Czy Tadeusz Ferenc jest komunistą?

piotr samolewiczPrezydent stolicy województwa lubi się przedstawiać jako taki dobrodziej rzeszowian, ludzki pan. Chce, by mówiono o nim bezpartyjny technokrata, który dba o rozwój miasta. No i ludzi.

I w tym kierunku idzie propaganda z ratusza. Obraz ten rozmija się jednak z rzeczywistością. Zamiast racjonalnej gospodarki, mamy kosmiczne pomysły typu kolejka naziemna. Prezydent w dobie kryzysu wydaje grube miliony na fontannę mulitmedialną i okrągłą kładkę, zamiast wspierać prorozwojowe inwestycje. W efekcie tej rozrzutności miasto jest zadłużone, co roku ma problem z wykonaniem budżetu.

Skąd my to znamy? Z lat 70. ub. wieku, z epoki I sekretarza PZPR Edwarda Gierka. To prawda, że Gierek zrealizował wiele sensownych inwestycji, jak Petrochemia w Płocku czy Port Północny. Jednocześnie wpisał do konstytucji sojusz ze Związkiem Radzieckim i zadłużył kraj, bo przy spadających cenach węgla nie miał pieniędzy na spłatę kredytów. Bieda lat 80. wynikła z ery „dobrobytu” Gierka.

Porównanie Tadeusza Ferenca do Edwarda Gierka jest zupełnie uprawnione. Fakty mówią samie za siebie. Prezydent miasta uczestniczył w zorganizowanej w ub. roku w Rzeszowie konferencji „Gierek Rzeszowszczyźnie – Rzeszowszczyzna Gierkowi”. Konferencję zwołano w setną rocznicę urodzin Gierka. Miejscem spotkania lewicowych środowisk była… świątynia konsumpcji, jaką jest galeria Rzeszów, a konkretnie jedna z sal hotelu Rzeszów. Mimo że w mediach znalazły się informacje na temat konferencji, jakoś nikt nie zauważył, że obecność prezydenta miasta na tego rodzaju imprezie była czymś niestosownym, wręcz propagandową wpadką.

Bo proszę sobie wyobrazić, że jednym z organizatorów konferencji była Komunistyczna Partia Polski. To jej przedstawiciel Gabriel Ziewiec prowadził obrady i witał z honorami Tadeusza Ferenca. Zgodnie z nazwą, partia ta szczyci się sierpem i młotem i zagrzewa do światowej rewolucji. Na jej stronie internetowej możemy znaleźć takie smaczki, jak oświadczenie rzecznika prasowego Generalnego Sztabu Koreańskiej Armii Ludowej (KAL) w sprawie sytuacji na Półwyspie Koreańskim, refleksje towarzysza Fidela, czy też „najszczersze kondolencje [złożone] narodowi wenezuelskiemu z powodu śmierci jego wielkiego przywódcy i przyjaciela ludu Prezydenta Hugo Chaveza”.

Czy zatem prezydent Ferenc popiera program KPP, której zadaniem jest „przygotowanie klasy robotniczej do wspólnej i świadomej walki o wyeliminowanie wszelkiego wyzysku poprzez budowę społeczeństwa bezklasowego w ramach ustroju socjalistycznego”? Czy Tadeusz Ferenc, który jest beneficjentem zmian ustrojowych w Polsce, popiera partię, która krytykuje te zmiany i jest przeciwna NATO? Jestem pewien, że ratusz nie odpowie nam i rzeszowskim wyborcom na te pytania.

Piotr Samolewicz

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
8 lat temu

Jak Tadek może być komunistą skoro w kościele katolickim siada a pierwszej ławce.On teraz katolicki liberał popiera PO i robi ludzi (wyborców) w konia.Zawsze posiadał i posiada zmysł polityczny by promować siebie i robi to z pozytywnym skutkiem.

gregor
gregor
8 lat temu
Reply to  Antek

Możliwe ale bardzo wiele zrobił dla miasta Rzeszowa

gregor
gregor
8 lat temu

ale brednie

real
real
8 lat temu
Reply to  gregor

Tadziu, to Ty?

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

Ludzkie Panisko !

hijena
hijena
8 lat temu

panie redaktorze dlaczego tak zacna gazeta jak supernowości nie zorganizuje ,nie zdopinguje mieszkańców do zorganizowania wzorem innych miastreferendumza odwolaniem tego psuja,tandeciarza iordynarnego aroganta