Echo pozbywa się działki przy Kopisty

RZESZÓW. Deweloper zrezygnował z budowy osiedla

Teren obok siedziby TVP Rzeszów przy ul. Kopisto został wystawiony na sprzedaż. Właściciel tego gruntu, kielecka firma Echo Investment zrezygnowała z budowy osiedla.

Kiedyś planowano tu budowę marketu. Później teren przy Kopisto zasłynął jako miejsce lądowania prywatnego śmigłowca należącego do biznesmena i rajdowca Michała Sołowowa, który jest udziałowcem Echo Investment. Jeszcze trzy lata temu Echo deklarowało, że chce na swojej działce zbudować osiedle mieszkaniowe z częścią usługową od strony ul. Kopisto. W kompleksie, którego oddanie planowano na 2010 r., miało powstać 220 mieszkań. Zgodnie z uchwalonym przez radnych planem zagospodarowania, w tym miejscu można zbudować obiekty o wysokości od 3 do nawet 8 kondygnacji (po przekątnej od skrzyżowania ul. Kopisto z Podwisłoczem). Dlaczego tak atrakcyjny teren jest wystawiany na sprzedaż?

– Powodem rezygnacji z budowy była zmiana planów inwestycyjnych firmy – wyjaśnia Wojciech Gepner z Echo Investment S.A. – Teren nie do końca odpowiadał naszym zamierzeniom.

Jak dodaje przedstawiciel kieleckiej spółki, firma dostaje zapytania od podmiotów zainteresowanych tym gruntem, ale na razie nie doszło do transakcji.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments