Drugie podejście do ul. Kwiatkowskiego

Ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie jest dziś wąska i liczy zaledwie dwa pasy ruchu. Fot. Wit Hadło

W sierpniu informowaliśmy, że miasto unieważniło przetarg na opracowanie projektu rozbudowy ul. Kwiatkowskiego i Strażackiej w Rzeszowie. Kierowcy dopytują teraz, czy ratusz całkowicie rezygnuje z inwestycji? Miejscy urzędnicy zapewniają, że niedługo ogłoszone zostanie kolejne postępowanie. – Liczymy na to, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę – słyszymy.

Od kilku lat ul. Kwiatkowskiego boryka się z coraz większymi korkami drogowymi. Trasa jest zbyt wąska, liczy zaledwie dwa pasy ruchu, brakuje przy niej chodników i zatok autobusowych. W związku z tym jeszcze za czasów urzędowania prezydenta Tadeusza Ferenca, podjęto decyzję, że droga zostanie gruntownie przebudowa. Miasto dysponuje już koncepcją inwestycji i teraz stara się wyłonić wykonawcę tego projektu. Z tym jest jednak spory problem. W lipcu ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji, lecz niestety, jak się okazało, żadna firma nie była nim zainteresowana. Finalnie więc unieważniono postępowanie.
Dziś kierowcy dopytują, co dalej z inwestycją? – Powtórzymy przetarg na wyłonienie projektanta przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Trwają analizy dotyczące pewnych korekt w obszarze realizacji zadania. Chodzi o rozwiązania w zakresie skrzyżowania w rejonie ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Prawdopodobnie pojawią się także modyfikacje w zakresie finansowania modernizacji drogi – przekonuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Środki na ten cel prawdopodobnie zostaną zwiększone na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Z kolei ogłoszenie samego przetargu nastąpi najwcześniej w październiku.

Miasto wykupi prywatne posesje?

Jak ma zmienić się ul. Kwiatkowskiego? Wykonawca zajmie się opracowaniem projektu rozbudowy ul. Kwiatkowskiego i Strażackiej (na odcinku od ul. Granicznej do ul. Kwiatkowskiego) wraz z uzyskaniem decyzji o ZRID. Sama przebudowa zakłada poszerzenie drogi do nawet czterech pasów ruchu na odcinku ponad 3 km długości. Mowa o fragmencie od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową (ul. Jana Pawła II – skrzyżowanie z ul. Papieską). Inwestycja może wiązać się np. z wyburzeniem niektórych budynków oraz wykupieniem fragmentów prywatnych posesji. Ponadto droga zyska: chodniki obustronne, ścieżki rowerowe (lewostronna), oświetlenie, zatoki autobusowe, drogi dojazdowe, nasadzenia roślin oraz nowe skrzyżowania. Druga wspomniana kwestia – w planie jest również modernizacja ul. Strażackiej na odcinku od ul. Kwiatkowskiego do ul. Granicznej. Chodzi o 330-metrowy fragment. Koszt całkowity obu rozwiązań to nawet 30 – 35 mln zł.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
2 miesięcy temu

Emini S&P Trading Secret method is the best! And love I love it. Google Emini S&P Trading Secret to learn more if you want to earn money by trading.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
2 miesięcy temu

Bez sensu robić na Kwiatkowskiego 4 pasy jak chce łysy. Budować autostradę przez środek sennego osiedla i wycinać pas drzew pod asfalt?

To tylko Fiołek mógł wymyśleć.

– poprawić chodniki, zrobić zatoczki dla autobusów zrobić ścieżkę rowerową i raz wyjdzie taniej dwa nie trzeba będzie burzyć ludziom domów i drzewa przy żwirowni ocaleją.

superprezydentbulwo
superprezydentbulwo
2 miesięcy temu

Nieprawda bo bus pas byłby tam super rozwiązaniem i o tym mówił w wywiadach, że na Kwiatkowskiego będzie chciał zrobić po przebudowie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Jeśli ma się ludziom domy pozabierać, żeby bus pas zrobić, to niech lepiej Fijołek hulajnogą jeździ.

superprezydentbulwo
superprezydentbulwo
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Czemu? Imho mniejsze zło niż sytuacja obecna. Domów patrząc na mapę tylko kilka do wykupu, większości tylko nieco ogródka trzeba będzie wykupić, więc prawie nikt nie ucierpi i odszkodowania na pewno solidne będą. Za to z buspasa wszyscy skorzystają i pasażerowie i w ogóle całe osiedle bo jeśli będzie alternatywa dla auta, to korki, smród, niebezpieczeństwo i hałas się zmniejszą.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Co Ty jakiś nawiedzony jesteś? Nie widzisz jakimi trasami autobusy jeżdżą i ile bilety kosztują? W d**ie mam autobusy i bus pasy, jak jadąc do pracy trzy razy musiał bym się przesiąść.

ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

No właśnie w poprzednim tygodniu zrobiłem test : 3 miejsca i przemieszczenia autobusami : 12.20 z domu na przystanek 1200 metrów – 12.39 doszedłem Ma być 12.49( nr. 34) dupa wypadł z trasy Czekam : wsiadam co jest 13.06- jadę na hetmańską 13.30- wysiadam (piechota na dąbrowskiego przez podwórka znam moja dzielnica mieszkałem ponad 40 lat temu) 13.37 sklep części AGD. Idę na „O” jest 13.44 na przystanku nie czekałem długo: fuks!!!! 13.48 jadę sru do Castoramy wysiadam 14.00 Piechota 14.06- wchodzę do sklepu/ 14.16 wychodzę idę kawałek do jednego bloku – wychodzę jest 14.28 wracam na Rejtana jest :… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Cała prawda o autobusach. Tylko kto się tym w ratuszu przejmuje. Najważniejsze to realizować chory plan i twierdzić uparcie, że to wszystko dla dobra mieszkańców.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

No i oczywiście jak w Castoramie taczki kupiłeś to autobusem powiozłeś do domu :))

ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

No dla bezpieczeństwa to gdzie?
Chyba po chodniku i w kasku na łbie co?

