Dyrektorzy szpitali stracą posady

Bernard Waśko

PODKARPACIE. Marszałek województwa chce wymieć trzech dyrektorów placówek medycznych. Do zwolnienia planowani są: Bernard Waśko, Marusz Kocój i Wojciech Wąsik.

Zarząd województwa podjął uchwałę o skierowaniu do rad społecznych Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie prośby o opinię w sprawie odwołania dyrektorów tych jednostek.

– Nowy zarząd krytycznie ocenia działalność dyrektorów tych placówek. Konkretnie o co chodzi? Dyrektor Wąsik nie radzi sobie z restrukturyzacją i zarządzaniem placówką, wystarczy wspomnieć pamiętne zakontraktowanie dodatkowych karetek na czas powodzi, za które potem nie miał kto zapłacić – mówi Wiesław Bek, rzecznik prasowy marszałka województwa. – W przypadku dyrektora Bernarda Waśko chodzi o problem z zakontraktowaniem oddziału neonatologii. I całego zamieszania z tym związanego, a przeciwko rządom prowadzonym przez dyrektora Kocója wystąpiła delegacja lekarzy z kierowanej przez niego placówki.

Zadłużone czy nie

Rzecznik mówi, że zarząd chce znaleźć kogoś, kto przerwie proces zadłużania się szpitali. – Decyzje o obsadzaniu stanowisk dyrektorów szpitali dobrymi menedżerami wymuszają na nas projektowane zmiany ustawowe, które obligują organy założycielskie do wzięcia na siebie albo obowiązku spłaty wszystkich zobowiązań szpitali albo przystąpienia do ich komercjalizacji – wyjaśnia Wiesław Bek.

Według niego zmiany kadrowe to kwestia najbliższych tygodni. Co prawda opinie rad społecznych nie są wiążące dla zarządu województwa, ale muszą zostać zebrane i przegłosowane, aby zarząd mógł podjąć dalsze kroki.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments