Czy przy drodze S19 powstaną stacje paliw?

Przy drodze S19 na odcinku Rzeszów – Lublin powstaną łącznie 4 stacje paliw. Fot. GDDKiA

Dzięki budowie na Podkarpaciu drogi ekspresowej S19 prawdopodobnie już wiosną skróci się czas podróżowania
z Rzeszowa do Warszawy do niespełna 3 godzin. Kierowcy dopytują o jedną ważną kwestię – czy na odcinku trasy od Rzeszowa do Lublina powstaną stacje paliw?

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego Europę Północną i Południową. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość około 169 km. Jeszcze w grudniu ub. r. do użytku oddane zostały kolejne trzy odcinki drogi. Jak informuje GDDKiA, cała ekspresówka po podkarpackiej stronie powinna być gotowa wiosną, co oznacza, że niedługo później kierowcy z Rzeszowa do Lublina pojadą w około 1,5 godziny, a z Rzeszowa do Warszawy w około 3 godziny.
Z naszą redakcją skontaktowali się czytelnicy z pytaniem, czy na stosunkowo długim odcinku S19 od Rzeszowa do Lublina planowana jest budowa stacji paliw? Do tej pory taka infrastruktura przy ekspresówce jeszcze nie powstała. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do przedstawicieli GDDKiA. – Na podkarpackim odcinku drogi ekspresowej S19 funkcjonować będą łącznie trzy pary MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych). Obiekty znajdą się po obu stronach drogi. Dwa MOP-y funkcjonują już w rejonie odcinka Lasy Janowskie – Zdziary oraz Nisko (Podgórze) – Jeżowe, a trzeci jest w trakcie realizacji na odcinku Łowisko – Sokołów Młp. – informuje Bartosz Wysocki z GDDKiA oddział w Rzeszowie.
Jak słyszymy, jeżeli chodzi o same stacje paliw, to w tym przypadku nie GDDKiA jest bezpośrednio odpowiedzialna za ich budowę, funkcjonowanie i utrzymanie. Podmiot musi jednak wyłonić dzierżawcę infrastruktury. – Ogłoszone zostały przetargi na dzierżawę stacji paliw przy dwóch MOP-ach: Jeżowe i Nisko (Podgórze). Oferty mogą wpływać do końca stycznia. Po wyłonieniu wykonawcy, kolejnym etapem zadania będzie budowa stacji – tłumaczy Wysocki. Jak słyszymy, równolegle GDDKiA w Lublinie również ogłosiła przetargi na budowę stacji na swoich odcinkach S19. Powstaną one w rejonie MOP-u Janów Lubelski. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
J23
J23
7 miesięcy temu

J-23 dalej nadaje i przysyła szyfrogram:
J634ć p15

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  J23

Pamiętamy, że Platforma Obywatelska w ogóle nie chciała budować tej drogi. A jak już, to w standardzie 1+2, z prędkością ograniczoną (jak na odc. Jasionka – Sokołów). Coś więc jednak ten PiS dla Polski i Podkarpacia zrobił.

huzia na Czortka
7 miesięcy temu

a co z pieniędzmi z PBS Sanok ? rozpłynęły się ?

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

Może są w jakimś banku na Karaibach, albo na jakimś koncie w Szwajcarii szukanie nic nie da to jak :
Dupnąć kamieniem w ocean szukasz, szukasz i pikuś : O!