Ola
Ola
2 miesięcy temu

Pradziadek tow.Tadeusz doprowadził do tego że środku ul.Kwiatkowskiego powstanie szkoła ,przedszkole i złobek rzem na 900 dzieci ale nikt nie przeprowadził analiz jak te dzieci z której strony dojada do tego eudukacyjnego centrum które powstaje na przeciw domy byłego wizjonera.A centum powstaje aby zablokować wariant korzystny dla mieszkańców przebiegu drogi południowej bowiem przechodził by po działkach naczelnika i członków jego rodziny.

ojp
ojp
2 miesięcy temu
Reply to  Ola

Drabinianka jest tak tak od roku najliczniejszym rzeszowskim osiedlem które nie miało ani jednej szkoły!

Pan Ferenc bardzo dobrze zadecydował że powstanie w końcu szkoła i nie będzie potrzeby wozić dzieci po całym Rzeszowie co ranek.

Tracę czas tłumacząc oczywiste oczywistości bezmózgiemu Yetti

Obcy
Obcy
2 miesięcy temu
Reply to  ojp

Tylko dlaczego szkoła w tamtym miejscu? Nie powinna być gdzieś na Strażackiej?

Copacabana
Copacabana
2 miesięcy temu

Z Kwiatkowskiego i Drabinianką już nie można nic zrobić Wielki WIZJONER zniszczył historyczne najpiękniejsze i najspokojniejsze osiedle na zawsze i tak zostanie ZAPAMIĘTANY przez rodaków Dlatego 67% mieszkańców Drabinianki glosowalo przeciwko Dziadzi owi i jego koledze a teraz musiał się zrobić szczelny parawan na ogrodzeniu bo TAKI STRASZNY WSTYD SZKODA

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu
Reply to  Copacabana

Ten parawan jest dla tych co chcieli by widzieć który to polityk,minister a może nawet dyrektor oddziału namaszczony i okraszony przyjeżdza z darami za korzystne zakupy nieruchomiości w Rzeszowie.Ludzie wszystko widza wiedzą i mja tego ,,układu zamknietego ,,już dośc niedługo podobno materiały które powinny trafić do prokuratury i CBA trafia na niezależne portale w krajach bezpiecznych.

karol
karol
2 miesięcy temu

Zrobić most do Boguchwały beda mniejsze korki na ul.Kwiatkowskiego o moście o długości 550 metrów kiedy Wisłok ma nawet 30 metów to megalomania na dodatek koszt ponad 600 mln zł.Nigdy nie powstanie w ttym iescu bo nikt na niego nie wyda tak dużych srodków finansowych.To ponad 60 % długu budżetu miasta gm miasta Rzeszów.

ha ha ha
ha ha ha
2 miesięcy temu

Fijołek kazał się rządowi który rozdziela pieniądze unijne i budżetowe Jeb**** i teraz rząd takiemu człowiekowi o niewyparzonej buzi nie da złamanego grosza.

comment image

Tak że teraz grzecznie stać w korku…
Sami żeście sobie wybrali koleszkę Budki i Trzaski no to jest co jest.

Zygmunt48
Zygmunt48
2 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Ferenc budował szkoły, mosty, drogi, przedszkola a Fjoł? Fjoł donice postawił na chodniku żeby nie parkowali. I to tak z grubsza tyle by było po pół roku „pracy” w ratuszu 🤣

ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu
Reply to  Zygmunt48

No nie tylko ;
Zakupił puszkę białej farby i pędzel angielski i pomalowali stare pasy na króla Kazimierza na przejściu które tam było od lat 50- tych jak pamiętam ; O!
I to będą takie marginalne inwestycje w mieście imitacji no bo to imitacja tego co miało być.

czy konie mnie słyszą
czy konie mnie słyszą
2 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Nie tylko rozbudowy Kwiatkowskiego nie będzie. Zapomnijcie o Wisłokostradzie o obwodnicy Południowej czy tunelu pod rondem na Pobitnem. Teraz jak na dłoni eidać że wybory to ważna rzecz.

ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu

No ważna ale dla kogo?
no dla tego co go no nie obrażam
” Barany”wybrały po przedwyborczych tych no obiecankach- cacankach
a potem jak widać to jest tylko mały
Pikuś.
I kto ma się dobrze co ?
No nie ci co wybierali bo zostali zrobieni w ciula a ten wybrany : O!

Obcy
Obcy
2 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Na pewno to on z tym wpisem? Jednemu psu Burek na imię?
Ile Ferec zrobił a pół roku jak zaczął kadencje? Wiadomo ile zepsuł przez całą.
Był lepszy kandydat z tych co teraz startowali? Nikt z całej czwórki, ani nawet Ferenc nie byliby w stanie wybudować obwodnicy południowej. Marzenia ściętej głowy.

rzeszowiak
rzeszowiak
2 miesięcy temu

W sierpniu informowaliśmy, że miasto unieważniło przetarg na opracowanie projektu rozbudowy ul. Kwiatkowskiego i Strażackiej w Rzeszowie.
Jaki byl tego powod ?
BRAK CHETNYCH do pracy ZA DARMOCHE a wiec za sam zwrot kosztow pracy.

ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu
Reply to  rzeszowiak

A no nie ma chętnych – to inaczej
Ogłosić inwestycje w czynie społecznym co?
Łopata, kilof, taczki, taczki, kilof, łopata i co będzie :?