Duża podwyżka dla burmistrza Kolbuszowej?

Nowa pensja burmistrza Jana Zuby ma wynosić 18 502 zł i 50 gr. brutto. Fot. Paweł Galek

Burmistrz Jan Zuba może liczyć na solidną podwyżkę. Decyzją radnych ma on zarabiać miesięcznie 18 502 zł i 50 gr. brutto z wyrównaniem od 1 sierpnia br. Uchwała, która w tej sprawie ma zostać podjęta na czwartkowej (25 bm.) sesji Rady Miejskiej, wydaje się być formalnością. Obecna pensja burmistrza wynosi 10 620 zł brutto.

Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, tłumaczy, że podwyżka płacy burmistrza ma związek ze zmianą w prawie i jest koniecznością. Jak zaznaczył, wynagrodzenie to musi być wyrównane od 1 sierpnia br. W przypadku Jana Zuby najniższa pensja może wynosić 16 236 zł, a najwyższa – 20 130 zł brutto. Radni z Komisji Finansów i Gospodarki Komunalnej zdecydowali się na 18 502 zł i 50 gr. brutto.

Radni: – Zasługuje na podwyżkę.

– Rozmowy w sprawie nowego wynagrodzenia dla pana burmistrza były prowadzone już od pewnego czasu – mówi Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej. – Osobiście rozmawiałem nawet z nim samym. Podchodził on do tego tematu raczej skromnie. Niemniej jednak uważam, że burmistrz jako menadżer dużego przedsiębiorstwa, jakim jest gmina o ludności 25 tys., który podejmuje tyle odpowiedzialnych decyzji, powinien dobrze zarabiać. Dlatego również uważam, że 18,5 tys. zł to jest dla niego niezbędne minimum – oświadczył.
W podobnym tonie wypowiadała się radna Barbara Bochniarz: – Wstydzę się, że jako radna głosowałam za obniżką pensji burmistrza, kiedy to w Polsce była sprawa polityczna. Niewiele czasu minęło i ustawowo wynagrodzenia poszły w górę. Burmistrz odpowiada za swoje decyzje nie tylko swoim honorem, ale również osobistym majątkiem. Dlatego zasługuje na odpowiednie wynagrodzenie, choćby po to, aby kiedyś mieć godziwą emeryturę – dodała.
Słowa te skomentował Tomasz Buczek, lokalny aktywista narodowy: – Ja chciałbym pani radnej przypomnieć, że wielu mieszkańców nie będzie miało nawet 1/3 wysokości przyszłej emerytury pana burmistrza – podkreślił Buczek. – A więc proszę się nie martwić. Na pewno pan Jan Zuba będzie godnie żył na emeryturze. I nie powinien czuć się pokrzywdzony. Jeśli jednak uważa, że za mało zarabia w urzędzie, to zawsze może zmienić pracę na inną.

Paweł Galek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lasowiok
lasowiok
3 dni temu

Przedwojenna Polska była zupełnie inna od Polski obecnej. Niestety, podczas II wony światowej ponieśliśmy straty właściwie nie do nadrobienia. Późniejsze 50 lat komuny, a zwłaszcza okres 1944 – 1956 dokończył to, czego nie zdążyli zrobić najeźcy niemieccy. Obecna „elita” ktora wyrosla z posrod przestepcow i elementu kryminalnego nie posiadajacego podstaw kultury narodowej.

robol z fabryki
robol z fabryki
3 dni temu

Tak to jest gdy chamy bez wykształcenia dorwią sie do rządzenia.
Ma Toto najczęściej TYLKO cztery klasy Szkoły Powszechnej ale dokumenty na PROFESORA UNIWERSYTETU. Odstawiło właśnie widły gnojne do kąta bo zostało wybrane na posła lub wójta z ramienia PiS-u i ma się za Bógwico ! Cep nigdy nie będzie poprawnie rządził ! Brak wykształcenia i wiedzy podstawowej w gospodarowaniu daje takie właśnie efekty.
Rabują gdzie się da i okradają kogo tylko można, bo jak się na nich ludzie poznają to koniec kariery.

zarębiok
zarębiok
4 dni temu

Radni teraz oczekują że burmistrz za ich decyje podniesie teraz im kase o 100% bo nie ma nic za darmoche.
A zostało jeszcze co w budżecie dla mieszkanców bo nieźle se sypnęli do koryta.