Czekali na to boisko, aż w końcu się doczekali

- To boisko było i jest bardzo potrzebne młodzieży, która kształci się w naszej szkole - podkreśla Stanisław Olszówka (54 l.), dyrektor ZSA-E w Weryni.
– To boisko było i jest bardzo potrzebne młodzieży, która kształci się w naszej szkole – podkreśla Stanisław Olszówka (54 l.), dyrektor ZSA-E w Weryni.

WERYNIA, KOLBUSZOWA. Kolbuszowskie starostwo pozyskało blisko 200 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę długo wyczekiwanego nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Dzięki inwestycji na miejscu obecnego, archaicznego boiska, powstanie ogrodzony plac o nawierzchni poliuretanowej, na którym będzie można grać m.in. w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę.

Powstaną również trybuny na 90 miejsc siedzących. Inwestycja cieszy przede wszystkim dyrektora ZSA-E, Stanisława Olszówkę (54 l.). – To boisko było i jest bardzo potrzebne młodzieży, która kształci się w naszej szkole – mówi dyrektor.

Starosta Józef Kardyś (60 l.) dopowiada, że starania o pozyskanie funduszy były już od dłuższego czasu. – Składaliśmy wnioski o dotację do wielu różnych konkursów, w których prowadzony był nabór na to zadanie – podkreśla. – W końcu doczekaliśmy się.

pg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments