Były rektor znów przed sądem

Antoniemu J. grozi kolejny proces, mimo wielu zarzutów wciąż pozostaje bezkarny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kolejny akt oskarżenia wobec Antoniego J.

Były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (obecnie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej) w Jarosławiu Antoni J., znów stanie przed sądem. Profesor – przeciw któremu toczy się już szereg postępowań karnych – tym razem ma odpowiadać za groźby karalne wobec rzeszowskiej sędzi.

Akt oskarżenia przeciwko Antoniemu J. trafił ostatnio do sądu rejonowego w Rzeszowie. Byłemu rektorowi zarzuca się, że na przełomie stycznia i lutego wielokrotnie wydzwaniał do sędziny, która skazała go na 20 dni aresztu i trzyletni zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi za spowodowanie dwóch kolizji. W czasie prowadzonego postępowania ustalono, że Antoni J. wydzwaniał do sędziny z wyzwiskami, groził jej śmiercią.

Antoni J. to barwna postać. Był założycielem i pierwszym rektorem uczelni w Jarosławiu. W 2005 roku został odwołany z funkcji. Toczy się wobec niego szereg postępowań karnych m.in. za nadużycia finansowe na PWSZ w Jarosławiu, przymuszanie do praktyk homoseksualnych, kolizje drogowe, próbę przejechania samochodem policjanta na służbie, groźby karalne wobec byłej dziennikarki tygodnika “Życie Podkarpackie”.. Jak na razie były rektor pozostaje bezkarny. Kolejne sprawy są przekazywane do następnych instancji. Antoni J. uchodzi za guru i sponsora środowisk narodowo-katolickich. Jest ulubieńcem ojca Tadeusza Rydzyka z Radia Maryja, bezskutecznie startował  wyborach do Senatu.

Szymon Jakubowski, ar

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
8 lat temu

i to jest właśnie żyjacy przykład Polaka-katolika, żywy przykład wiary, miłości bliźniego i pokory. Strach przed czarnymi w tym kraju jest nie do zniesienia. Trzeba stąd wiać, a ostatni zgasi światło.