Cellulit – wróg, z którym można wygrać!

Fot. Archiwum

Przygotuj swoje ciało na wakacje pozbywając się krępującego problemu.

Pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania, głównie w okolicy bioder, na udach i brzuchu i staje się tragedią (szczególnie latem gdy odkrywamy swoje ciało). – Przyczyną jego pojawienia się może być osłabienie drenażu limfatycznego, zastój w mikrokrążeniu żylnym, zaburzenia metabolizmu kwasów tłuszczowych i trójglicerydów, odkładanie toksycznych produktów przemiany materii, a także szereg czynników zewnętrznych związanych z trybem życia i odżywiania – mówi Agnieszka Koczynasz z Salonu Kosmetyki Laserowej w Rzeszowie.

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej połączone z występowaniem obrzękowo – włóknistych zmian tkanki podskórnej charakteryzujące się tworzeniem nieregularnych zgrubień, guzków pod skórą.

W profilaktyce antycellulitowej najważniejsze jest właściwe odżywianie połączone z wysiłkiem fizycznym. Szczególne znaczenie w terapii antycellulitowej ma ruch o charakterze aerobowym, usprawniający układ krążenia i pobudzający cyrkulację limfy. Powyższe działania warto wesprzeć właściwą pielęgnacją skóry, które poprawią wygląd skóry oraz zmniejszą obrzęki.

Gdy dieta i ćwiczenia nie wystarczą…

– Naczelnym celem każdej terapii antycellulitowej jest poprawa krążenia krwi i limfy, uaktywnienie przezskórnej wymiany osmotycznej, rozdrabnianie i usuwanie z adipocytów tłuszczu, wzmożenie tempa przemiany materii oraz eliminacja toksyn – mówi Agnieszka Koczynasz.

Bardzo dobre efekty w walce z cellulitem przynosi terapia ultradźwiękami. Jest to rodzaj ultramasażu, w trakcie którego fale wysokiej częstotliwości, przenoszone aparatem LipoShock, dochodzą w głąb tkanek. Mikromasaż ultradźwiękowy poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, zwiększającego przepuszczalność błon komórkowych. To z kolei ułatwia wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wspomagają również wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę dlatego bardzo często w ramach tego zabiegu podawane są odpowiednie kosmetyki bogate w substancje aktywne. Dzięki nim rozbity tłuszcz jest łatwiej wydalany z organizmu, tkanki lepiej dotlenione, a przemiany komórkowe oraz drenaż przyspieszone.

Falami radiowymi w cellulit

Innym równie skutecznym rozwiązaniem w redukcji cellulitu jest radiofrekwencja. Fale radiowe o zmiennej częstotliwości przepływając przez tkankę skóry wywołują efekt polaryzacji ruchu elektronów. Rezultatem tej polaryzacji jest podskórne rozgrzanie tkanki, w następstwie czego włókna kolagenu i elastyny zostają pobudzone do napinania i ujędrniania. Pobudzenie odradzania białka i zwiększenie sprężystości włókien kolagenowych skutkuje wyraźną poprawą napięcia skóry, redukcją cellulitu i tkanki tłuszczowej. Ponadto poprawia się krążenie oraz przyśpiesza metabolizm komórkowy. Dzięki temu niepotrzebny i rozbity przez falę radiową tłuszcz jest szybciej wydalany z organizmu.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Kolejnym powszechnie stosowanym zabiegiem jest mezoterapia. Metoda polegająca na podaniu środków leczniczych w miejsca dotknięte schorzeniami. Rozróżniamy dwa rodzaje mezoterapii: igłową oraz bezigłową. Mezoterapia igłowa to ostrzykiwanie wybranej partii ciała specjalnie dobranymi koktajlami. Odpowiednio dobrane substancje pobudzają metabolizm oraz ograniczają następujące w skórze procesy włóknienia. Alternatywą dla klasycznej mezoterapii jest Bezigłowa Mezoterapia NNMTM. W Bezigłowej Mezoterapii wykorzystywane są specjalne krótkie impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Bezigłowa Mezoterapia NNMTM bazuje na nowej technice, zwanej AquaforeząTM, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi.

W leczeniu cellulitu stosuje się również zabieg lipolizy iniekcyjnej. To nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała polegająca na podskórnym podaniu preparatu Aqualyx likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Podany preparat w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu przez nerki.

Masaż podciśnieniowy

Technika podciśnieniowa wykorzystuje przekrwienie wytworzone w tkankach przez podciśnienie podawane na powierzchnię skóry, próżnia wytworzona w komorze pomiędzy przyssawką i skórą jest przekazywana do partii tkanek znajdujących się poniżej poszerzając naczynia krwionośne i zwiększając tym samym przepuszczalność. Masaż podciśnieniowy to zabieg, który oddziałuje na skórę i podskórną tkankę łączną, pozwala na wyeliminowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, stymuluje układ krwionośny i limfatyczny oraz wzmaga wydalanie zbędnych produktów przemiany materii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments