Co dalej z przebudową ul. Powstańców Listopadowych?

Dziś ul. Powstańców Listopadowych jest niezwykle wąska i brakuje przy niej chodnika. Fot. Archiwum

Jeszcze w maju drugi przetarg nie pozwolił wyłonić wykonawcy, który przygotowałby dokumentację projektową dla przebudowy ul. Powstańców Listopadowych w Rzeszowie. Mowa o drodze, która obecnie jest wąska, mocno zniszczona i niebezpieczna dla pieszych. – Co dalej z inwestycją – pytają kierowcy.

Mieszkańcy osiedla Słocina od lat zabiegają o dwie ważne inwestycje drogowe. Pierwsza dotyczy budowy ronda na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Paderewskiego i Witolda. Druga to przebudowa ul. Powstańców Listopadowych. W ostatnich latach trasa stała się szybkim skrótem dla kierowców, którzy starają się sprawnie przedostać ze wschodu miasta w kierunku centrum. Niestety, jest ona zbyt wąska i mocno zniszczona. Na wielu jej fragmentach samochody mają problem z minięciem się, co rodzi niebezpieczeństwo dla dzieci wracających poboczem ze szkoły. W dodatku przy jezdni nie ma chodników, a niektórzy kierowcy poruszają się z dużą prędkością. – W momencie, gdy pada deszcz, poboczne to pobojowisko – skarżą się mieszkańcy okolicznych domów. Miasto zamierza przebudować drogę. W tym roku ogłosiło już dwa przetargi, które miały wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej inwestycji. Oba jednak nie przyniosły rozstrzygnięcia. Na jakim więc etapie znajduje się obecnie temat modernizacji drogi? – Na wakacjach udało się wyłonić projektanta inwestycji. Planowane zadanie łączy się z inną przygotowywaną budową drogi od al. Armii Krajowej do Wieniawskiego. Wykonawca projektu musi więc zrealizować całe połączenie ul. Powstańców Listopadowych aż do nowej drogi. Alternatywna koncepcja będzie gotowa pod koniec roku
– odpowiada Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jaki zakres prac obejmie przebudowa drogi? Chodzi o budowę i przebudowę ul. Powstańców Listopadowych do szer. 6 m na odcinku od ul. Wieniawskiego do al. Armii Krajowej. Powstać mają: jednostronny chodnik, oświetlenie, odwodnienie, kanał technologiczny oraz zjazdy. Łączna długość rozbudowy wynosi ok. 1,4 km. Kiedy będzie gotowa dokumentacja? Do 15 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
3 dni temu

Szanowni Państwo poczekacie, poczekacie
: tatka latka tak jak czekali na budowę ul. Zygmunta Starego mieszkańcy Wilkowyi południe _ czyli 43 lata.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 dni temu
Reply to  ROMAN

Mielą temat od lat i na tym poprzestają. Za swojego życia pewnie nie doczekam ani przebudowy Powstańców Listopadowych, ani połączenia Wieniawskiego z Krzyżanowskiego.

Polak
Polak
3 dni temu
Reply to  ROMAN

bo na Wilkowyji wilki wyją to po co asfalt? Żeby se pazurki poniszczyły?

jasmopm
3 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.