Choco Lite – skuteczne wspomaganie odchudzania?

Chudnięcie w zasadzie jest prostym procesem, do którego realizacji wystarczy spełnienie jednego warunku – jeść mniej, niż potrzebuje nasz organizm. Jest to jednak proste tylko w teorii, ponieważ każdy, kto choć raz próbował zrzucić z siebie chociażby kilka kilogramów doskonale wie, jak wiele wysiłku i silnej woli potrzeba, aby skutecznie i na stałe zredukować naszą masę ciała. Choć sam wzór jest prosty, musimy włożyć wiele sił w zmianę naszych przyzwyczajeń, nawyków i niekoniecznie dobrych upodobań kulinarnych, co już samo w sobie jest trudne. Co jednak zrobić, gdy nagle stajemy w połowie drogi i nie jesteśmy w stanie skłonić naszego organizmu do dalszej współpracy? Jak działać w takiej sytuacji i co zrobić, żeby się nie poddać?

  1. Początek procesu utraty wagi jest prosty…
  2. …jednak przychodzi też taki moment, gdy mamy dość
  3. Jakie suplementy można stosować, by ułatwić sobie zadanie?

Początek procesu utraty wagi jest prosty…

Gdy podejmujemy decyzję o chęci utraty nadprogramowych kilogramów, schemat dążenia do tego celu dla większości z nas jest taki sam: ograniczenie niezdrowego jedzenia, zmniejszenie podaży kalorycznej posiłków i regularne ćwiczenia z zakresu sportu, jaki sprawia nam przyjemność. Czasem, gdy borykamy się z problemami zdrowotnymi, schemat ten jest rozszerzany o leki, suplementy i inne działania mające na celu zniwelować nasz „defekt” i ułatwić główne zadanie.

W pierwszych tygodniach od wprowadzenia nowego trybu życia zwykle gubimy w większości wodę, a nasz organizm trochę z nami walczy, nim ostatecznie ulegnie i przyzwyczai się do narzuconych zmian. Na tym etapie, jeżeli rzeczywiście wzięliśmy się za zadanie na poważnie, zwykle mamy już też pierwsze sukcesy w utracie tkanki tłuszczowej, a także chętnie szukamy nowych rozwiązań w zakresie kuchni i treningów, aby jeszcze polepszyć swoje wyniki.

…jednak przychodzi też taki moment, gdy mamy dość

W końcu jednak przychodzi ten moment, gdy nagle – pomimo naszych starań – proces utraty wagi staje w miejscu. Dzieje się tak praktycznie u każdej osoby, która boryka się z problemem nadprogramowych kilogramów. Co powoduje ten stan? To bardzo proste: nasz organizm z czasem przyzwyczaja się do ilości jedzenia, jakie otrzymuje, a także do konkretnego planu treningowego, jaki sobie narzuciliśmy. Wraz z pierwszą utratą wagi zmienia się również nasze zapotrzebowanie na kalorie, a „zastopowanie” w odchudzaniu następuje zwykle wtedy, gdy to, co jemy, jest równe z tym, czego potrzebujemy do zachowania obecnej wagi. Wiele osób poddaje się na tym etapie, ponieważ dokonanie zmian w treningu i jeszcze mocniejsze obcięcie ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia jest dużo trudniejsze, niż za pierwszym razem.

Jakie suplementy można stosować, by ułatwić sobie zadanie?

Co możemy zrobić, aby łatwiej znieść ten etap nowego adaptowania się do zmienionej diety i planu ćwiczeń? Jeżeli czujemy, że jeszcze trochę i zabraknie nam silnej woli, możemy wspomóc się różnego rodzaju suplementami. Suplementy to nie tylko tabletki, które możemy dostać w aptece, ale także tzw. środki spożywcze specjalnego przeznaczenia. Najczęściej kojarzy nam się to z siłownią i mężczyznami delektującymi się białkowymi shake’ami po treningu, jednak taka forma wspomagania organizmu jest dobra również dla kobiet. Choco Lite to jeden z tych produktów, który może być z powodzeniem stosowany również przez panie, a w połączeniu z treningiem, odpowiednią dietą i dostateczną dozą snu będzie w stanie skutecznie wypchnąć nas z „redukcyjnego dołka” i umożliwić dalszą utratę masy ciała.

Artykuł partnera