„Dzień Odkrywców” już w sobotę

Interaktywny Piknik Wiedzy to okazja do zgłębienia fascynującego świata nauki. Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Prawie 50 wystawców z całej Polski reprezentujących m.in. uczelnie, kola naukowe i firmy zaprezentuje urządzenia i pokazy z różnych dziedzin nauki i techniki już w sobotę 8 czerwca podczas IV Dnia Odkrywców.

WSIiZ zaprasza wszystkich do stoiska nr 9 w dzielnicy „Piknik Centralny” na ekscytującą podróż do wirtualnego świata, w jaskini 3D.

– Przygotowaliśmy wyjątkowy pokaz, który z pewnością będzie nas wyróżniać na tle innych stoisk. Specjalnie na potrzeby Dnia Odkrywców instalujemy jaskinię 3D, funkcjonującą w ramach Laboratorium Przetwarzania Obrazu i Wirtualnej Rzeczywistości – zapowiada Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ten bardzo nowoczesny sprzęt, jakim WSIiZ dysponuje jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu to 3 ogromne ekrany, tworzące wirtualny świat jaskini 3D, do których „wchodzi” użytkownik. Widzi trójwymiarowy obraz generowany przez komputery i rozpoczyna się ekscytujący spacer po wirtualnej rzeczywistości.

Na ścianach jaskini może być wyświetlany dowolny obraz, np. pomieszczenia budynku, góry, las. Użytkownik może nie tylko zwiedzać wirtualny świat i słuchać dźwięków. Dzięki specjalnym rękawicom może nawet dotykać wirtualnych przedmiotów.

– Dla uczestników Dnia Odkrywców przygotowaliśmy m.in. wirtualną podróż do historycznej biblioteki. Podczas wycieczki będzie można swobodnie zwiedzać przestrzeń zamkniętą na co dzień dla oglądających Muzeum Zamek w Łańcucie. Zapraszamy też na wirtualny spacer do kampusu naszej uczelni – zachęca Urszula Pasieczna.
Dodatkową atrakcją uczelni będą tez gry logiczno-zręcznościowe.

Interaktywny Piknik Wiedzy potrwa od godz. 11.00 do 18.00 przy ul. Szopena (obok rzeszowskiego zamku). Wstęp wolny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments