardzo CIEKAWE !