Do Głogowa, Trzebowniska i Krasnego MPK już nie pojedzie?

- W marcu zawiesili nam już kurs do Palikówki i jesteśmy skazani na MKS – mówi pani Justyna z Palikówki. – Teraz jeszcze do Krasnego zlikwidują. Jak jźzdziły autobusy MPK, to komunikacja była łatwiejsza. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Linie będą skrócone do granic miasta lub zawieszone

Przypuszczenia naszych czytelników, a zarazem pasażerów MPK potwierdziły się. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie planuje zawieszenie lub całkowitą likwidację linii do Głogowa, Trzebowniska i Krasnego.

– W autobusach kursujących na linii 27 trwa liczenie pasażerów – taką informację otrzymaliśmy kilka tygodni temu od pana Jana, czytelnika z Głogowa Małopolskiego. – Pewnie nam ją zabiorą, bo im się nie opłaca, ale mogli by przecież uprzedzić pasażerów.

Do naszej redakcji zadzwonił również czytelnik, który w jednym z autobusów MPK podsłuchał dziwną rozmowę kierowców, którzy rozprawiali o tym, że “od 1 lipca zawieszają linie podmiejskie, to teraz już za miasto nic nie wyjedzie”.

Linie podmiejskie są liniami komercyjnymi, co znaczy, że utrzymują się jedynie z wpływów biletów. Do miejscowości poza miastem jeżdżą za to autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej do których dopłaca gmina. Możliwe zatem, że taki interes przestał się MPK opłacać.

Sprawę postanowiliśmy wyjaśnić u źródła, lecz zarząd MPK nabrał wody w usta, a sekretarka prezesa Sławomira Krygowskiego od tygodnia informowała nas uparcie, że… wciąż trwają spotkania. Sam prezes nie odbierał komórki.

Sprawdziliśmy. Linie zlikwidowane lub zawieszone
Informację udało się nam jednak potwierdzić. Z wiarygodnego źródła  wiemy, że wszystkie kursy do Głogowa Małopolskiego, Trzebowniska i Krasnego zostaną skrócone do granic miasta lub zawieszone. Ma się to stać prawdopodobnie od września.

***
Dziwnym jest fakt, że MPK nie informuje swoich pasażerów o takich zamiarach. Ba, nawet prasie nie jest w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi. Ja rozumiem, że coś może się nie opłacać, ale żeby od razu unikać tematu?

Katarzyna Szczyrek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wnuk kolejarza
wnuk kolejarza
9 lat temu

Czyżby nasz Prezydent nic w Warszawie nie „wychodził”? Bo przeciez gdyby miały nastąpić zmiany granic Rzeszowa od stycznia przyszłego roku, pewnie nie skracano by właśnie tych linii.
Szkoda, Panie Prezydencie, może jeszcze da się coś zrobić? Jakaś rzeczowa argumentacja, kilka autokarów z ludźmi pod URM-em?…
No jak tak można…
Bardzo Pana prosimy…

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Sami okoliczni mieszkancy wiecznie narzekali i przeklinali na MIASTO i komunikacje.
Teraz niech se ponarzekaja na swoje wsiowe polaczenia.

a
a
9 lat temu

takim spospobem ferenc chce przyłączyć okoliczne miejscowości do rzeszowa, bo jak beda w rzeszowie bedzie sie opłacać

Piotr
Piotr
9 lat temu

Od Września to powinni wrócić (jeśli to prawda że chcą zawiesić). Problem dotyczy raczej braku biletów ulgowych.Dziwne to dla mnie,ze lepiej jechać bez uczniów,niż zabierać ich za połowę(większą połowę) biletu.Wniosek- nie chcą zarabiać?

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Dobrze robią ,szczególnie niech cwaniakom zawieszą z trzebowniska ,nie chcieli włączyć się do rzeszowa to spadówka jeździć tymi swoimi badziewnymi MKSami.