Co dalej z planowaną przebudową III LO?

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Władze Rzeszowa jeszcze wiosną rozpoczęły poszukiwania firmy, która zrealizuje projekt i oszacuje koszty przebudowy budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena. Najpierw do ogłoszonego postępowania nie zgłosiła się żadna chętna firma. Postępowanie więc unieważniono i ogłoszono kolejne – z wolnej ręki. Prowadzone rozmowy z jedną z pracowni nie przyniosły jednak efektu. Wreszcie, po kilku próbach miastu udało się wyłonić wykonawcę dokumentacji, lecz jak wskazuje dziś ratusz, miasto nie było zadowolone z usług wykonawcy. – Projektant nie wywiązywał się z zadeklarowanych terminów, dlatego podjęliśmy decyzję o zerwaniu kontraktu. Teraz zadanie będziemy zlecać innej firmie – mówi Maciej Chłodniki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
– W styczniu dokumentacja powinna być gotowa – dodaje.
Jak ma wyglądać inwestycja? Prace będą polegać m.in. na remoncie elewacji, wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, wymianie podłóg, remoncie schodów i klatek schodowych, a także poszerzeniu przejścia w ścianach nośnych między skrzydłami budynku na I piętrze. Przebudowane zostanie również wejście do budynku szkoły oraz instalacje elektryczne czy kanalizacyjne. Oblicze ma zmienić kuchnia szkoły oraz kilka klas lekcyjnych. Ponadto wykonawca zaaranżuje teren przed obiektem, w tym zaprojektuje odrestaurowanie ciągów pieszych i nowe ogrodzenie.

kl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Emini S&P Trading Secret method is the best! And love I love it. Google Emini S&P Trading Secret to learn more if you want to earn money by trading.

fasr3e
5 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

hearalps
8 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

ROMAN
ROMAN
10 dni temu

I tak to trwa : kręcenie dookoła własnej osi.
A jakie było podstawowe kryterium kontraktu :
no jak zwykle zapewne : Kasa – Kasa.
Może się wydawało że będzie projekt za parę groszy a tu pikuś no za friko nikt kilku ” Kresek” nie narysuje – i co dalej
A czekaj tatka latka na projekt, potem znowu wykonawca –
no kasa na kupce na remont jest ?
O!