Dworzec PKS wreszcie przestanie straszyć?

Tak wg koncepcji projektantów miałby wyglądać nowoczesny dworzec autobusowy przy ul. Grottgera w Rzeszowie. Fot. MWM Architekci

W najbliższą środę (13.10.) zaprezentowana zostanie publicznie koncepcja budowy nowego rzeszowskiego dworca autobusowego przy ul. Grottgera. Mieszkańcy będą mogli online zapoznać się z wyglądem budynku. Projekt przygotowała firma MWM Architekci w Rzeszowie.

Teren pomiędzy ul. Grottgera a torami kolejowymi, gdzie od lat znajduje się dworzec autobusowy PKS oraz dawne składy węgla, nie mógł się doczekać rewitalizacji, która na stałe zmieniałaby ten rejon. W tym roku zarządowi rzeszowskiego PKS po wielu latach starań udało się pozyskać sąsiednie działki. Otworzyło to nowe możliwości zagospodarowania całego terenu i stworzenia nowoczesnego, wielofunkcyjnego zespołu usługowego. Centralną częścią byłby nowy dworzec autobusowy integrujący komunikację miejską (MPK) i przewoźników zewnętrznych. Ale przede wszystkim byłby to dworzec dla PKS. – Na razie gotowa jest koncepcja nowego dworca PKS przy ul. Grottgera – mówi Piotr Klimczak, prezes PKS w Rzeszowie. – Nie ma jeszcze wydanego pozwolenia na budowę tego obiektu. Firma projektowa przygotowała wizualizację dworca, ale nie jest to jeszcze końcowy wygląd tego centrum przesiadkowego. Mogą jeszcze być wniesione uwagi do projektu i temu ma służyć prezentacja założeń tej inwestycji – dodaje.
Projekt nowoczesnego dworca autobusowego w miejscu obecnego zaniedbanego, który od lat straszy swoim wyglądem i z pewnością nie jest wizytówką Rzeszowa, wykonano na zlecenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Firma odpowiedzialna za przewozy pasażerskie pod budynek dworca wraz z placem manewrowym przeznaczyła teren o powierzchni 1,5-hektara. Obszar do zagospodarowania jest większy, bo zakupiono plac, na którym wcześniej był skład węgla. Ma to być regionalne centrum komunikacji i realizacją tej inwestycji jest zainteresowany amerykański fundusz. Ta zagraniczna firma jest w stanie na ten cel wydać 100 mln zł.
Budynek dworca autobusowego składałby się nie tylko z funkcji komunikacyjnej, ale też z hotelowej, usługowej i handlowej. Koncepcja tego centrum przesiadkowego obejmuje autobusy regionalne, krajowe i międzynarodowe. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszyłby roboty budowlane przy tej inwestycji.

and

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

bruk
bruk
7 dni temu

Gdy nie wiadomo o co chodzi to o przejecie atrakcyjnych działek pod inwestycje komercyjną za grosze.Od lat albo przez fundacje FROA albo przez inne stowarzyszenia albo fundacje rozgrabiono majatek miejski i przekazano znajomym deweloperom i szemranym mafijnym inwestrom za czapkę gruszek. A ci w zamina albo finansowali studia medyczne wnuczka w Poznaniu albo obdarowali decydentów miejskich,ministrów od tzw,,wymiaru …,,, z ,,układu zamkniętego,,, akrakcyjnymi apartamentami również z dużymi zniżkamii ulgami.Ale skorzystali też zalogowani w system sędzie oraz prokuratorzy od ,,posłusznego,, z Jarosławia bo byli ostatnio akrakcyjne aktywa których nie ma w oświadczeniach majatkowych.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  bruk

ciekawe ,ciekawe …

hijena
hijena
8 dni temu

nowy dworzec ,to skok cwaniaczkow na miejską kasę.Budynek dworca wybielony,w zimie ogrzewany,pasażerowie mogą czekac siedząc na ławkach,szalet na miejscu perony zadaszone i deszcz nie cieknie za oszywkę.Czego chcieć więcej?

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  hijena

A ławki to też będą podgrzewane jak ten nowy przystanek?
A zapomniałem jak ma być wszystko na miarę XXI wieku no to te deski sedesowe w sraczach też winne być podgrzewane jak w hotelu w Arłamowie – O!
Wtedy będzie nowocześnie na miarę stolicy innowacji.

hijena
hijena
4 dni temu
Reply to  ROMAN

weż ze sobą ciepły termofor i w dupsko będzie ci ciepło

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  hijena

No a dla czego mam się cofać cywilizacyjnie w rozwoju co?
Czy to będę czekał na dyliżans czy pocztylion koński aby stosować termofor .
A Ty będziesz tą ciepłą wodę na podmianę serwował
– no chyba nie to XXI wiek, stolica innowacji więc nie wprowadzaj imitacji ; O!

Jan
Jan
8 dni temu

Tu nie chodzi o dworzec autobusowy ale jest walka o wązna strategicznie i cenną działka blisko dworca PKP pod obiekt komercyjny. Bo bedzie w tym obiekcie nie tylko hotel,restauracja,sklepy, zakłady usługowe a przystanki i stacja autobusowa autobusy to bedzie tylko dodatek do tego obiektu.Mało tego taki obiekt doprowadzi razem z nowym dworcem PKP do bankructwa galerii handlowych wokół tego obiektu.

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  Jan

No ciekawe rozumowanie nie pozbawione sensu
ba a chodnik ruchomy to też by pasował z jednego dworca do drugiego podmiejskiego co?
– ten fundusz kasiorę ma niech buduje ; O!

bloger
bloger
6 dni temu
Reply to  ROMAN

będą zakupione lektyki i będziesz mógł zatrudnić się za tragarza

ROMAN
ROMAN
6 dni temu
Reply to  bloger

Czy ja piszę że chcę zapie,,,, ć jak kulis w Bangladeszu
No czytaj że zrozumieniem albo do szkoły na ćwiczenie mózgownicy.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  Jan

nie przesadzaj z nazwaniem dwóch zwykłych sklepów wielobranżowych koło poczty galeriami handlowymi.Może u ciebie w Kocich Górkach mogą pelnic taka funkcję

rzeszowianin
rzeszowianin
8 dni temu

Proszę nie dać się zwieść tym obietnicom, PKS od lat wodzi ludzi za nos, tam nie powstanie żaden dworzec, oni nie mają pieniędzy na nic wszędzie chore oszczędności kosztem pasażerów.
NIE DAĆ SIĘ ZWIEŚĆ ICH MAMIENIU I OBIETNICOM

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  rzeszowianin

To tradycja od 1945 : cygaństwa, , nicowanie Kota, opowiastki i cuda nie wida,baśnie , cuda wianki , gruszki na wierzbie.
A co jest;
– przekręty, brak winnych, mataczenia, mydlenia oczu.

I to ponownie cuda wianki – a kto to klepnie o ! i to jest pytanie.
Dalej czy to miejsce jest aktualnie kompetentne do przyjęcia takiego ruchu jak mamy już kociokwik z ruchem drogowym trwa.