Dla nauczycieli i uczniów

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Szkolenia, spotkania z ekspertami i warsztaty – z tych atrakcyjnych form korzystali od sierpnia 2011 do maja tego roku nauczyciele informatyki i młodzi pasjonaci technologii IT z 15 podkarpackich szkół. Wszystko dzięki Regionalnej Akademii Oracle, która działa na Politechnice Rzeszowskiej.

– Regionalna Akademia Oracle ma zachęcić uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do poszerzania wiedzy na temat najnowszych produktów i rozwiązań IT – informuje dr inż. Paweł Dymora, opiekun Regionalnej Akademii Oracle na Politechnice Rzeszowskiej. – Placówki uczestniczące w tym programie otrzymują licencje na edukacyjne wykorzystanie wybranych produktów z zakresu baz danych, systemów operacyjnych oraz tworzenia aplikacji, które uprawniają ich do instalacji i wykorzystania na własnych systemach komputerowych. Kadra nauczycielska może używać tego oprogramowania podczas prowadzonych zajęć.

Teraz po serii zajęć na Politechnice Rzeszowskiej w ramach Regionalnej Akademii Oracle jej uczestnicy będą się mogli sprawdzić podczas Olimpiady Oracle, która odbędzie się w piątek 25 maja. W sumie weźmie w niej udział ok. 60 uczniów (oprócz uczestników RAO również inni chętni ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Olimpiada będzie miała dwa etapy: pierwszy o charakterze pisemnym i drugi praktyczny. Została ona objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Rektora Politechniki Rzeszowskiej, Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz oraz firmy Oracle Polska.

Ponadto, jako imprezę towarzyszącą Olimpiadzie, zorganizowano pierwszy w Polsce “Oracle Academic Day”, podczas, którego odbędzie się kilka sesji tematycznych z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych. Prelegentami będą specjaliści Oracle, pracownicy naukowi oraz absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz. W przerwie między sesjami będzie istniała możliwość zapoznania się z nowoczesną bazą dydaktyczno-naukową Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Jest to pierwsza edycja Regionalnej Akademii Oracle, jednakże ze względu na duże zainteresowanie szkół planowane są dalsze edycje.

bes

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments