Czasomierze odliczą czas do „zielonego”

RZESZÓW. Kolejnych 66 sekundników pojawi się na rzeszowskich skrzyżowaniach

– Czekając na zmianę światła zwykle się niecierpliwię i nerwowo naciskam na guzik, jeśli jest to sygnalizacja wzbudzana, a jeśli na skrzyżowaniu są sekundniki dla pojazdów, staram się dojrzeć ile jeszcze potrwa zielone dla aut. Jeśli przy pasach umieszczą czasomierze, to będę stał nieco spokojniej – komentuje pan Maciej, mieszkający przy al. Rejtana.

Do końca kwietna na przejściach dla pieszych mają stanąć 62 sekundniki dla pieszych odliczające czas do zapalenia się zielonego i czerwonego światła oraz 4 zegary dla pojazdów. W 2009 roku to Super Nowości w imieniu Czytelników apelowały do miasta o umieszczenie czasomierzy na sygnalizatorach, aby rozładować ruch. Poskutkowało, w ubiegłym roku na głównych skrzyżowaniach Rzeszowa, m.in. Piłsudskiego z Asnyka, z Lwowską i całej al. Rejtana zalazły się takie zegary. W tym roku także piesi doczekają się przeznaczonych dla nich sekundników.

Czasomierze na Rejtana i Piłsudskiego

Nowe zegary dla pieszych mają stanąć jeszcze w pierwszym półroczu 2011. Znajdą się na skrzyżowaniach: al. Rejtana z Lwowską – 8 sztuk i 2 dla pojazdów, Rejtana z Kopisto – 16 szt., Rejtana na wysokości placówki ING Bank Śląski – 4 i 2 dla pojazdów. Po 4 na skrzyżowaniach Rejtana z Paderewskiego, Rejtana z Popiełuszki oraz Piłsudskiego z Grunwaldzką, 14 na przecięciu ul. Kopisto i Podwisłocze, 8 na Piłsudskiego z Asnyka. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, inwestycja ma zakończyć się 30 kwietnia. Firmy zainteresowane jej realizacją mogą składać swoje oferty do Miejskiego Zarządu Dróg do 4 lutego.

Katarzyna Pękala

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments