Czeka nas podwyżka za odbiór śmieci?

Wszystko wskazuje na to, że system odbioru i wywozu śmieci w Kolbuszowej i jej okolicach będzie dużo droższy niż zakładano. Fot. Paweł Galek

Z wyliczeń urzędników wynika, że do zamknięcia tegorocznego budżetu na zagospodarowanie odpadami komunalnymi może zabraknąć nawet półtora miliona złotych. Jeśli stanie się to faktem, a wiele na to wskazuje, to brakującą kwotę pokryją mieszkańcy gminy Kolbuszowa w i tak już wysokich rachunkach za odbiór śmieci.

Jacek Mroczek, skarbnik Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej powiadomił, że od stycznia do lipca ub.r. system śmieciowy kosztował 2 635 000 zł. Natomiast w tym roku za ten sam okres było to już 3 463 000 zł. W ciągu całego ub.r. do budżetu gminy z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wpłynęło 4 108 000 zł. W tym roku może to być 4 570 000 zł. – To są szacunki przygotowane na chwilę obecną, przy ujęciu mieszkańców, które mamy w deklaracjach, czyli nieco ponad 18,2 tys. osób – zastrzega skarbnik.
Jacek Mroczek przyznał, że pod koniec roku będzie duża dziura w gminnym systemie śmieciowym. – Z naszych wyliczeń wynika, że wydatki na ten cel mogą wynieść w tym roku ok. 6 mln zł, a więc w systemie może nam zabraknąć ok. 1 500 000 zł – zaznaczył.
Kto zasypie półtoramilionową dziurę w gminnym budżecie? Oczywiście mieszkańcy. Zasugerował to skarbnik, prezentując na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej symulację zwiększenia opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi, i jak będzie to wpływało na dochody magistratu. Dodajmy, że obecnie opłata za śmieci na terenie gminy Kolbuszowa wynosi ok. 23 zł miesięcznie w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Paweł Galek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

fasr3e
5 dni temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.

bloger
bloger
7 dni temu

a czy przeprowadzono symulację jakie będą dochody gminy ,gdyby zredukowano etaty rozmaitych ,kierowników ,szpeni od świeżego powietrza i wszelakiego innego tałatajstwa z gminnym kapelanem włącznie?

emigrant
emigrant
8 dni temu

Na zachodzie po odbior smieci czy surowcow wtornych przyjedza samochod w ktorym kierowca operuje ramieniem nie wychodzac z kabiny kierowcy. Trwa to kilkanascie sekund i pojemnik jest oprozniany do zbiornika samochodu, a kierowca juz jedzie do nastepnego punku odbioru smieci gdzie sytuacja sie powtarza. W POLSCE po odbior smieci przyjezdza KROL KIEROWCA ktory nic nie robi tylko kieruje KAROCA i czeka az mu z nieba skapie i BRYGADA SMIECIARZY ktorzy wiecej robia grandy i halasu jak pracuja a oproznianie pojemnikow trawa nieraz POL GODZINY, a przy tym maja sie za BOGWICO !! Stad tez sa i powazne koszty oprozniania pojemnikow… Czytaj więcej »

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  emigrant

już slyszę twój jazgotna forum gdyby z firmy śmieciarskiej zwolniono twojego ojca ,brata albo wuja

Galicjok
Galicjok
2 dni temu
Reply to  bloger

Brak jakiegokolwiek wyksztalcenia i wiedzy w jakimkolwiek zawodzie ale wymagania jak HRABIA z Lancuta – oto sa ci o ktorych napisales.
Przeciez to jest banda ciemniakow jaka sluzyla dawniej w UB bo nic wiecej nie umiala tylko palowac na rozkaz.
Im sie nalezalo za nalezyte wykonywanie obowiazkow sluzbowych !

.............
.............
9 dni temu

Ale w Rzeszowie mają chyba chyba za dużo kasy,bo trzeba ponownie składać deklaracje z powodu obniżenia stawki za kompostwownik. Typowa bzdura,jeżeli ktoś nic nie zmieniał,to powinno iść z urzędu,a nie marnowac pieniądze i papier

hijena
hijena
2 dni temu
Reply to  .............

mimo szerokiej komputeryzacji urzędów i biur , nadal liczy się popir.I kiedy widzi się ,że urzedas na biurku branzluje papiry z jednej kupki na drugą,to znaczy ,że wydajnie pracuje