Chasydzi opanowali rzeszowskie lotnisko

Fot. serwis BiOSG
Fot. serwis BiOSG

RZESZÓW, JASIONKA, LEŻAJSK. Między 11 i 13 marca na rzeszowskim lotnisku w Jasionce panował szczególnie wzmożony ruch, bo w obu kierunkach odprawiono ponad 4 tys. chasydów pielgrzymujących do grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku.

W porcie lotniczym wylądowało 28 samolotów. Większość podróżnych przybyła z Izraela oraz prywatnymi samolotami m.in. z USA.

Według wierzeń chasydów, dusza cadyka przebywa w pobliżu miejsca pochówku jego doczesnych szczątków i dlatego w każdą rocznicę jego śmierci ortodoksyjni Żydzi licznie przybywają na leżajski kirkut, aby modlić się przy ohelu i złożyć tam kwitełe, czyli kartki na których spisane są prośby do Boga.

emka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pat
pat
6 lat temu

nawet przyjazd chasydów na modły wywołuje rasistowskie i obelżywe hasła.
wstydze sie ze jestem polakiem

eli wizel
eli wizel
1 rok temu
Reply to  pat

Bo nie jesteś Polakiem tylko zawszonym polakojęzycznym sku* elem.

Bogdan
Bogdan
1 miesiąc temu
Reply to  pat

A co robi wogole na lotnisku w Rzeszowie Mosad.
Polskiego wywiadu w Hajfie nie ma.
Czy to jest normalne.

ROMAN
ROMAN
6 lat temu

no to jest zapewne odpowiedni moment aby już rozpocząć budowę drugiego pasa na lotnisku w Jasionce bo za chwilę nie będą w stanie obsłużyć takiego ruchu jak wszyscy zechcą do nas przylecieć – lepiej się zawczasu przygotować – a może jeszcze sami coś dorzucą do budowy nie ? -no bo to i tak musi potrwać ; projekty/ uzgodnienia/ decyzje / opinie / przygotowania / przetargi / odwołania / nowe przetargi / zmiany wykonawcy / analizy / nowe przetargi / w końcu budowa – przesunięty termin / zła pogoda – zima itd – i w końcu otwarcie – jaka radość ;… Czytaj więcej »

hijena
hijena
6 lat temu

nie jest tajemnicą,że chasydzi ochraniani są na terenie Polski przez uzbrojonych agentów mossadu

Elder
Elder
6 lat temu

Stoję sobie na przystanku , przejeżdża autokar Asseco Resovii , a tam ? Cały nabity tymi żydkami. Jednak Resovia to żydowski klub.

dn
dn
6 lat temu

Straszny bałagan zostawiają czy policja albo straż miejska przespała moment czemu mandatów nie daje za śmiecenie.

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

Dziwne niby w Polsce taki antysemityzm???a tu paczcie jak chetnie i licznie do Polski przybywaja,i nikt sie z nich nie nasmiewa, ze cudacznie chodza ubrani ,ze sie kiwaja, ze sie modla,ze tez wirza w boga.Wiec jakie to sily wrogie Polsce i Polakom podsycaja nieistniejacy antysemityuzm????

Tomasz
Tomasz
6 lat temu
Reply to  Andrzej

Zgadza się! Widziałęm film zrobiony przez francuskiego dziennikarza, który założył jarmułkę i ruszył na spacer w Paryżu. Był zaskoczony ile antysemickich komentarzy usłyszał.

heyboj
heyboj
6 lat temu

Byli widziani też na Wyspiańskiego w Rzeszowie…. przypadek??? Nie sądze :)

marek
marek
6 lat temu
Reply to  heyboj

Mówisz?Ze cie biedny chłopcze ktoś suchym chlebem dokarmial….