„Działam zgodnie z obowiązującym prawem”

Przewodniczący przemyskiej RM, Maciej Kamiński. Fot. Kamil Krukiewicz

Otrzymaliśmy już odpowiedź przewodniczącego przemyskiej Rady Miejskiej, Macieja Kamińskiego, w sprawie uporczywego organizowania przez niego sesji RM w trybie zdalnym. Zawiera ona jedno zdanie: „Informuję, że działam zgodnie z obowiązującym prawem”. Taka odpowiedź świadczy o tym, że przewodniczący Kamiński ma chyba przemyślan za niezbyt rozgarniętych intelektualnie. Tymczasem szef klubu Wspólnie dla Przemyśla, Marcin Kowalski, zapowiada dalsze działania w tej sprawie.

Jak wspominaliśmy już na naszych łamach, sesje przemyskiej RM od ponad roku odbywają się w trybie zdalnym. Dzieje się tak pomimo tego, że obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zostały już znacznie poluzowane i większość samorządów w Polsce organizuje obrady swoich radnych w trybie stacjonarnym. W Przemyślu przewodniczący RM, Maciej Kamiński (PiS), konsekwentnie upiera się przy trybie zdalnym. Nie podoba się to wielu mieszkańcom miasta, a także wielu radnym, a to dlatego, że jak podkreślał ostatnio w rozmowie z nami Marcin Kowalski, szef klubu Wspólnie dla Przemyśla, zdalny tryb prowadzenia sesji umożliwia przewodniczącemu manipulowanie obradami, a także „zamykanie ust radnym” poprzez wyłączanie im mikrofonów i zarządzanie przerw pod pozorem problemów technicznych. Wskazywał też na to, że zdalny tryb utrudnia uczestniczenie w sesjach przedstawicielom zarządów przemyskich osiedli, a także po prostu mieszkańcom miasta. Dlatego Kowalski, który już o tę kwestię pytał przewodniczącego Kamińskiego i nie uzyskał żadnej sensownej odpowiedzi, poruszył ją na Facebooku.
Naturalnie zapytaliśmy przewodniczącego Macieja Kamińskiego o to, dlaczego mimo braku takiej konieczności ze względów epidemicznych, nadal zwołuje sesje przemyskiej RM w trybie zdalnym. Przewodniczący Kamiński odpowiedział nam w swoim, dość specyficznym stylu. – Nikt nie zarzuca panu przewodniczącemu działania niezgodnego z prawem – podkreśla w kolejnej rozmowie z nami Marcin Kowalski. – Nikt też nie pytał go o legalność tych działań! Pan przewodniczący udaje chyba, że nie zrozumiał prostego pytania dziennikarzy. Udziela odpowiedzi oczywistej, ale nie na temat – dodaje radny Kowalski, który w imieniu klubu Wspólnie dla Przemyśla oraz szefów zarządów rad przemyskich osiedli oraz mieszkańców zamierza już wkrótce wezwać pisemnie przewodniczącego Macieja Kamińskiego do zwoływania sesji w trybie stacjonarnym dopóki będą na to pozwalać wymogi antycovidowe. – I słusznie. to nie jest prywatny folwark Kamińskiego, tylko Przemyśl. Kamiński za nic ma kulturę polityczną, radnych innych niż „swoi” i przemyślan – komentuje przemyślan w średnim wieku. – Tak nie może być! – dodaje.

Monika Kamińska, Kamil Krukiewicz

3.4 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beti
Beti
2 dni temu

Kiedyś ceniłam tego pana ale nie teraz . Bo nie w taki sposób się zaspokaja swoje ambicje. Nie lekceważy się Prezydenta miasta i jego mieszkańców. To nie jest prywatny folwark pana przewodniczącego. Podejrzewam ze będzie p. Kamiński chciał osiągnąć więcej przy następnych wyborach ale na mój głos tym razem niech nie liczy. Butą i bezczelnościom wiele nie osiągnie. A wykręt „na pandemie” jakoś na mnie nie działa.

jasmopm
3 dni temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.

kolega z 15
kolega z 15
4 dni temu

Kiedyś to był prosty fajny chłop. Teraz fajny już nie jest.

Zenek
Zenek
4 dni temu

Zgodnie z prawem ? Chcialbym.. Jesli sprawiedliwosc jest na swiecie i to wszystko prawda…Oby mu sie udalo.Bo wiedze to na czarno. Tak haki hejt !! Olaboga!!! No ale mieszkancy coraz bardziej wspieraja .

Może o tym coś będzie?
Może o tym coś będzie?
5 dni temu

Gość się musi tłumaczyć a nie robi nic zakazanego a wręcz przeciwnie daje przykład innym bo tydzień w tydzień rośnie ilość ludzi hospitalizowanych!

I tym tuba KOD się zajmuje? A tymczasem marszałek Senatu z PO oskarżany przez rodziny o przyjmowanie korzyści za operację chodzi po wolności, ba od 200 dni nie można w Senacie zagłosować za odebraniem mu immunitetu i postawić przed sądem mimo tylu światków przesłuchanych w prokuraturze!

https://szczecin.tvp.pl/56259514/200-dni-ucieczki-przed-prokuratura-tomasz-grodzki-blokuje-glosowanie-w-sprawie-immunitetu

Last edited 5 dni temu by Może o tym coś będzie?
radek
radek
5 dni temu

Przewodniczący rady ma działać zgodnie z prawem,to fakt, ale też ma działać w porozumieniu z przedstawicielami wyborców czyli z radnymi. Cała rada bowiem ma słuchać i służyć swoim panom,czyli mieszkańcom miasta.

Przemyśl przeprasza za Macieja
Przemyśl przeprasza za Macieja
5 dni temu

Marzę o polityce przemyskiej bez Kamińskiego. Mam dość jego buty, braku kultury i wchodzenia tam, gdzie go nie chcą. Człowiek, który nie potrafi poprawnie wyrazić swoich myśli dotarł tak wysoko! Wyborcy Kamińskiego, nie wstydzicie się Waszego radnego? Nie stać Was na więcej?

Monika
Monika
4 dni temu

Tylko dlaczego Kamiński nie szuka sprzymierzeńców a odwrotnie ? Oto jest pytanie do władz PIS ?

Last edited 4 dni temu by Monika