Developres zaczyna 26 lipca

Fot. Maciej Goclon

Wicemistrzynie Polski, siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 26 lipca. Na pierwszych treningach Stephane Antiga będzie miał zespół w okrojonym składzie. Do dyspozycji będzie 10 zawodniczek.

– Zaczynamy w poniedziałek, 26 lipca, na Podpromiu – mówi Marek Pieniążek, wiceprezes Developresu SkyRes Rzeszów. – Część zawodniczek jest już w Rzeszowie, natomiast kilka dołączy do nas później, albo bardzo późno ze względu na obowiązki w swoich reprezentacjach. Zgodnie z wytycznymi rozporządzenia ministerstwa, Gruzinka Ana Kalandadze i Brazylijka Bruna Honorio są w Rzeszowie na kwarantannie. Musiały przyjechać szybciej, żeby skończyć kwarantannę przed 26 lipca i móc już w pełni trenować. Wszystko w kwaestii przedsezonowych sparingów i turniejów mamy też dopięte – mówi wiceprezes wicemistrzyń Polski, które, podobnie jak przed rokiem nie zagrają w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozpocznie się 29 lipca.
– Gdy dowiedzieliśmy się, że turniej nie jest obowiązkowy, to poinformowaliśmy ligę, że nie zagramy, ponieważ większość naszych zawodniczek jest na swoich kadrach – wyjaśnia wiceprezes Developresu SkyRes.
– Mamy problem z rozegraniem, bo na tej pozycji ze względu na kontuzję Marty Krajewskiej i obecność na kadrze Katarzyny Wenerskiej zostaliśmy z Julią Bińczycką. Ta w ostatnim meczu reprezentacji Polski U20 na MŚ doznała skręcenia kostki. Ponoć niegroźny jest ten uraz, ale zobaczymy dopiero, jak do nas dołączy na pierwszym treningu. tak więc w zasadzie na ten turniej na piasku powinniśmy jechać z samymi środkowymi, a to pod względem sportowym jest trochę bez sensu. Podobnie jak zatrudnianie obcych dziewczyn, żeby grały w imieniu Developresu. Jechać w środku sezonu do Gdańska, wynajmować tam hotel – nie ma przełożenia ekonomicznego – mówi Marek Pieniążek. Wiceprezes klubu z Rzeszowa przyznaje, że wkrótce ruszy sprzedaż karnetów na nowy sezon. – Mieliśmy już spotkanie ze stowarzyszeniem kibiców, podczas którego ustaliliśmy wspólne stanowisko jak i kiedy sprzedawać karnety. Będą one w ciekawych cenach i nie zabraknie promocji. W ciągu tygodnia ogłosimy to na swoich mediach społecznościowych – mówi wiceprezes Developresu SkyRes. Na pierwszym treningu francuski szkoleniowiec ekipy z Rzeszowa powinien mieć do dyspozycji 10 zawodniczek. – Nie będzie Jeleny Blagojević, która jest z reprezentacją Serbii na igrzyskach olimpijskich w Tokio – mówi Pieniążek i dodaje: – Nie będzie też Amerykanki Kary Bajemy, która jest ze swoją kadrą, podobnie jak nasze kadrowiczki Anna Stencel i Katarzyna Wenerska. Natomiast Marta Krajewska przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja z Julią Bińczycką, czy po skręceniu kostki będzie już w stanie trenować – mówi Marek Pieniążek.
Przypomnijmy, że Developres SkyRes pozyskał aż dziesięć nowych zawodniczek. Nowymi twarzami w ekipie trenera Stephane’a Antigi są: libero Aleksandra Szczygłowska (BKS Bostik Bielsko-Biała), atakujące Brazylijka Bruna Honorio (E.Leclerc Moya Radomka Radom), Izabella Rapacz (#VolleyWrocław), rozgrywające Katarzyna Wenerska (Joker Świecie) i Julia Bińczycka (Energetyk Poznań), środkowa Dominika Witowska (BKS Bostik Bielsko-Biała) i Magdalena Jurczyk (Joker Świecie) oraz przyjmujące Katarzyna Bargowska (Płomień Sosnowiec), Ana Kalandadze (ŁKS Commercecon) i Kara Bajema (VBC Casalmaggiore). Z kadry z ub. sezonu w Developresie SkyRes pozostało pięć zawodniczek: przyjmująca Jelena Blagojević, środkowe Anna Stencel, Gabriela Polańska, libero Daria Przybyła i rozgrywająca Marta Krajewska. Z ekipą z Podkarpacia z kolei pożegnały się: rozgrywająca Anna Kaczmar i atakująca Aleksandra Rasińska (#VolleyWrocław), środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska i przyjmująca Alexandra Lazic (obie do E.Leclerc Moya Radomka Radom), libero Aleksandra Krzos (GROT Budowlani Łódź) oraz przyjmujące Magdalena Grabka, Juliette Fidon-Lebleu. TAURON Liga ruszy 25 września. Na inaugurację zespół Stephane’a Antigi zagra w Bielsku-Białej, a w II kolejce 2.10. na Podpromiu Developres zmierzy się z MKS-em Kalisz.

KADRA DEVELOPRESU SKYRES RZESZÓW NA SEZON 2021/2022
Rozgrywające: Marta Krajewska, Katarzyna Wenerska, Julia Bińczycka
Przyjmujące: Jelena Blagojević (Serbia), Katarzyna Bargowska, Ana Kalandadze (Gruzja) Kara Bajema (USA)
Atakujące: Bruna Honorio (Brazylia), Izabella Rapacz
Środkowe: Anna Stencel, Gabriela Polańska, Dominika Witowska, Magdalena Jurczyk:
Libero: Daria Przybyła, Aleksandra Szczygłowska
Trener Stephane Antiga, II trener Bartłomiej Dąbrowski

Rafał Myśliwiec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lowdiee
1 dzień temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

sentimz
8 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.