Działki przy sądzie poszły za miliony

Pięć działek za 2,22 mln zł. Takich cen nie osiągnęły w Tarnobrzegu jeszcze żadne działki

TARNOBRZEG. Rekordowe ceny działek przy tarnobrzeskim budynku sądu. Za jeden ar nabywca zapłacił ponad 280 tysięcy złotych

W poniedziałek w Urzędzie Miasta odbył się przetarg, na który czekało kilkudziesięciu inwestorów uzbrojonych w wypchane pieniędzmi portfele. Podczas licytacji okazało się jednak, że na 5 niezwykle atrakcyjnie położonych w mieście działek stać tylko jednego nabywcę. Znany przedsiębiorca zapłacił za 7,76 ara kosmiczne 2,22 mln zł netto!

Wadium, będące przepustką do wzięcia udziału w przetargu na 5 działek o łącznej powierzchni 7,76 ara wpłaciło 21 osób. Niewielki skrawek ziemi położony przy ulicy Wyszyńskiego na wprost wieżowca Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu od dawna cieszył się zainteresowaniem. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na kancelarie adwokackie, notarialne, radcowskie, czy choćby powierzchnie handlowe w mieście. Działki leżą w ścisłym centrum, zaledwie kilkaset metrów od rynku.

Na początku przetargu nie było jeszcze wiadomo, że zakusy na wszystkie działki ma jedna osoba. Cena podskakiwała co 5 tysięcy, i o każdą z pierwszych trzech działek biło się kilka osób. Z czasem, dla obecnych na przetargu stało się jasne, że całość terenu chce kupić Stefan Skowron, właściciel firmy budowlanej Skobud. Nikt nie był w stanie zaoferować więcej niż on.

Ostatecznie, miasto zarobiło na działkach przy ulicy Wyszyńskiego 2,22 mln zł netto. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego grunty te mogą zostać zabudowane obiektami 4-kondygnacyjnymi. Projekty trzeba będzie na pewno uzgodnić z konserwatorem zabytków, a ten jak ustaliliśmy na chwilę obecną chciałby, aby stanęły w tym miejscu kamienice dwukondygnacyjne z poddaszem.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments