Czy miasto musi tonąć w korku?

Tak wygląda przejazd w stronę ul. Krakowskiej obok budowanego City Center. Jeden pas ruchu jest nieczynny od kilku dni. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zdaniem władz miasta rozdzielenie inwestycji w centrum jest niemożliwe

– Wszystkie trzy inwestycje, które są w tej chwili są prowadzone w centrum miasta muszą być realizowane w tym samym czasie. Chodzi przede wszystkim o pogodę, ponieważ prace remontowe zwykle rozpoczynane są właśnie na wiosnę, a kończą jesienią – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Mowa oczywiście o budowie okrągłej kładki dla pieszych nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, utrudnieniach na wiadukcie Tarnobrzeskim w związku z budową przebicia pod nim i drogi łączącej ulicę Jabłońskiego z ulicą Czarnieckiego, a także o trzeciej inwestycji, czyli budowie City Center. Efektem tej ostatniej jest zamknięcie jednej “nitki” alei Piłsudskiego na odcinku od ronda Dmowskiego do wiaduktu Śląskiego.

– W poniedziałek jechałem do centrum załatwić swoje sprawy. Niestety musiałem przejechać przez Piłsudskiego. W korku stałem aż 40 min, gdzie zwykle schodzi mi 15! Czy naprawdę to wszystko musi tak wyglądać? Rozumiem jedną inwestycję, ale żeby wszystkie na raz? – pyta  nasz Czytelnik. My odpowiedzi szukaliśmy u rzecznika prezydenta. – Gdybyśmy chcieli rozdzielić je, to trwałoby to bardzo długo – kwituje Chłodnicki.

Kierowcy się poddają
Część kierowców postanowiła “odpuścić” i omijać drogi, którymi zwykle się poruszali. – Wiadukt Tarnobrzeski, mimo zamkniętych dwóch pasów ruchu, jest lepiej przejezdny niż wcześniej – zapewnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Powodem może być to, że kierowcy jadący od strony Warszawskiej mają możliwość skorzystania z alternatywnych dróg, np. przez ul. Konopnickiej czy nawet przez aleję Wyzwolenia.

Obecnie na wiadukcie Tarnobrzeskim wyłączona z ruchu jest jedna jezdnia (dwa pasy ruchu) od strony City Center. – W połowie lipca sytuacja zostanie odwrócona i zamknięta zostanie druga część drogi – dodaje Chłodnicki. Tu utrudnienia mają potrwać do września.

***
Kierowcy przez całe wakacje muszą omijać centrum miasta, jeśli nie chcą stracić sporej części swojego życia stojąc w korkach. Innego wyjścia nie mają.

Ewelina Nawrot

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
VV
VV
9 lat temu

chyba 4 inwestycje. remont ul. podkarpackiej to tez – pozal sie boze – inwesrtycja. i co z przejazdem kolejowym tamze? mial byc nowoczesny na gumowych poduszkach a wyglada na to ( wiem to z wiarygodnych zrodel) ze bedzie po staremu. po co w takim razie ten remont? w centrum lape trzyma podkulski, na podkarpackiej lapke trzyma jasko bury i jego makaroniarnia.

Pablo
Pablo
9 lat temu

Niedługo będzie płacz w ratuszu jak zajdzie potrzeba powiekszenia skrzyżowania przy urzędzie marszałkowskim. Okaże się, że duze centrum handlowe ogranicza możliwość przebudowy. Nie mamy szerokich ulic a tam gdzie możemy mieć strzelamy sobie w stope. Miasto innowacji robi w takim miejscu rozwiązanie upłynniające ruch. Kto się wogóle na to zgodził zeby taki moloch wybudować przy samym chodniku? Przecież aż się prosi, żeby zrobić tam pas do skrętu w prawo.

wojtek
wojtek
9 lat temu

Ten bałagan miejski to tylko w Rzeszowie, mieście imitacji w którym inwestycje miejskie realizowane są pod dyktando miejskiego jedynego inwestora.On nie ma żadnych problemów logistycznych i organizacyjnych,zamyka ulice które chce, przenosi przystanek tam gdzie chce, bo razem z nim pracują wszyscy urzędnicy miejscy na polecenie prezesa oczywiście za nasze podatników pieniądze.Miasto naturalnie już przygotowuje plan pomocowy, rozbudowę ulic w centrum bo takie są potrzeby inwestora.To on decyduje jaki będzie offset, kto to zrobi i ile będzie na to przeznaczone kasy, reszta urzędników ma to wykonać.A nasz prezes zamiast kontrolować jak przebiegają prace na łączniku do A4 czy inne inwestycje kontroluje… Czytaj więcej »

anom
anom
9 lat temu

Zgadzam się z panem Edkiem w 100%.
Szok, co jeszcze może zrobić prezydent dla kolegi?
Betonowanie z głównej drogi miasta.

edek
edek
9 lat temu

Jedźcie i sprawdźcie po co zamknięty jest wiadukt tarnobrzeski. Stoją na nim gruszki z betonem i pompa wykańczając inwestycję Podkulskiego. Mało tego że wybudował na ulicy to jeszcze zajmuje chodnik i połowę jezdni bo się nie mieści. A kierowcy? Co tam , niech stoją w korkach, widać kto tu miastem rządzi.
Horror!!!!